Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
честито победа и ми е мило што се одвоивте од овие педерчинава реал на 6 бода мислам ако грешам нека ме поправи некој иначе овај меч мислам дека го изигравте заради што ке патувате за абу даби ???
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
честито победа и ми е мило што се одвоивте од овие педерчинава реал на 6 бода мислам ако грешам нека ме поправи некој иначе овај меч мислам дека го изигравте заради што ке патувате за абу даби ???
5 и една утакмица повеќе
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.682
Поени од реакции
9.307
Честитки за победата. Ибра каков гол распали, свака му част. Искрено не очекував вака да експлодира во дресот на Барса уште во својата прва сезона, но кога се во позадина Меси, Чави, Иниеста, нема нешто што не е можно:smir:
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Не бев во можност да го гледам натпреварот, нека ни е честито победата и нека н исе множат, многу ми е мило за Анри што постигнал гол.
 

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
Ајде нека ни се множат:smir::smir::smir:

Малце потешко од очекуваното, али 3 бода си се 3 бода. Си сврзавме една убава серија од 3 победи по ред, се надевам ке си продолжиме во исто темпо.
Ибра од утакмица во утакмица покажува дека не се за џабе парите фрлени за него. Маестро! За другите нема потреба од коментар, се е кажано.....
 
Член од
4 ноември 2008
Мислења
1.330
Поени од реакции
80
Јаја Туре во Манчестер Сити ?
Дефанзивниот фудаблер на Барселона Јаја Туре би можел да се пресели во составот на Манчестер Сити уште во Јануари се пишува денес во весниците воШпанија.

Туре се поврзува со трансфер во сити поради и навнодното заминување на Робињо од Сити во Барса следното лето можно е и од Барса да побарале размена со доплата на сметката на Сити.
Како и да е Туре најави дека сака да си замине од Барса и по се изгледа дека во Јануари ќе биде интересно да се види кој ќе успее да стигне до потписот на помалиот брат на Коло Туре.

Штета ако го изгубиме Туре,а по се изгледа така и ќе биде.
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Јаја Туре во Манчестер Сити ?
Дефанзивниот фудаблер на Барселона Јаја Туре би можел да се пресели во составот на Манчестер Сити уште во Јануари се пишува денес во весниците воШпанија.

Туре се поврзува со трансфер во сити поради и навнодното заминување на Робињо од Сити во Барса следното лето можно е и од Барса да побарале размена со доплата на сметката на Сити.
Како и да е Туре најави дека сака да си замине од Барса и по се изгледа дека во Јануари ќе биде интересно да се види кој ќе успее да стигне до потписот на помалиот брат на Коло Туре.

Штета ако го изгубиме Туре,а по се изгледа така и ќе биде.
Нормално дека сака да си иде, не е тој играч да ја грее клупата.:toe:
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
Xerez C.D. 0 - 2 FC Barcelona
0-1, Henry (min 47)
0-2, Ibrahimovic (min 92) Nazdravje "!"
 
V

Viktoranius

Гостин
ako ne se lazam villa e prv strelec so 10 gola
ibra 9 a messi 7 itn
Да да, јас гледав на А1 на страната, по се изгледа головите на Виља забравиле да ги напишат.

Иначе ако оди Туре во сити, сигурно ќе биде дел од размената за Робињо.
 

pumaval

Дрвен Адвокат
Член од
5 септември 2008
Мислења
1.480
Поени од реакции
598
ААААААААААААААААААААААААААА Роналдињо и Меси + цел тим на бразил и аргентина на отварањето на новиот стадионн..:ЅВЕРСТВООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООО МОРА ДА ОДАММММММ КЈЕ МЕ УБИЕ ИНФАРКТ!!!!!!!!!!!!!!!:ija::cuc:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom