Фан Клуб: Барселона

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ајде една вистина да кажеме...1-ви Април помина!!

Gracias Dios.jpg
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Ми направи ќејф Абидал што дошол на тренингот, и добро беше расположен, едвај чекам да се врати и да заигра :)
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
Guardiola: "Mi tiempo en el Barça se está acabando"
Se ceka utre Gvardiola potocno da kaze sto mislese so ova, izjava koja ja dade za DVD-to na Brescia, za nejzinata 150 godisnina kako klub... Znaci li ova deka Gvardiola ja napusta Barsa slednata sezona ili pak deka vo skoro vreme ke bide trener na Brescia... ostanuva na Pep utre da se izjasni... od RAI ne davaat nikakvi komentari i ostavaat se' na Gvardiola ;)

--- надополнето ---

EDIT: Gledam nazad pisuvate deka ova se segi...
Kako prvo ima video zapis, otvori na poveketo spanski strani, sport.es elmundodeportivo.es as.com marca.com ...
kako vtoro i samiot izjavil denes deka utre ke zboruva poveke za toa
epa sega, sfatete go ako sakate i kako 6to majska shega.. jas ne go sfakam taka... se nadevam deka gresam :)
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
77
не 60 ама реални и 15 можи да ги прими Реал :pos2:
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
kolku sto mozev da razberam na pep ne mu se svigja izjavata na rosel kade sto vika deka barsa ke go pobede real so 5 0 vo kupot
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.125
Поени од реакции
20.990
Среќен роденден, Афелај!
Од тебе очекувам многу постигнувања во овој клуб.
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Алудира на тоа дека Росел требало да се воздржи од коментар, а уште помалку па да изјавува дека ќе победиме со 5-0. Вели дека можел да каже дека ќе го победат Мадрид со 60-0, но тој и неговиот тим секогаш го почитуваат противникот. :smir:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Алудира на тоа дека Росел требало да се воздржи од коментар, а уште помалку па да изјавува дека ќе победиме со 5-0. Вели дека можел да каже дека ќе го победат Мадрид со 60-0, но тој и неговиот тим секогаш го почитуваат противникот. :smir:
Јас сфатив шо сакал он да каже, ама чудно ми беше дека така јавно може да го "нападне" Росел.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
^ Па добро направил...

Не ни наликува да има такви изјави од Барселона.Изјавата на Росел е на исто рамниште како изјваите на Мурињо,а нели ние не го сакаме тој менталитет?!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom