Фан Клуб: Барселона

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.394
Поени од реакции
7.326
Мизерија се Атлетико , жалосно е што не ги користат шансите , две шанси имаше Меси и Суарез . плус пречка.[DOUBLEPOST=1508012664][/DOUBLEPOST]:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Последно уредено:

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.394
Поени од реакции
7.326
Добивме ново лево крило Гомеш. :D[DOUBLEPOST=1508013462][/DOUBLEPOST]Можевме до победа но сепак сум задоволен со нерешено , гостување е .
 
Последно уредено:
Член од
1 март 2009
Мислења
8.601
Поени од реакции
10.251
Замените го сменаа натпреварот.. Гомеш многу подобар лево беше.. Роберто без разлика дали бек средина или крило мора да е СИГУРЕН СТАРТЕР секоја утакмица.. Паулињо исто пред Ракитич
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.600
На кратко, да стартуваа овие ќе ги добиевме. Штета шо не влезе таа на Меси во последните секунди. :D
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Атлетико е екипа која не ја темпира својата сила никогаш. Од прва минута трчаат максимум додека не папсаат. Денеска издржаа само едно полувреме за разлика од други утакмици кога се држеле и по 70 минути, со висок пресинг. Да се случеа порано замените ќе победевме, но тоа е што е, после едно од најтешките гостувања имаме плус 5, некој друг допрва треба да игра против овие :D
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Гомеш одличен у второ, Деулофеу исто ја размрда цела игра.
Роберто во оваа форма жално е од клупа да почнува.
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
Причината кај Гомеш за слабата игра не е зависна од позицијата лево,десно или средина.Тој има друг проблем,треба да му ангажираат добар психијатар да го опушти малце.Него тремата и притисокот го убиваат.Второ полувреме покажа добра игра,си има речено Хрватов до мене види го како игра па ја ќе му се секирам и се опушти:D. Шала на страна Ракитич е дупка невидена, еден пас напред да пуштеше бе да му ебам мајката.Буквално сите додавања му беа кон одбраната.ДНО(n)
За Роберто мислам дека се согласуваме сите дека треба секоја утакмица да биде стартер.
Иако имавме шанса за пресврт мислам дека и нерешен резултат е повеќе од добро(y)
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Дембеле почнал сам со лесни тренинзи, се очекува да се врати за 15 до 20 дена. :D
Значи некаде после паузата за репрезентации што ќе биде во ноември ако е вистина ова...
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.394
Поени од реакции
7.326
Има некој од тренерски тим , управа што и да е да го воспита дебилов Пике да не прави вакви глупости ?!! :boksix: :mad:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom