Фан Клуб: Барселона

B

boki10messi

Гостин
Пред точно 2 години, на 13 август 2008, Пеп Гвардиола дебитираше на клупата на Барселона, против Висла Краков(квалификации за ЛШ) победувајќи ја со 4-0, победа со која започна една ера, за која браќата Кирил и Методиј не измислиле букви со кои може таа да се опише, најблизок опис на таа ера е ВОНЗЕМСКА ПОЈАВА.

Благодарни сме што те имаме, Пеп!
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
И Маскерано пропадна момци, нема да има засилувања нови слушете ми зборот.:)
 
B

boki10messi

Гостин
И Маскерано пропадна момци, нема да има засилувања нови слушете ми зборот.:)
Интер се откажа од Маскерано заради тоа што немале толку пари. Сега со парите од Балотели, ќе си го земат Маскерано, а ние догодина ќе крпиме тим и ќе повикуваме младинци. Ај упм нека оди све. Барем и Златан да им го дадеме на Арапите.:twisted:
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
77
кој рече дека пропаднал трансферот на Маскерано....сигурен сум дека играчот сака да замине,прашање е кого ќе одбере-Барса или Интер
 
B

boki10messi

Гостин
кој рече дека пропаднал трансферот на Маскерано....сигурен сум дека играчот сака да замине,прашање е кого ќе одбере-Барса или Интер
АКО дојде до случај он да бира(ако замине), ваљда не е глуп помеѓу фиќо и БМВ да избере фиќо, белки ќе дојде кај нас.:):):):):):):):):)
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Овие играчи ги имаме за утре:

Miño, Oier, Abidal, Milito, Alves, Sergi Gómez, Maxwell, Muniesa, Oriol Romeu, Keita, Adriano, Jonathan Dos Santos, Thiago, Jeffren, Sergi Roberto, Nolito, Ibrahimovic, Messi and Bojan.


 
B

boki10messi

Гостин
Според мене, овој состав нека стартува.

Мињо

Алвес - Милито-Абидал - Максвел(46' <-> Адриано)

ЏДС
Тиаго - - - - - Кеита

Меси - Ибрахимовиќ - Бојан

Во второ нека влезе Адриано, да добие аплауз од фановите, а и во нападот би сакал да го видам Џефрен, ќе го заборавам како изгледа:).
Младите нека се докажуваат на Кампот, утре мора да се извлече поволен резултат, иако не ми се верува во победа.:nesum:
 
Член од
11 април 2010
Мислења
348
Поени од реакции
8
на вас не ви треба ни маскерано ни озил се додека играјат чави ,иниеста и меси и цела барса ке игра..
бускетс и нее е толку лимитиран колку што вие мислите тој е во топ 5 задни везњи..
ви велам се додека чави иниеста и меси играјат на оваа ниво сите други само ке парират..
и пак ке бидете таму кај што сте денес..
ноо и оваа годдина и Мадрид не е за подценување прв пат после 2-3 години кој може да ви парира на ТЕХНИЧКИ план..
не мора толку да не подценувате..:smir:
 
B

boki10messi

Гостин
на вас не ви треба ни маскерано ни озил се додека играјат чави ,иниеста и меси и цела барса ке игра..
бускетс и нее е толку лимитиран колку што вие мислите тој е во топ 5 задни везњи..
ви велам се додека чави иниеста и меси играјат на оваа ниво сите други само ке парират..
и пак ке бидете таму кај што сте денес..
ноо и оваа годдина и Мадрид не е за подценување прв пат после 2-3 години кој може да ви парира на ТЕХНИЧКИ план..
не мора толку да не подценувате..:smir:
Кој ве потценува бе???:toe:
Баш напротив. Пошто на клупата го имате најдобриот тактичар во светот, Мурињо, а во составот имате искусни, а и млади фудбалери, сметаме дека треба да купиме бааѓи нови играчи, пошто сите се со над 25 играчи, а ние имаме околу 20, од кои 2-3 ќе одат на позајмица.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom