Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
I

IBIZA SOUND

Гостин
samo odbranata mnogu ni e dupka
pike i cigrinski epten se spori posebno koga protivnikot ke napravi kontra
mora da se poraboti na odbranata malku inaku ako bese nekoj protivnik so pokvalitetni napagjaci mozea mnogu lesno da ne napravat popara
P.S. najkrivo mi e za toj eden primen gol no taa e
 

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
samo odbranata mnogu ni e dupka
pike i cigrinski epten se spori posebno koga protivnikot ke napravi kontra
mora da se poraboti na odbranata malku inaku ako bese nekoj protivnik so pokvalitetni napagjaci mozea mnogu lesno da ne napravat popara
P.S. najkrivo mi e za toj eden primen gol no taa e

Одбраната ни е супер, што нашиве се опуштија после така висок резултат и повеќе беа во напад него ли во одбрана. Во прво полувреме Сарагоса дали имаа еден шут кон голот....
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Тотално газење се изгубија во простор овие,не се они криви што налетеа кога очајно ни требаше победа.
Феноменална игра,одлична реализација,Кеита најдобар скокач во тимот,
Ибра фантастичен 2 гола и асистенција одлично сега го дели првото место на листата на стрелци со Виља по 7 гола.
Меси одигра добар натпревар асистенција и гол одлично за него имаше и уште некои шанси ама немаше среќа.
Чави како и обично супер утакмица,Иниеста се враќа во препознатлива форма.
Максвел одигра супер натпревар одличен е по левата страна имаше неколку пробиви.
Пујол,Пике,Чигрински нема да ги коментирам немаа некоја поголема работа.
Валдес 4 пати му шутнаа во гол 3 одбрани 1 за малку да ја фатеше и тоа.

Иначе се постудено во Барселона моментално -3 во наредните неколку недели се очекува и до -6.:tv:
 
Член од
15 септември 2009
Мислења
26
Поени од реакции
0
samo odbranata mnogu ni e dupka
pike i cigrinski epten se spori posebno koga protivnikot ke napravi kontra
mora da se poraboti na odbranata malku inaku ako bese nekoj protivnik so pokvalitetni napagjaci mozea mnogu lesno da ne napravat popara
P.S. najkrivo mi e za toj eden primen gol no taa e



Ако се сеќаваш Абидал едно време во Лион играше како централен дефанзивец,и играше стварно добро.Брз е,силен,добар во воздух и мислам дека тој ке може да и ја донесе таа брзина на Барса.
А Максвел мислам дека подобро се снаоѓа од него н позиција лев бек.
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Ако се сеќаваш Абидал едно време во Лион играше како централен дефанзивец,и играше стварно добро.Брз е,силен,добар во воздух и мислам дека тој ке може да и ја донесе таа брзина на Барса.
А Максвел мислам дека подобро се снаоѓа од него н позиција лев бек.
Сега кога е повреден Алвес, можна е таа варијанта а инаку не знам кој би седел на клупа, Пујол е незаменлив како централен бек.
 
Член од
15 септември 2009
Мислења
26
Поени од реакции
0
Сега кога е повреден Алвес, можна е таа варијанта а инаку не знам кој би седел на клупа, Пујол е незаменлив како централен бек.
Да де мислев дури е повреден Алвес овие 2-3 недели.:smir:
За после Пујол и Пике како тандем во одбраната.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
pa nekako odbranata najsigurna mi e koga se pike i puyol od kolku koga se izmesani so markes i cigrinski,se uste nemozat da se najdat markes i cigrinski + cigrinski e epten baven no so vremeto mislam deka ce se navikne na stilot na igra na barsa
P.S. ibra i alves trebe pocesto da izveduvaat slobodni udari imaat mnogu mnogu posilen sut odkolku xavi
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Жал ми е за Сарагоса што налетаа на Барса после поразот од Рубин:)

Уште по првиот гол се виде дека екипата денес е максимално сконцентрирана и мотивирана да се врати во ритам.

Кеита една од најдобрите аквизиции во ланската сезона, дефинитивно многу вреден играч.

Ибра станува се подобар и подобар.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Слики од вечерва :wink::wink:

















......е ова е ТОТАЛ фудбал.....:tv:
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Одлична партија... играчите на Сарагоса се најдоа на погрешно место во погрешно време. Како што изјави Пеп после натпреварот... вели: Од време на време, добро е да направиш нешто лошо.:pipi:(Мисли на натпреварот против Валенсија и Рубин Казан).

Ибра е машина... Чави исто така, за Иниеста немам зборови. Меси е единствен во универзумот, дури и кога не е во препознатлива форма сепак игра натпревар над просекот. Сега играчите може да здивнат малку од целиот напор од натпреварите во последните неколку недели. Наредната недела ја очекувам Барселона во вистинско светло.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
За тие што не го гледаа вечерашниот натпревар како и за тие што сакаат да се потцетат на убавите голови.....:tv:
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Добро е, ни олесна :)
После 2 лоши натпревари повеќе од потребна беше ваква победа, за враќање на моралот и атмосферата во екипата.
Сега нека одморат една недела зошто и тоа е многу потребно во моментов. Добро е што после криза Барса излегува посилна од претходно.

Честито победа и нека се множат :)

VISCA EL BARCA !!!
 
Член од
4 ноември 2008
Мислења
1.330
Поени од реакции
80
Во среда треба да се игра со целосно втор или трет тим па дури и да се ризикува отпаѓање од купот бидејќи секако нема да ни биде тоа цел сезонава и нема шанса да се освои:toe:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Абе тие и со резерви ќе ги тепаме плус има 2 натпревари па и да испаднеме голем к*р нема да се замараме со куп оваа година имаме попаметна работа.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom