Фан Клуб: Барселона

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.019
Поени од реакции
22.926
Пеп е тренер што знае да учи од грешки(не и играчите) и очекувам тоа да го искористи на следниот натпревар.
 
B

Beck's

Гостин
dobro ama nemase potreba od taa izmena,ke se cudam nekoe vreme zasto Pedro izigra 90',a strelecot na golot izmenet :S i Messito neka proba malce poveke da proigruva,mozevme komotno da tepame so 3 gola razlika,ako ne bese tolku sebicen,no sto e tuka e,
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Никој не виде бе дека чист гол ни поништија во прво? Кој офсајд??
И чист пенал!

Честито победата до Ганерите иако реален резултат беше нерешено.
 
Член од
12 април 2010
Мислења
1.602
Поени од реакции
890
Една од ретките грешки на Гвардиола.
А Меси претерува веќе некое време,не е само оваа утакмица.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.452
Поени од реакции
22.132
Меси ја одигра најслабата утакмица откако е Пеп тренер. Пеп потфрли во измената. Мислам дека не требаше Виља да излезе, туку Меси или Педро(кој изгледаше како некој играч од мак. репрезентацијата).
Криво ми е само што им одржавме лекција по фудбал во сред Лондон, а резултатот го свртеа по 2 огромни грешки на Валдес и одбраната.
Меси промаши нешто што има голема веројатност и јас да го дадам, плус судијата не досуди пенал(над Педро)....
Се надевам дека нема да се посерат и на Кампот, Меси и лани на Емирати не беше нешто посебен(ваљда), ама на Кампот ги искина.
Ајде, ваљда на Кампот ќе ги решиме. Поубаво ќе биде вака, да се вратиме од мртвите, баш како Арсенал вечерва. До тогаш, многу гомна ќе изедат хејтерите, ама битно е да не паднат на психолошки план(шо не верувам), битно е да се добијат наредните дуели во Ла Лига. ВИСКА БАРСА!
 
Член од
11 јуни 2007
Мислења
1.505
Поени од реакции
1.302
Алооо прво полувреме е! Изгубивме битка а војната уште не завршила !
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Никој не виде бе дека чист гол ни поништија во прво? Кој офсајд??
И чист пенал!

Честито победата до Ганерите иако реален резултат беше нерешено.
Ај да не ги спомнеме бидејќи ќе дојдат мршојадците тука и ќе ни солат памет :)
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.019
Поени од реакции
22.926
Иначе Пике, нема да игра на реваншот. Да се надеваме дека ќе се врати Пујол, иначе ќе се крстиме во Милито.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
496
Поени од реакции
27
Меси е себичен.Сега на Камп Ноу има да се бранат Арсенал.
тоа со сигурност тврдам дека нема да се случи ,едноставно филозофијата на венгер не е таква (не е мурињо он :) ) односно арсенал не знае да игра затворен фудбал
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Глуп потег на Пеп што го извади Виља и што го стави Кеита, подобро ќе беше да го извадеше Педро а на негово место да го ставеше Адриано како крило, подобро ќе изиграше барем од Педро.. Меси мора малце да додава многу себичен станал, на два пати не го проигра Виља кој беше сам пред голот.. но што е тука е излишни се веќе зборови..
На Кампот ќе гори, нашиве ќе бркаат резултат, публиката ќе трешти се ежам од самата помисла.. Иначе Пиќе нема да игра на следниот меч што е голем хендикеп за нас.:(
 

Чоста ^

Good looking boy
Член од
23 август 2009
Мислења
1.999
Поени од реакции
48
Меси ја одигра најслабата утакмица откако е Пеп тренер. Пеп потфрли во измената. Мислам дека не требаше Виља да излезе, туку Меси или Педро(кој изгледаше како некој играч од мак. репрезентацијата).
Криво ми е само што им одржавме лекција по фудбал во сред Лондон, а резултатот го свртеа по 2 огромни грешки на Валдес и одбраната.
Меси промаши нешто што има голема веројатност и јас да го дадам, плус судијата не досуди пенал(над Педро)....
Се надевам дека нема да се посерат и на Кампот, Меси и лани на Емирати не беше нешто посебен(ваљда), ама на Кампот ги искина.
Ајде, ваљда на Кампот ќе ги решиме. Поубаво ќе биде вака, да се вратиме од мртвите, баш како Арсенал вечерва. До тогаш, многу гомна ќе изедат хејтерите, ама битно е да не паднат на психолошки план(шо не верувам), битно е да се добијат наредните дуели во Ла Лига. ВИСКА БАРСА!
Ако мислиш во дуелот со Косциелни,мислам дека беше чисто одземен топка,плус рака од ПЕдро.Ако зборуваш за др ситуација, можеби...:smir:
 

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
Така како потресен моментално..................NOT!

Убеден сум дека ќе си ги плеснеме на Камп со камата.

Многу слична утакмица на финалето од Париз, да не речам иста. Не ги искористивме шансите, ни вратија фино лепо и тоа е тоа. Не игравме лошо, само на моменти делуваа како да нејќат да нападнат. При напраен вишок човек во напад, пак се враќаше топката назад и пак истото од почеток. Како да ми потфрли Иниеста или пак се навикнав годинава да го гледам како дава голови повеќе годинава па сеа чуден ми е. Меси исто така, особено во завршницата на акциите.

Како и да е, не се сомневам во пласманот натака. VISCA BARCA!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom