Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 октомври 2008
Мислења
276
Поени од реакции
14
Jas bi sakal ovoj tim da izigra vo kupot.
Pinto-Maxvel-Chiggy-Marquez-Montoya(ili koj ke mu tekne na Pep)-Busquets-JDS-tuka ne znam koj bi mozel od vtroriot tim-Pedro-Bojan-Jeffren. Nekoj da ne znae ALcantara dali e oporaven od povredata??? Mislam deka moze I YAYA da igra poso odmarase so Zaragoza
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
I used to train with Sinisa Mihajlovic, and he knows how to shoot free kicks. I had him for one or two years and when you see him take free kicks the only thing you can do is learn from him - Zlatan Ibrahimovich :toe:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.690
Поени од реакции
43.746
I used to train with Sinisa Mihajlovic, and he knows how to shoot free kicks. I had him for one or two years and when you see him take free kicks the only thing you can do is learn from him - Zlatan Ibrahimovich :toe:
Да да, ова кога беше помошник во Интер на Манчини, само што Синиша имаше добро искомбинирано техника и јачина на шут ко никој на планетава, ми текнуе еднаш на Клисман ребра му скрши :), кај Ибра преовладува она второто, јачината, ретко сум го видел да пласира удар, лани во Интер такви бомби од слободен имаше против Палермо и Фиорентина, само нивните голмани не се ни обидоа да интервенураат со рацете, свака част за овој од Сарагоса . :D
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Со мало задоцнување нека ни е честито петардата против Сарагоса, Кеита е ѕвер неам зборови за него негов најдобар натпревар во дресот на Барса.:toe:
Ибра е влезен во својата форма како што беше во Интер каков гол само му заледи на Каризо од слободен :vozbud:..
Анри најверојатно ќе игра на следниот натпревар денеска бил на тренинг..
http://www.fcbarcelona.com/web/english/galeries/futbol/temporada09-10/10/entreno_261009/galeria.html
 

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
Да да, ова кога беше помошник во Интер на Манчини, само што Синиша имаше добро искомбинирано техника и јачина на шут ко никој на планетава, ми текнуе еднаш на Клисман ребра му скрши :), кај Ибра преовладува она второто, јачината, ретко сум го видел да пласира удар, лани во Интер такви бомби од слободен имаше против Палермо и Фиорентина, само нивните голмани не се ни обидоа да интервенураат со рацете, свака част за овој од Сарагоса . :D


Каризо бранеше за Сарагоса. Лани бранеше во Лацио и стварно не ми е јасно зошто се обиде да интервенира, притоа познавајќи го Златан од деновите во Италија :toe:

ПС. Ибра води на листата на стрелците, ебати трансферот:pos2:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Синиша е еден и единствен, каква само лева нога имаше типот, шутевите од 30-40 метри за него беа како пола пенал.:toe:

П.С. Меси, Чави, Иниеста, Ибра, Пике и Пујол добиле 2 дена одмор и на тренинзите се враќаат во среда.
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Наредната недела на гостувањето кај Казан, едноставно мора да им покажеме дека научивме од поразот минатата недела. Да им покажеме зошто излегуваме појаки од криза и зошто сме најдобриот тим на планетата.

Инаку играчите добија заслужен одмор... наредното коло ќе имаме одморен прв состав на чело со Меси, Чави, Иниеста, Ибра... а во среда изгледа ќе игра Барса Атлетик. Пошто лани на првиот натпревар Пеп излезе со комплетно сменет тим, без ниту еден првотимец.:smir: Да се надеваме дека и оваа година ќе биде така.


We are obsessed with the opponent's goal:vozbud:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
280
Поени од реакции
5


Мајстор најдобра партија на Ибра во Барса до сега:baeh:
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Во четврток ќе имаат шанса играчите од Б тимот да се покажат во Копа Дел Реј, мислам дека Пеп ќе стави само еден првотимец за да ја управува играта на Барса по се мислам дека Јаја Туре ќе биде стартер зашто не играше против Сарагоса и е доволно одморен за настап.
 

BakoMevmedoski

Немирен
Член од
30 септември 2009
Мислења
525
Поени од реакции
55
Малку се нервирам што Јаја Туре е како дел од Резервите на Барса, тоа ме прави малку нервозен, Бускетс можеби е добар но во никој случај неможам да го споредам со Јаја Туре. Мн постабилен би бил тимот на Барса доколку во првиот тим игра и Јаја Туре, Незнам зошто Пеп повеке го сака на Бускетс.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Малку се нервирам што Јаја Туре е како дел од Резервите на Барса, тоа ме прави малку нервозен, Бускетс можеби е добар но во никој случај неможам да го споредам со Јаја Туре. Мн постабилен би бил тимот на Барса доколку во првиот тим игра и Јаја Туре, Незнам зошто Пеп повеке го сака на Бускетс.
Не го сака повеќе Бускетс туку го одмараше Туре зошто изигра 5-6 натпревари по ред по 90 мин.:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom