Фан Клуб: Барселона

Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Истиве состави моментално што се на терен само со сменети тренери...Каков ќе беше епилогот по првите 45 минути на Енфилд ?
Ти ебам Валвердето.
Створивме неколку шанси само заради отвореноста на Ливерпул, но тоа не го менува фактот дека во голем дел од времето не издоминираа, и тоа без Салах и Фирмино.
Преофанзивно играат, немаат што да загубат, во нормални услови никој не би играл така безглаво. Затоа мора да ги фатиме на контра, не постои одбрана кај нив. Кутињо аут, Семедо ин и таман ќе е.

Друго, сега гледаме колку се потрошени Бускетс и Ракитиќ, во вакви утакмици излегуваат слабостите нивни, немаат место во прв тим на Барса никако. Мора да ја пренесат топката до Меси, а не тој да се враќа сам до центар и поназад, така само се троши повеќе, ама не се способни.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.970
Поени од реакции
35.620
Мора гол да дадеме, овие играт на стероиди со мускули.
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.705
Поени од реакции
5.675
Истиве состави моментално што се на терен само со сменети тренери...Каков ќе беше епилогот по првите 45 минути на Енфилд ?
Ти ебам Валвердето.
Створивме неколку шанси само заради отвореноста на Ливерпул, но тоа не го менува фактот дека во голем дел од времето не издоминираа, и тоа без Салах и Фирмино.
Незнам што е Валверде крив овде...
Сам викаш створивме шанси,тоа што не погодиле играчите се криви не тренерот.
За голот прво Алба кикс направи,па Пиќе се изгуби покра Хендерсон.

Не треба во секоја ситуација тренерот да е крив.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Не треба секоја акција да му ја даваат на Меси ако имаат чиста позиција, не му е денот денес и тоа е тоа. Ако му дојде да даде гол, ќе даде, но да не се форсира само тој.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Преофанзивно играат, немаат што да загубат, во нормални услови никој не би играл така безглаво. Затоа мора да ги фатиме на контра, не постои одбрана кај нив. Кутињо аут, Семедо ин и таман ќе е.

Друго, сега гледаме колку се потрошени Бускетс и Ракитиќ, во вакви утакмици излегуваат слабостите нивни, немаат место во прв тим на Барса никако. Мора да ја пренесат топката до Меси, а не тој да се враќа сам до центар и поназад, така само се троши повеќе, ама не се способни.
Па тоа е муабетот. Да беше обратно, Клоп ќе најдеше начин таа истурена игра на Ливерпул да ја казни неколку пати по првите 45 минути. Нашево шмугле почнува исто како на Кампот, каде Роберто беше разнесен од Мане у прво полувреме и каде Кутињо беше 12ти играч на Ливерпул.
И дете од 5 години ќе увидеше дека многу подобро функционираше Барса со Семедо на десен бек и без Кутињо во составот.[DOUBLEPOST=1557259873][/DOUBLEPOST]
Незнам што е Валверде крив овде...
Сам викаш створивме шанси,тоа што не погодиле играчите се криви не тренерот.
За голот прво Алба кикс направи,па Пиќе се изгуби покра Хендерсон.

Не треба во секоја ситуација тренерот да е крив.
Абе не ме дупете, со Ориги мориги и без Салах и Фирмињо не издоминираа у прво. Не може цело време Меси да му го вади гзот.
Мораше да го увиди тоа од Кампот и да не им препушта толку игра.
Абе срамота е без Салах и Фирмино вакви шанси и игра да им допуштаме.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.731
Поени од реакции
9.782
Кој кур им е со шутов втф се да им ебам Суарез убиј се конечно[DOUBLEPOST=1557260077][/DOUBLEPOST]4-0 ќе е оваа :)
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
Алба си го лади мисли со ваљадолид игра
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.705
Поени од реакции
5.675
Ебете си матер да ви ебам пичките
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.399
Поени од реакции
7.334
Член од
7 август 2011
Мислења
848
Поени од реакции
1.759
Абе ја контролираме што ви е наша е.

ПФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФ
 
Член од
5 јули 2008
Мислења
84
Поени од реакции
41
Govnoto valverde i negovite taktiki ebeni neka sr nosat u picku mater


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.970
Поени од реакции
35.620
:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:

Ќе им дадеме еден бе, само да не примиме 5. :pos:
 
Член од
7 август 2011
Мислења
848
Поени од реакции
1.759
Сега ли ке го ставаш Семедо бе ПУ ДА ТИ ЕБАМ!!!!!!
 
Член од
5 јули 2008
Мислења
84
Поени од реакции
41
Uste ednas se dokaza kakov glup trener imame trener za mali utakmucu ne za golemi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.399
Поени од реакции
7.334
После ова, јас бев еден од ретките кои го штедеше Валверде со критики, но ова е СРАМНО.
Отказ одма.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom