Фан Клуб: Барселона

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
хахахах
колку сте само духовити :/
каков маикон,какви рафаеловци..ништо тоа,се е нула за алвес.

се сложувам со тој што напиша дека десната страна меси-алвес нема да функционира исто без алвес.

сите овие што ги спомнавте се добри,ама моментално не можат да се споредуваат со алвес.

мислам дека и барса нема да си дозволи да го пушти.
Брат и јас сакам да е така, да остане Дани али како што гледаш овие бразилциве се продадени души, само за пари играат.. А Сити може да му даде 5 пати поголема плата од оваа што ја зима во Барса..
Гледајте ја малце реалноста :)
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.452
Поени од реакции
22.133
Не би рекол дека Бразилците се продадени души и играат само за пари.
Тие се темпераментни играчи кои тешко се врзуваа само и само за еден клуб. Ќе играат во некој клуб и ќе го сакаат со цело срце, ама мнооогу тешко дека ќе останат цела кариера во тој клуб. Сакаат повеќе предизвици, да се испробуваат во различни средини, различни клубови, различни лиги. Ете Роналдињо, дојде кај нас, ја покори Европа за една година и... за пари да не одите во Милан??
Пред тоа Ривалдо, пред него Роналдо и тн.....
Сите од нив дојдоа, видоа, победија:):) и потоа менуваат лига.. Правец: Милано.
Тоа е тоа, Бразилец треба да добие вистинска шанса додека го имаш во тимот, зошто сигурно нема да седи доживотно.
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Пинто, Адриано, Пиќе, Милито, Максвел, Маскерано, Чави, Кеита, Меси, Бојан и Афелај :vozbud:
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
ALINEACIÓN: Pinto, Adriano, Piqué, Milito, Maxwell, Mascherano, Xavi, Keita, Afellay, Bojan and Messi.

messi ne e potreben
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
И стварно претеравте со таа десна страна.....

Ало, МЕСИ СЕЗОНАВА 1% ОД НАТПРЕВАРИТЕ НЕ ИГРАШЕ НА ТАА ДЕСНА СТРАНА ( ТАМУ Е ПЕДРО ) ;)
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.103
Поени од реакции
12.771
Дечки како благодарност за Ето (и условите во трансферот ) јас да сум Морати би ви го дал Мајкон за пола цена ако ви притреба :back:
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Енос пуштих да гледам шо тај резултат деца?Водат не...
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Неможеме се да тепаме..... Си уживаат момците.... Имаат Шанси Бетис :pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom