Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
http://www.fcbarcelona.cat/web/english/noticies/futbol/temporada09-10/12/n091203108128.html

Има изјави на неколку фудбалери после натпреварот со Ксерес. :smir::smir:

Eve ja izjavata na Yaya Toure:

Touré

"The three points are the main thing".

"It was a difficult match because the opponents defended well and Barça players are not used to playing on such a bad pitch”.

"In the second half the manager told us we had to take them on one-to-one to try and score”.

"People say things about me but I’m not looking for controversy. Three weeks ago I said I have a future here. I like playing for Barça and winning titles is the most important thing”.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Ксерез се веројатно најслабата екипа годинава, но со оглед на тоа дека претходеа дуелите со Интер и Реал беше за очекување дека некои играчи ќе одморат. Сега во сабота следува исто така незгодно гостување кај Депортиво кој игра одлично годинава на домашен терен.

Добро е што Анри конечно погоди, потребни се и негови голови.
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Знаете дека Касиљас пред натпреварот со Барса изјавил дека ја гледа Барса на ретровизор?...мислејќи на тоа што тие беа прво место...и затоа имаат направено многу шеги за оваа изјава....еве нешто

:pos2::pos2:
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Нека ни е честито победата со Ксерез(неможев порано)....иначе убаво шо Ибра и Анри дале голови
..............
Некој да ми каже Ј.Туре како изигра?
 
B

Beck's

Гостин
Нека ни е честито победата со Ксерез(неможев порано)....иначе убаво шо Ибра и Анри дале голови
..............
Некој да ми каже Ј.Туре како изигра?
slabo izigra celo vreme praese greski.Ne bea nitu drugite nesto poarni,taka da ne treba da mu se zamara na nikogo.ke vidime sea so Deportivo kako ke se pokazat
 

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
Повикани за дуелот со Ла коруња:

Valdés, Pinto, Henry, Xavi, Piqué, Iniesta, Sergio Busquets, Puyol, Pedro, Ibrahimovic, Bojan, Maxwell, Messi, Chygryskiy Alves, Abidal, Keita, Touré.


Според мене:

-----------Валдес------------
Алвес---Пујол---Пике--Абидал
---Чави---Туре---Кеита
----Меси--Ибра--Иниеста
 
P

pepito*

Гостин
Повикани за дуелот со Ла коруња:

Valdés, Pinto, Henry, Xavi, Piqué, Iniesta, Sergio Busquets, Puyol, Pedro, Ibrahimovic, Bojan, Maxwell, Messi, Chygryskiy Alves, Abidal, Keita, Touré.


Според мене:

-----------Валдес------------
Алвес---Пујол---Пике--Абидал
---Чави---Туре---Кеита
----Меси--Ибра--Иниеста
Со оглед на важноста на оваа утакмица мислам дека овој пат ќе излеземе со најдобриот состав однос оној состав каде Иниеста е во средината а Анри во нападот

П.С.
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
абе воа како ќе биде, играјме со динамо и летаме у аму даби ?
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.280
Поени од реакции
17.959
абе воа како ќе биде, играјме со динамо и летаме у аму даби ?
Па така нешто ќе биде, а можда ќе имаа ден два одмор со оглед на тоа дека Светското е од 9-19, па ние го пропуштаме првото коло:)
 
B

Beck's

Гостин
teska utakmica ne ocekuva.Igracite se poveke od umoreni,ja bi sakal da pocne so istata formacija ko so Xerez,pa ako nesto ne odi,da gi stai Ibra i Messi.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ne ne sakam da rizikuvame protiv Deportivp...podobro da odime na sigurna pobeda...da pocneme so najdobriot sostav...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom