Фан Клуб: Барселона

Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Bartomeu (president): "We have several offers for Alexis, clubs are very interested, but we count on him for next season."(y)(y)(y)(y)(y)(y)(y)(y)(y)(y)

После ова ми доаѓа да викнам АЛЕКСИСССССССССССССССССССССССССССС!!!
Чилеанскиот бог останува.

Преговорите за трансферите на Санлехи треба да на факултет да почнат да се изучуваат. Човекот е генијалец за преговори.
 
R

Rigel Kent

Гостин
Најубава бројка за Ракитиќ баш му одговара , а ако не се продаде Санчез тоа ќе биде премија и жестока конкуренција во нападот. Трошат повеќе од вообичаеното бидејќи потоа следува одлука по жалбата и најверојатно бан за трансфери .
 
Член од
17 март 2014
Мислења
670
Поени од реакции
917
И што планираат со Нејмар, Меси, Санчез, Суарез и Делофеу може да ми објасни некој? Ова повеќе ми личи на Галактикос, а не на онаа Барселона за која почнав да навивам во 2002.
 
R

Rigel Kent

Гостин
И што планираат со Нејмар, Меси, Санчез, Суарез и Делофеу може да ми објасни некој? Ова повеќе ми личи на Галактикос, а не на онаа Барселона за која почнав да навивам во 2002.
Мора некако да се изведе процесот на подмладување и смена на генерации а тоа да не се одразува на резултатите на клубот . Суарез и Ракитиќ се потребни да се премости тој јаз.
А во иднина стожерот на екипата ќе бидат Рафиња , Деулофеу , Бартра , заедно со тогаш поискусните Меси , Пике :icon_lol: и Бускец.
Иниеста има уште две сезони играчки во некакво врвно ниво .
 
Член од
17 март 2014
Мислења
670
Поени од реакции
917
Ама како би го стекнал Делофеу тоа искуство покрај волку напаѓачи и при тоа сите млади, а он по квалитет моментално е далеку од сите нив. Делофеу веќе има 20 години, а останативе 4ца не се некои 30 годишни па да кажеш дека за 1-2 год ќе идат у пензија. Меси има сигурно уште 5-6 години за играње, Санчез 7, Нејмар 10, Суарез (кога би дошол) 5-6. Ми е криво што имаме ваков добар и многу перспективен младич, а ќе нема прилика да се докаже и за 1-2 години ќе си отиде за скромни 12 милиончиња (примерот од Тељо)
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Гледам сите Педро го заборавате, а најверојатно ќе биде прва постава :)
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ама како би го стекнал Делофеу тоа искуство покрај волку напаѓачи и при тоа сите млади, а он по квалитет моментално е далеку од сите нив. Делофеу веќе има 20 години, а останативе 4ца не се некои 30 годишни па да кажеш дека за 1-2 год ќе идат у пензија. Меси има сигурно уште 5-6 години за играње, Санчез 7, Нејмар 10, Суарез (кога би дошол) 5-6. Ми е криво што имаме ваков добар и многу перспективен младич, а ќе нема прилика да се докаже и за 1-2 години ќе си отиде за скромни 12 милиончиња (примерот од Тељо)
Едно ќе биде или Меси ќе си игра класична 10-ка или Алексис ќе биде продаден.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.887
Поени од реакции
63.709
Само мене ми е смешно што вашиве отишле во Лондон, да преговараат со Ливерпул за Суарез?
I dont get it.
 
B

Beck's

Гостин
Еден од Педро или Санчез сигурно си иде, тоа за Педро интрансферибле шо викаат само за покачување цена им се форите.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.307
Поени од реакции
21.663
Само мене ми е смешно што вашиве отишле во Лондон, да преговараат со Ливерпул за Суарез?
I dont get it.
Нема што на нас да ни се чудиш. Англичаниве(во случајот, челниците на Ливерпул) не се нормални, они се домаќини они ја одредуваат локацијата за преговарање :D
Еден од Педро или Санчез сигурно си иде, тоа за Педро интрансферибле шо викаат само за покачување цена им се форите.
Не, за Педро чим викаат интрансферибле, тогаш 100% го чуваат за следна сезона. Санчез е тој кој веројатно ќе си замине. Ливерпул го сакаат како дел од трансферот за Суарез, нашиве преговараат некако да го донесат Суарез без да вклучуваат други играчи, меѓутоа Санчез пак има преддоговор со Арсенал.
Значи, Санчез или заминува во Луверпул(како дел од трансферот за Суарез), или во Арсенал.

Го продаваат Санчез, го оставаат Педро. :facepalm:
 
Член од
20 јули 2011
Мислења
576
Поени од реакции
203
Барса нуди 88 Милиони за Луиз Суарез. Едвај чекам да почне сезонава.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.625
Поени од реакции
10.339
многу пари се 88 за проблематичен 27 годишник шо нема да го играч почетокот на сезоната.. за тие пари погба+хумелс можиш да ги земиш
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Кретени се. Купуваат релативно непотребен играч, а со тие пари можат да ги потполнат сите други дупки што ги имаат. Не гледам што би фалело на нападот од лани плус Делуфеу место Тељо. Нека купат еден од средина и 2 стопера. Да ти се серам у Суарез...
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.136
Поени од реакции
8.927
Малку шала на сопствена сметка

So Suarez is signing for Barcelona - A player banned from football, signing for a club banned from transfer activity.
 

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
Како бе шо ќе ни е Суарез, па лани ич не бевме иновативни у нападот, 10 утакмици гол неможевме да постигнеме... Добар е Суарез, ќе гризе напред :D
Плус, сигурно ќе се купи штопер (Маркињос) можно е и Матје, а у средината сме добри.

Нејмар - Суарез
Меси
Иниеста - Ракитич
Бускетс
Алба - Маркињос - Пиќе - Алвеш
Тер​
 

Kajgana Shop

На врв Bottom