Фан Клуб: Барселона

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Секоја чест за зверовите..:cuc:
Уште една рутинска победа....со повторно испукана петарда...петарда во мрежата на душманите:violent1:... им се даде јасно до знаење кој е кој......:zlo:
Можеби досега успевале да замрсат многу сметки на Барса...но на овој меч се им беше наплатено со КАМАТА...:bip::party3::party3:...
Да се знае кој е шампион....:sport1:
Оваа игра на Барса,ваквата леснотија со која се мелат противниците без разлика кое е нивното име..е назапаметена во аналите на фудбалот.....(барем оној модерниот)...:bravo:
Штета шо се прими онај гол,сепак кога тогаш мораше да даде некој гол...
Гол разликата е импресивна,одбраната делува гранитно...и навистина..машината наречена Барселона е популарно кажано PERPETTU MOBILE:cuc::cuc::cuc:...СОВРШЕНАТА МАШИНА НА СОВРШЕНИОТ ТРЕНЕР:sport1::zver:
п.с..Респект за навивачИте на Еспањол,за огромната почит која му ја оддадоа на Иниеста...:bravo:
За другото неам коментар,за фрлањето мал милион предмети на терен итн...:bip:
Сепак за своето "навивање"беа наградени со најдобра пред "новогодишна честитка ":vozbud:+гратис ПЕТАРДИ од своите маестрални комшии...:xmas1:
Зошто служат комшиите..:party3::party3::party3:
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Не можев да го гледам дербито, од оправдани причини и ми е многу криво... али глеам дека сме играле добро (од коментарите) гледав хајлајтс и видов дека и Еспањол пружале отпор. Мегутоа ние сме Барса, лепиме петарди на кој сакаме:pos2:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Продолжува фантастичната низа на полнење на противничките мрежи. Реков дека е време да му се покаже на Еспањол кој е кој, доста беше мачење со нерешени или тешки победи.

Педро на почеток од сезона не тргна баш најдобро, но игра се подобро и подобро. Виља денес беше на ниво, а Меси немаше премногу ситуации за гол, иако се гледаше дека гори од желба да погоди.

Имаше и Еспањол свои моменти, можеби 1 - 5 е премногу остар резултат, но сепак уште еден натрпевар на ниво од минатите.
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Колку убаво им ја наполнивте мрежата :smir:
 

BakoMevmedoski

Немирен
Член од
30 септември 2009
Мислења
525
Поени од реакции
55
Леле како ми се напраи ќеиф на овие што им покажавме чиј е градот.
Целиот тим на Барса играше као што треба но во Педро посебно сум се изненадил.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
ni trgna so ova piratkite,taman za pred nova godina :):)
inaku odlicen natprevar i iznenaden sum od pedro,a i nekako mnogu brz mi deluvase pedro do sega ne sum go videl tolku brzo da trca :)

P.S.ako moze nekoj da najde podatok izminatite dve godini kolku gola imavme dadeno i primeno do ova kolo
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Не ја сакам многу Барселона како клуб но секоја чест за играта што ја прикажуваат овие играчи и комплетно за целито тим за овие резултати..ова како што напиша некој погоре екипата изгледа како на Фифа 11 кога ќе ги соберите сите најдобри на менаџер мод и кога ќе ги плескате кој ќе стигните со по 3-4-5 парчиња и да си играте мајтап со противникот..дефинитивно оваа Барселона е подобра од Милан на крајот од осумдесетите, од Јувентус од средината на девесетите и од Мадриѓаните со галактикос....вистинска машинерија..!
 
A

Auditore

Гостин
Првин честита победа, второ ја гледав утакмицата и што да видам потполна доминација, ала Реал Мадрид али овие и боље се дадоа гол, морам да признам дека Педро ме изненадува секоја партија се повеќе, одкако Барса склучи договор со Афелај овај шиба ко луд.
 

BakoMevmedoski

Немирен
Член од
30 септември 2009
Мислења
525
Поени од реакции
55
^^ Гоче, од мене не чекај пошо јас ги помнам само резултатите а појма немам како сме завршиле на полу сезона.
Зна дек лани со Еспањол дербиата беа вака на Камп Ноу 1 : 0 за нас срелец Ибричич упсс.. Ибрахимович де, а кај нив 0 : 0.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
:back:
Едноставно немам зборови за овој тим и за оваа хемија која владее во него....


ni trgna so ova piratkite,taman za pred nova godina :):)
inaku odlicen natprevar i iznenaden sum od pedro,a i nekako mnogu brz mi deluvase pedro do sega ne sum go videl tolku brzo da trca :)

P.S.ako moze nekoj da najde podatok izminatite dve godini kolku gola imavme dadeno i primeno do ova kolo
Сезоната 2008-2009, кога освоивме се, 48 гола постигнати и 10 примени по 16 кола одиграни,
Сезона 2009-2010, 37 гола дадени и 13 примени по 16 кола,
Сега, 51 гол даден и 9 примени по 16 кола.......:tv:
 
Член од
19 декември 2010
Мислења
13
Поени од реакции
1
Posle 2 godisno pratenje na ovoj fan klub na ovoj forum konecno resiv da se registriram i da vi se pridruzam! Pricinata za ova moe registriranjje e ednostavno! Uspesite na Barca! Pep mora da mu se zablagodaram za ova sto sega go custvuvam! Ednostavno toa sto denes go igra Barca e nevideno vo moderniot fudbal! Mora da im se zablagodaram na momcite na Barca sto konecno me stadoa vo situacija da uzivam koga gledam kako igraat, kako gi melat proticnicite, i kako uspevaat da go stavat Real Zadrid vo inferiorna pozicija! Ednostavno FALA im zatoa sto dolgo go cekav ovoj moment. Koga befme inferiorni pred edno 10 godini, se prasuvav dali kje doziveam da gi gledam da se neprikosnoveni, i konecno toj son se ispolna!
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
Првин честита победа, второ ја гледав утакмицата и што да видам потполна доминација, ала Реал Мадрид али овие и боље се дадоа гол, морам да признам дека Педро ме изненадува секоја партија се повеќе, одкако Барса склучи договор со Афелај овај шиба ко луд.
Реков и јас тоа. На Педрито изгледа требаше да му се донесе конкуренција за да почне голови да дава. Од кога потпишаа со Афелај Педро игра во невидена форма. Уште и Афелај да игра така, таа страна ќе биде убиствена.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
Сезоната 2008-2009, кога освоивме се, 48 гола постигнати и 10 примени по 16 кола одиграни,
Сезона 2009-2010, 37 гола дадени и 13 примени по 16 кола,
Сега, 51 гол даден и 9 примени по 16 кола.......:tv:
bas toa sakav da vidam kako bese minatite dve godini i da napravam sporedba
i kako sho kaza i pep,ovaa godina barsa e posebna,ovaa godina barsa e najmokna
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.451
Поени од реакции
22.132
Људи мои, јели ово могуче? Совет од мене: Уживајте во овие години, за кога остарееме, на внуците да им раскажуваме за мистериозната екипа на Барсалона(мистериозна затоа што не се знае кој играч од која планета е, све вонземјани). За овој прекрасен оркестар. За Барселона на Пеп Гвардиола, на Тито Виланова и цел стручен штаб, на одличниот Валдес и ѕверот Пинто, на Пике и Пујол, на Милито и Абидал, на Алвес и Максвел, на Бускетс и Маскерано, на Чави и Иниеста, на Кеита и Џефрен, на Педро и Виља, на Адриано и Бојан и на момчето кое свири на повеќе инструменти истовремено, на Лео Меси! Да не ги заборавиме и Роналдињо и Деко, Ето и Анри, Ван Бронхорст и Белети, Рајкард и Лапорта, на многу други кои се дел од ова неколкугодишно владеење со фудбалската топка, а и да им посакаме добредојде на Афелај и Фабрегас и многу други.
Овие дечки погоре(и многу други, нека ми простат што не се сите споменети) се феномени на своето време. Ќе бидат запаметени и ќе останат во срцата на милиони фанови.

Без сомнение и без преувеличување, Барселона на Пеп Гвардиола е НАЈДОБРАТА и НАЈМОЌНАТА екипа во историјата на модерниот фудбал(од '90 па наваму). Ниту Барса на Кројф, ниту Милан на Капело, ниту Јувентус на Липи, ниту Манчестер на Фергусон, ниту Бразил со Роналдо и Ривалдо, нути пак галактичниот Мадрид не се истакнувале толку многу над конкуренцијата.
Оваа Барселона доминира и со играта и со резултатот.
Горд сум што сум фан на Барселона и благораден сум што живеам токму во ова време.
VISCA BARCA
 

Kajgana Shop

На врв Bottom