Фан Клуб: Барселона

Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Немаше срека човекот, се случува и тоа..:toe:
Не разбирам зошто главата ја наведна накај голот, да ја оставеше исправена главата топката ќе отидеше над гол, а вака многу ефективен авто-гол си даде.
 
Член од
19 октомври 2010
Мислења
576
Поени од реакции
344
Не разбирам зошто главата ја наведна накај голот, да ја оставеше исправена главата топката ќе отидеше над гол, а вака многу ефективен авто-гол си даде.
Очигледно дека сакаше да ја испушти и Валдес да ја фати жива, но ете немаше среќа + 2ца ја пропуштија таа топка и на несакајќи го удри во глава
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Перси премногу изиграваше фраер на Кампот, и замина таму каде што практично седеше цел натпревар.. на трибини.

Во моментот кога беше свирен офсајд, Перси беше свртен накај помошник судијата кој имаше високо подигнато знаменце. Нека си лечи сега фрустрации во Лондон, а јас би му ја пратил и фактурата од демолираната соблекувална, плус да си ја плати.
 

Johnny Tran

You OK, Freckles?
Член од
25 јануари 2011
Мислења
1.943
Поени од реакции
1.363
кое газење беше лелеле :sekss::sekss: имаа среќа шо не примаа 5,6 комада, а за судијата да не слушнам збор дека судил за барса. прво полувреме чист пенал не ни досуди, на емирати ни поништија гол и уште ако имате уста да думате за судии треба да се лечете од комплекси. ниту еден шут кон голот на барса од страна на арсенал !!!!! па молим те како мислеа дека ќе одат 1/4 финале, а она копилето ван перси нека се прави пак јак, имаше среќа шо одма не го исклучија после стартот на алвеш. сега да ги видам фановите на арсенал шо се силеа дека ќе не тепат дека се. како и да е затнавме и муцката на сите хејтери и на сите навивачи на арсенал. секоја чест за искрените навивачи на арсенал кои поштено си го признаа поразот и си признаа дека одиграа катастрофално, сепак сеуште се деца за барса :toe:
 

MartinFCB

Fcb
Член од
22 октомври 2010
Мислења
317
Поени од реакции
47
РЕМУНТАДАААААААААААААААААААААА најаки сте браво браво за меси,чави и дечкото со свирчето
Навиваш за реал или за арсенал. Уствари да ми текна вие навивате за сите освен за БАРСЕЛОНА! И да, кој губи има право да се лути. :helou:
 
Член од
11 јуни 2007
Мислења
1.505
Поени од реакции
1.302
[video=dailymotion;xhgifk]http://www.dailymotion.com/video/xhgifk_fc-barcelona-3-1arsenal-fc-knockout-uefa-champions-leagu_sport[/video]
Prviot gol na Mesi :drk::drk::drk: Kako samo si ja krena topkata pred Almunia Vtoriot gol za Barsa akcijata :drk::drk::drk: Perfekcija vo dvizenje !!!
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
Инаку слики од собиров во Скопје не би биле лоши.....онака да разгледаме малку.
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Честито нека ни е победата, ЧЕСТИТО РЕМУНТАДА.... :) Впрочем, уште после натпреварот на Емирати се надзираше пласманот на Барса во 1/4 финалето... Резултатот требаше реално да биде во најмала рака 5-1, но одличните интервенции на Алмунија го попречија тоа...

П.С За судии не сакам да коментирам... И така си знаеме дека кога поминуваме ,, секогаш судиите " ни помагаат :tapp:

--- надополнето ---

Ќе го цитирам Андрес кој ова го изјави на приватниот профил на Фб...

Que felicidad!! Que partido, que entrega, gracias a todos!! Estamos en cuartos!! Grande equipo!
:pipi:
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Изјавата на Пеп во врска со натпреварот... демек се закачиле тој и Венгер во соблекувална и Венгер му рекол да му честита на судијата за пласманот:


"Wenger tiene todo el derecho del mundo a quejarse, lo puedo entender. Pero la unica realidad es que ellos no han dado tres pases seguidos"
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
АУУУУУУУУУУУУУУУУ страшна утакмица, честито нека е победава, иначе во Скопје бевме собрани и беше лудило, ќе ставам и слики утре најверојатно а иначе МАСКЕРАНО мен оф д меч :)
 

DIK

Член од
1 март 2011
Мислења
66
Поени од реакции
5
chestitki do covekot so svircheto ako ne beshe toj nemashe da bidite ponatmu !
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
chestitki do covekot so svircheto ako ne beshe toj nemashe da bidite ponatmu !
Да да... тој многу ни помогна и вечно ќе му бидеме благодарни. Уште утре е најавена изградба на негов споменик пред влезот на Камп Ноу, ќе стои до великаните на Барселона. Огромни честитки до него.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958

Kajgana Shop

На врв Bottom