Фан Клуб: Барселона

Член од
9 март 2011
Мислења
1.944
Поени од реакции
905
Хмммммммммммм........абре утре имам колоквиум како ќе полагам у п.м. :)
Тоа е тоа дечки,не знам дали да пишам дека немавме среќа или дека многу глупи поединци имаме....(додуша еден е)
Не памтам кога Барса играла послабо 1 полувреме,играчите како да беа исплашени,не сакаа да одат на напат како што знаат и умеат,Алвес не беше тоа што е....
Одлично второ полувреме,вистинската сила ја покажаа на тие 45 минути,посед и неколку шанси,мораше една да влези ама немавме среќа јебига.
Педро играше во првото полувреме?-после тоа беше добар...
Виља-МИЗЕРИЈА.....ГЛУМЕЦ......Ништо ама баш ништо не видовме од него,исто како да не присуствуваше на терен,губеше топки,10 офсајти и прави фаули во напад:kesa:
Иниеста и Чави слабо во прво,во второ Иниеста се подобри....
Браво за Маске...
Меси-----------НАЈДОБАР НА СВЕТ,само за него ми е криво...
Сами си сме криви за ова,го подарија пехарот за џабе,се надевам ќе се опаметат....
И верувам дека ќе ги поминиме во ЛШ,не може со таква игра да ни парираат...
 
Член од
21 февруари 2011
Мислења
82
Поени од реакции
6
Не сум нормален знам, премногу сум заебан кон вакви ѓубриња кои од кај што им честитавме заслужена титула, па уште и провоцираат.

И си стојам на зборот.

А шо сте се исплашиле па вие каталонци, не сме успеале да им дадеме ниту еден гол од игра, демек они 5 ни дадоа. Ни дадоа само 1 од игра, и тоа да не беше Пинто излезен толку немаше ни да го примиме. Грешка на Пеп што го пушта вториот голман , кога го имаме Валдез во топ форма и здрав седи на клупа. Ова е натпревар каде што треба да се понижи најголемиот ривал, а не Пинто да има спомени и да раскажува на внуците дека бранел за Барса против големиот реал мадрид.
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
Тоа е тоа момци,иако во второто полувреме одигравме одлично,сепак на крајот бевме поразени,едната титула ја изгубивме,за мене дури сега следуваат двата најважни натпревари оваа година,натпреварите во ЛШ,и незнам зашто ама некако сум убеден дека ќе ги поминеме во ЛШ и ќе се пласираме во финалето:),Барса најдоброто го чува за крајот,и Виља во наредните два меча со реал сигурно дава гол,слушајте ме што ви викам,ќе видите..
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
Поголем кретен, лигуш, шупак итн. од тебе, здравје за 500 године. Бог да чува...
Тоа е тоа момци,иако во второто полувреме одигравме одлично,сепак на крајот бевме поразени,едната титула ја изгубивме,за мене дури сега следуваат двата најважни натпревари оваа година,натпреварите во ЛШ,и незнам зашто ама некако сум убеден дека ќе ги поминеме во ЛШ и ќе се пласираме во финалето:),Барса најдоброто го чува за крајот,и Виља во наредните два меча со реал сигурно дава гол,слушајте ме што ви викам,ќе видите..
Е во ова веќе и јас почнав да сумњам најсериозно.

И ајде Каталонци полека ќе видиме во ЛШ како ќе се одвиваат работите. Јас и со Лигата сум задоволен сакав да го направиме тој хет-трик и ќе го направиме. Другото ќе беше боус, плус против Реал ќе беше џек-пот ама таа е.
 

Ekimot

Cule
Член од
4 февруари 2010
Мислења
473
Поени од реакции
502
Би ја искористил изјавата на Пеп
"Now we have to recover, that's life. Life is not only about winning."
Супер Класико, супер второ полувреме ама тоа е.. Касиљас е пантер, Виља..ШО МУ Е?! убеден бев дека на оваа ќе даде гол, Местаља ова-она, али јбг.. Педро ме зарадува на момент и не знам зошто го напаѓате толку, кога Барса играше како шо треба и он играше као шо треба..
у секој случај хед ап хај и идеме даље..
 

SHANE

Др.Акула
Член од
30 април 2008
Мислења
1.453
Поени од реакции
853
Очигледно Виља е во криза но сигурен сум нема да трае долго (кога тогаш ќе распали).Инаку,каков страв какви бакрачи.Реал моментално не е клуб што може да не надигра со игра,него само со тврда дефанзива и со контра напади.Ако Барселона одлучи да напаѓа само на одредени моменти т.е да се остави простор да се отворат е тогаш е моментот за гол.Против вакви пацерски екипи клучот е да се одбрани својот гол оти ако постигнат тие први отиде натпреварот а тоа го може само со делумно позатворена варијанта т.е да не се форсираат многу бековите и буски да е малку подефанзивно ориентиран.Реал бидејќи првиот натпревар го игра дома ќе мора кога тогаш да се отвори ако сака да се брани на камп ноу а ние само тоа го чекаме:)
За купов ич не ми е криво што не го освојавме(за ова сум сериозен).Не за друго,ќе биде мотив повеќе за одмазда во ЛШ.Сега уште кога ќе почнат да тролаат Роналдо и компанија очекувајте скај хај морал кај играчите за одмазда.

Не очекуваат два луди натпревари...
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Тоа е тоа момци. Севкупно земено Реал во никој случај Не не надиграат. У прво изигравме лоши, у второ одлично. Реал повеќе ја имаше среќата у продуженија и се деси тоа што се деси. Не сакам никој да критикувам, само сакам у Лш да ги видим со поголема желба и мотивација уште у први минути, едноставно знам дека тимов е доволно добар без проблеми да го помине овој Реал.

Visca el Barca !
 
Член од
17 март 2011
Мислења
133
Поени од реакции
133
Едноставно ко да немаа мотив да играат.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Се случи и тоа....Победа на Реал....
Не можеше вечно да трае....
Како прво респект за желбата на играчите на Реал....
Добро ги напумпал Мурињо......
Во првиот дел трчаа и маваа како луди.....
Како луди животни беа....
Било која екипа да беше на местото на Барса ќе се изгубеше...
Но и тука се покажа големината на Барса....не потклекнаа....
Иако беше за нијанса подобар Реал создаде само една 100% шанса (Пепе)...и ударот на Роналдо од косо...
Во вториот дел се вративме,Реал имаше огромен пад..никој нема сила да го издржи она ненормално темпо...
Почна таа доминација....
Е тука се изгуби мечот.....Имавме се и игра,и посед,играчите на Реал максимално паднаа......
Но фалеше уште Касиљас...кое голманиште е ,секоја чест.....
Како само ја извади онаа топка на Иниеста....чудо.....
Тука требаше да се реши се....:kesa:
Голот на Реал,добра акција,слична ситуација како шансата на Пепе,овој пат влезе...Пинто малку издупи работа со поставуавањето...
Но и маркерот на Роналдо,не знам кој беше во тој дуел,мислам Маскерано беше тотално инфериорен во тој дуел.....
Од таа скок игра ми беше најмногу страв,и ете баш со глава примивме гол....
Ама нема кукање сега....
Барса покажа сила,беше доминантна во поголемиот дел од мечот,посебно во вториот дел...
Среќата и Касиљас го спасија Реал...
Во продолженијата веќе се беше тактички,долги лежења на терен,излегување од игра по 3 минути за замеми...
Очекувано кога браниш резултат....
Иниеста најдобар според мене вчера...
Меси се трудеше,но покрај оние дивјачки стартови,чудо е како не се здоби со некоја повреда....
И судијата ја изгуби контролата малце,требаше од почеток да се расфрла со жолти,вака остави да има Гладијаторска борба..
Но и тоа е составен дел од ЕЛ КЛАСИКО....Без малку шлакање не би било интересно....
Сега следи најважното....
Големиот пехар од ЛШ....тука е главното...и купот беше важен,но ова е шлагот на тортата.....
VISKA BARCA...
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Ајде сега со сите сили во ЛШ,иначе голот се фаќаше,ама ај куп е па и не ми е баш криво.
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Не можев да го гледам натпреварот, и поарно шо не сум го гледал. Сепак life is a bitch и знае да заебава.
Што е тука е продолжуваме понатаму.

VISCA EL BARCA !!!!!
VISCA EL CATALUNYA !!!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom