Фан Клуб: Барселона

Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Али признај, потајно сакаше Гризи да флопне на кампот. :D
Не, не мора со сила да се прајме, Гризман е играчиште и отсекогаш го имам истото мислење, тоа што испадна голем гомнар не го менва мојот став за неговите фудбалски квалитети, не сум Реал фанс бе јас :)
Го ценев многу како играч во Атлетико ама од никогаш не ми влегол под кожа, не ми бил миленик никогаш и ич не боли душата за него дека си замина, ме болеше за Торес, за Габи, за Годин, ќе ме боли ако си заминат Облак, Саул, Коке ама за Гризман немам некои чувства најискрено.
Го имаме Жоао, Гризман е веќе минато.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Изгледа дека со некој од тука сме гледале различна утакмица.
Мене многу ме радува фактот што игравме течна напаѓачка игра, иако Бетис се бранеше со 10 играчи.
Друго, ја сум презадоволен од Рафиња, покорисен е сто пати од Ракитич. Тоа што не даде гол, се случува, битно е да влага во шанси, головите ќе си дојдат, плус он е везњак, а не напаѓач.
С. Роберто е врв во средина, борбен плус креативен, денес две асистенции. За првиот гол да беше Ракитич ќе ја вратеше назад.
Со самото тоа што 2 натпревари не игра прва постава, можно е и да му дадат до знаење дека нема да игра. Ништо чудно у последен момент да го продадат во ПСЖ или Јуве.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
Докторски изиграно.
Првиот примен гол Pique не требаше да се сопне, Alba не требаше да доцни со блокада.
Вториот гол , грешен пас и малце среќа за противникот влезе. Предобар гол.
На Барселона играта течна , акции, шанси. Головите си дојдоа на крај.
Го нема Rakitic, и одма секоја втора топка не иде до голман.
Мислам дека S.Roberto e подобар избор за во средина одколку Rakitic.
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:
Член од
30 јули 2014
Мислења
749
Поени од реакции
731
Ne se raduvajte nogu nogu so tepame na Nou Camp,rezultati i igra treba da se pokazat i na gostinski teren a ne da liceme isto kako Arsenal.. inaku vcera Lengle neshto ne bese naj naj siguren,treba da se razmisle i za Todibo
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
Ако го договорат Neymar, ќе ги продадат Umtiti,Vidal и Rakitic.
Кога ќе потпише Neymar, ќе видите Messi како одма ќе заигра пак :D
 
Член од
7 август 2011
Мислења
848
Поени од реакции
1.759
Ривалдо со слика од Нејмар на инстаграм и текстов.
"Znamo sve što se dogodilo vezano za Neymara. Njegov odlazak iz Barcelone je bio pogreška i nikada nije trebao napustiti jedan od najvećih klubova svijeta. Sada je spreman vratiti se nazad i svjestan je svega što je napravio. Ne smijemo dopustiti da Barcelonin predsjednik i uprava Kluba puste Neymara u neki drugi tim. Nadam se da će se cijela ova situacija s PSG-om riješiti kako bi se Neymar vratio ondje odakle nikada nije trebao ni otići. Visça Barça!"
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
Pique и Vidal влеге на Poker турнир, Pique завршил второ место со
€352,950, додека Vidal завршил 5то место со €134,460
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.125
Поени од реакции
20.990
Ривалдо со слика од Нејмар на инстаграм и текстов.
"Znamo sve što se dogodilo vezano za Neymara. Njegov odlazak iz Barcelone je bio pogreška i nikada nije trebao napustiti jedan od najvećih klubova svijeta. Sada je spreman vratiti se nazad i svjestan je svega što je napravio. Ne smijemo dopustiti da Barcelonin predsjednik i uprava Kluba puste Neymara u neki drugi tim. Nadam se da će se cijela ova situacija s PSG-om riješiti kako bi se Neymar vratio ondje odakle nikada nije trebao ni otići. Visça Barça!"
Татко му на Нејмар ставил лајк на оваа објава.
Pique и Vidal влеге на Poker турнир, Pique завршил второ место со
€352,950, додека Vidal завршил 5то место со €134,460
Значи Бартомеу собира кеш за Нејмар на сите можни начини. :ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.705
Поени од реакции
5.675
Какво враќање на Нејмар бре...Плачеше да си оди,сега ќе го враќале.
Со себе носи 100 проблеми,прво повреден е цело време,суспензија има од Уефа 3 утакмици во ЛШ,карактер нула,ако не му одат по газот одма ќе почне да се лигави,сите играчи ќе му сметаат.
Плус кој ни гарантира дека идното лето нема да му текне да бара трансфер.

Сакаше да си оди нека скапе сега таму,имаме играчи за во напад Меси,Суарез,Гризман,Дембеле,Перез сосема доволно.
Нема никаква потреба да се носат такви играчи да ја нарушуваат атмосферата и постојано да прават проблеми.
Колку сака нека е добар.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
Какво враќање на Нејмар бре...Плачеше да си оди,сега ќе го враќале.
Со себе носи 100 проблеми,прво повреден е цело време,суспензија има од Уефа 3 утакмици во ЛШ,карактер нула,ако не му одат по газот одма ќе почне да се лигави,сите играчи ќе му сметаат.
Плус кој ни гарантира дека идното лето нема да му текне да бара трансфер.

Сакаше да си оди нека скапе сега таму,имаме играчи за во напад Меси,Суарез,Гризман,Дембеле,Перез сосема доволно.
Нема никаква потреба да се носат такви играчи да ја нарушуваат атмосферата и постојано да прават проблеми.
Колку сака нека е добар.
Neymar ако не дојде, Messi цела сезона нема да заигра...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom