Фан Клуб: Барселона

Член од
9 март 2011
Мислења
1.944
Поени од реакции
905
Еј абе читав и на тоталбарса, што кур е тоа Фифа вирус ...шо е финтата???
Секогаш ама баш секогаш Барса кикснува после репрезентативенмеч,како што беше случај и денес.
Упс,веќе ти имаат одговарано.....
Минатата сезона после второто коло имавме 3 бода,сега имаме 4 бода,но минатата сезона кикснаа и комшиите,што не верувам да е случај и денес.
Не треба многу да се нервираме затоа што е почетокот на сезоната,НО кој ја гледаше цела утакмица не може да се воздржи од критикување,буквално самите му ги дадвоме тие 2 бода.Само да не плачиме на крајот за ова денес...
 
B

Beck's

Гостин
lani hercules sea sociedad,sekoja godina na pocetok go gledame istoto sram mi e da kazam ama "treba" ponekogas i vakvi rezultati, ne e se vo fudbalot ;)
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Де бе шо сте нервозни. традиција ни е да кикснуваме на стартот. Подобро сега, има време за поправен, отколку после.
Уживајте таман е, го очекував киксов, нели стандард ФИФА вирус наш.
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.285
штета,НЕЗРЕЛО ја изубивме предноста и дозволивме да избегаат 2 битни сезонава,реално очекувам Задрид да биде многу,многу посериозен годинава.....вакви добиени натпревари,а загубени на крај не сакам повеќе да гледам сезонава !
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.172
Поени од реакции
1.037
Читам и не можам да се изнасмеам .....

Две работи ќе посочам ...

Првата е дека за Алексис ништо не се знае до дека тестовите не бидат направени ....

Втората е : И лани по завршувањето на второто коло во Премиера РМ беше пред Барса.... На крајот на сезоната кој беше епилогот ??????
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
samo nekoja vakva povreda moze da go sprece sancez da go pokaze svojot celosen talent vo barsa
a ubavo si pocna covekot da igrae
 
Член од
11 август 2011
Мислења
322
Поени од реакции
446

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958


Среќен роденден мајсторе. Уште многу титули да освоиш тука, да ја завршиш кариерата во Барселона и само продолжи да играш пожртвувано
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.125
Поени од реакции
20.990
Аби, среќен роденден! Уште многу игри ти посакуваме во сино-црвениот дрес, уште многу титули да освоиш!


За повредата на Санчез утре ќе се знае колку ќе отсутвува. Дај Боже да се врати што е можно поскоро.

Нареден натпревар? :) И лани во второто коло(после ФИФА вирусот) изигравме 0-2 со Херкулес и веднаш потоа игравме против Панатинаикос, прв натпревар во ЛШ. Победивме со 5-1. :)
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
ne se svesni prijatelive koja sila sme... ali ajde .. nikoj nema pravo da im skrati radost..
no oвcite, sepak se brojat na prolet neli?
*ebi ti fifa virus, kaa glupakot(citaj villa) od 80 metri a vrati topkata pred gol, crnci da te ebele, boza da si piel, naduvan da si... pa i ne znam kakov virus da imas toa nema da go naprajs :)
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Пак, и оваа сезона, е добро што рано има кој да не приземји.. да го приземји и Пеп бидејќи веќе почна малку да се занесува со ротацијата на играчите.

Штета за Алексис, но сега Афелај веројатно ќе ја добие последната шанса за докажување.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom