Фан Клуб: Барселона

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.655
Поени од реакции
33.753
Браво бабанчиња. (y)

Се виде цврстината во одбрана кога сме без лабораториски глувци во неа. ЛШ имаме лесна група па таму може да експериментира и ротира Чави, во лигата треба најдобрите.
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.201
Поени од реакции
7.234
Gavi e mnogu postabilen sezonava, koga ke se svrti okolu igrach so topka za da zadrzhi posed epten potsekja na Chavi.

Kako i da e, pola tim sme bez Frenkie. Samo da se izdrzhi periodov na povredi bez mnogu propushteni bodovi i vo igra sme.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
7.937
Поени од реакции
6.493
слаба реализација,а фатија и повредите...........со овој капацитет нека пробаат да ја бранат ла лига пошто ќе бидат збришани од ЛШ
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.690
Поени од реакции
9.629
Играта не беше лоша, само мора на реализација да работат. Гави игра на ненормално ниво, конечно покрај сето залагање и трчање прави и продори, пасови, покажува техника. Мора да се пофали едноставно, само нека ја задржи формава. Фермин покажува огромен потенцијал...моментално infinite spawn имаме од академијата, ќе се повредат 2-3ца првотимци, ќе извадат од никаде огромни таленти. Против Порто ќе биде доста важна утакмица, нема што да штеди и одмара Чави.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.655
Поени од реакции
33.753
Рафиња минимум месец аут. Се стеснува ростерот, баш сега кога се пука јако ЛШ - лига.

Уште еднаш позајмицата на Феликс се покажа маестрален потег. Замислете сега и без Дембеле и без Феликс. Лева ќе умреше, а Феран не е баш за стартер иако игра добра сезона за сега.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.494
Поени од реакции
13.812
Ромеу кутриот, тромав и без техника делува ко од марс паднат. Овај обичен просек треба само со слабите екипи во Ла Лига да игра, толку му фаќа црпката.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
7.937
Поени од реакции
6.493
Ромеу кутриот, тромав и без техника делува ко од марс паднат. Овај обичен просек треба само со слабите екипи во Ла Лига да игра, толку му фаќа црпката.
многу е потценет ромеу од цела фан база, не е топ играч но се поклопи во концепцијата на барса......играше во саутемптон во физички прејака лига спрема другите, искусен е и нормално мотивиран да даде Се од себе и да ја искористи приликата да игра во топ клуб...... сигурно со него не беше планирано да се освои ЛШ, да потсетам дека педри и де јонг се надвор од стројот и мора да се изигра со тоа што се има....... на драгао секоја екипа е задоволна и со бод кога се бодови во прашање, порто е екстремно тешко да го надиграш на свој терен во европа
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.347
Поени од реакции
7.274
Мислам дека не е нешто сериозно.

Феран Торес во каква форма е. :cuc:

Ромеу не е за во Барса, нека се врати Де Јонг и овој може да игра само во Ла Лига и тоа понекогаш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom