Фан Клуб: Барселона

Член од
27 септември 2009
Мислења
2.183
Поени од реакции
1.059
Извинете што каснам со постирање :) Јас сум презадоволен со резултатот . . . . Еден бод од Бернабе, после 5 победи во низа и резервираност на играчите е ОДЛИЧНО . . . .

Реализацијата во Копа Дел Реј ќе си дојде на свое место . . . . Факт е дека никој нема лек за оваа совршена игра на Барса, ниту пак Му . . . . Шанси создававме иако Му излезе пи*карски со 3ца деструктивци . . . За пеналот на Алвес нема да коментирам, нека се порадуваат малку фановите на Реал за овој бод . . . ..

И да, во среда го очекувам истиот состав, истата игра, истата БАРСА која ЌЕ Е ШАМПИОН ВО КОПА ДЕЛ РЕЈ !!!!!!!
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
“Marcelo told me it was simulation. He told me that his actions were influenced by the outcome of the game,” the full-back was quoted as saying by Sport.

 
I

IBIZA SOUND

Гостин
Луис Арагонес, поранешен селектор на Шпанија: „Во својата кариера работев со многу фудбалери, но Чави најдобро го извршуваше тоа што му го задавав.“

ete zosto e najdobar xavi vo sredinata vo svetot
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.496
Поени од реакции
22.258
Pepe plukal po nasi igraci vo tunelot vo Bernabeu
Ne daj Boze nas igrac da napravese takvo nesto. Sega jajcata basketi ke mi bea. Dosega ke imase 600 strani za ova napisano.
A, ne daj Boze nekogas trevata da ja napravime 3-4 cm povisoka od normalno... Eeee, ke bese pofamozno i od prskalkite. :toe:

P.S. Se izvinuvam za latinicava.
 
Член од
25 април 2010
Мислења
91
Поени од реакции
4
Не бев активен ДОООООООООЛГО време,но еве ме пак:smir:
Гледам 1-1 со Реал,резултатот е одличен според мене, си останува 8 бода предност.И на 3 Мај сите да ја пееме оваа песна!

 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Pepe plukal po nasi igraci vo tunelot vo Bernabeu
Ne daj Boze nas igrac da napravese takvo nesto. Sega jajcata basketi ke mi bea. Dosega ke imase 600 strani za ova napisano.
A, ne daj Boze nekogas trevata da ja napravime 3-4 cm povisoka od normalno... Eeee, ke bese pofamozno i od prskalkite. :toe:

P.S. Se izvinuvam za latinicava.
Море ретард е тој не треба да се чудиме.

Ех да направеше некој наш такво нешто ние ќе бевме најгнасната екипа,не знаеме што е тоа фер-плеј...и ред други работи се до прскалките :)

Ама тоа ти е...они се невини ко нивните бели дресови..

Пс: Изгледа Мурињо се обидува да најде врски и во Местаља да биде повисока тревата бидејќи сакале да пасат овците бели!
 

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
Мене уште не ми е јасно како може ПЕПЕ од сите играчи на Реал( читај пак - ПЕПЕ!!!!!!!!! - најретардирано копиле што игра фудбал моментално) да му покаже така со рацете во смисла - дечко имаш ли ти памет? Невидена работа.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.566
Поени од реакции
14.338
Пс: Изгледа Мурињо се обидува да најде врски и во Местаља да биде повисока тревата бидејќи сакале да пасат овците бели!
И врски за прскалките, да биде по сочна тревата.
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Се извинувам што неможев порано да пишам поради некои проблеми, но што е тука е :)

За натпреварот што да се каже... онаа тезата дека Мурињо го имал лекот против Барселона, мене повеќе ми стои дека го има стравот од Барселона. Никој тренер на клуб каков што е Реал Мадрид нема да излезе со една намера да ја препушти играта на противникот И ДА НЕ ПРИМИ ГОЛ. На Мурињо може да му се даде рака само за едно, дека имаше јајца да расипе нешто што имаше потенцијал да биде најдоброто Класико во поново време. Немојте само да излезете со муабети дека натпреварот е ирелевантен, дека лигата била решена и што ти знам таму, кога сите знаеме, барем ние, вистинските фанови дека Класико е натпревар за престиж, натпревар со емоции, натпревар на 2 гиганти, на кои победата против најголемиот ривал им е најголемото задоволство.

Мурињо е тренер со реноме, докажан, но како што вели Кројф, најголемиот комплимент што тој може да и го даде на Барса, е самата формација и првите 11 со кои излезе. Секогаш напаѓа, на прес-конференции одбира внимателно на кои прашања да одговори, се жали на судии, но никогаш не коментира за тактиките кои ги искористил, за играта на неговиот тим, за играта на противникот.

И да, шпанските весници кои толку многу ја величеа играта и тактичката "брилијантност" на Мурињо и тоа како Реал и се спротиставил на Барселона, остро ја критикуваа Холандија затоа што имаше сличен (да не кажам ист) пристап на игра против Шпанија... патетично.


И најважното за крај... за мене Ла Лига е завршена, да се надеваме со уште некој срушен рекорд :smir:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Крај краева, лига е наша. Тоа е најбитно.
Како што кажа Пеп, лигата мора да се освои, другото е бонус.
Јас се сложувам со него. Ако треба во наредните 10 години, само лига да освојуваме, ич нема да ми е битна ЛШ или па куп.

Голијат& напиша:
Иако бев на 5 дневна екскурзија во Турција, се снајдов и го гледав и таму фудбалот со мадридисти и имам само една реченица :

ПУШИ БАРСА ОВА Е МАДРИД !!!!!!!!!!!!!
:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Ај дека неможе уште некој да ја постира сликава :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom