Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 септември 2009
Мислења
26
Поени од реакции
0
Jakite pretendeti za titula Inter so na sred Giuseppe Meazza se piknaa vnatre vo sesnaesetnik samo da ne primat gol,pa ne znaea(ili nemozea)ni kontra da napraat.:pos2::pos2::pos2::pos2:
Ali toa ti e barca.A Inter prvo neka si postavi vistinski celi pa posle osvojuvanje na LS:nenene:

Mislam deka na Barca i fali Iniesta.Negovite pasovi,driblinzi,vizija se nesto so Keita go nema.Toj ke mu pomogne mnogu na Xavi vo sredinata,a ke pravi visok i ke otvara prostor pred se za IBRA i Henry.Koga toj ke igra maksimum, mislam deka Barca tesko koj ke ja pobedi.:vozbud:
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
Добро е, ни се подзачисти темава од хејтери, сега лакше се дише. :)

Него викендов играме со Атлетико Мадрид, во слаба форма се или мала криза, изиграа нерешено со Апоел, изгубија од Малага во 1 коло 3-0 а во 2 коло ремизираа со Расинг....и ние буквално им доагаме како кец на десетка. Ако не се мотивираат против Европскиот и Шпанскиот првак, ако не извадат поволен резултат за нив на овој натпревар ондак ќе потонат многу длабоко.:smir:
[/quote

atl madrid ke dade se od sebe za da ne zagube i tret natprevar po red vo spanija,sreka so igrame doma pa taka mislam deka bi trebalo da nemame golemi maki
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Добро е, ни се подзачисти темава од хејтери, сега лакше се дише. :)

Него викендов играме со Атлетико Мадрид, во слаба форма се или мала криза, изиграа нерешено со Апоел, изгубија од Малага во 1 коло 3-0 а во 2 коло ремизираа со Расинг....и ние буквално им доагаме како кец на десетка. Ако не се мотивираат против Европскиот и Шпанскиот првак, ако не извадат поволен резултат за нив на овој натпревар ондак ќе потонат многу длабоко.:smir:
[/quote

atl madrid ke dade se od sebe za da ne zagube i tret natprevar po red vo spanija,sreka so igrame doma pa taka mislam deka bi trebalo da nemame golemi maki

ke go pobedime Atletico be...3-1 moj tip

ete nasite igraci ne se zadovolni so remito:

http://www.fcbarcelona.com/web/english/noticies/futbol/temporada09-10/09/n090916106784.html
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.632
Поени од реакции
11.251
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Не знам зошто натпреварите против Атлетико Мадрид секогаш ме плашеле, ама се надевам се ќе се заврши во најдобар ред и Барса ќе си земе три бода без проблем.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.681
Поени од реакции
6.114
Дечки вчера не пишав али еве сеа домииравте цело второ полувреме ама не правевте шанси тоа ти е вртене околку шеснаесетник само тука бевте јаки во друг дел не бевте искрено ние игравме цврсто во одбрана а се знае дека со барса не се препорачува да се отвориш премногу. Иначе и ние имавме убави обиди за гол една на милито во прво пол, и една на снајдер и станкович во второ коа поминаа покрај гол. Така да се гледаме на ноу камп поздрав
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Абе не може у 1/8 финале против екипа од иста држава.
1/8 финале за нив е ФИНАЛЕ. :)
:pos2::pos2:Ме изнасмеа бе:pos2::pos2:Абе па да не има некое ново правило и во 1/8 финале да се игра со екипа од твојата земја.
Не знам зошто натпреварите против Атлетико Мадрид секогаш ме плашеле, ама се надевам се ќе се заврши во најдобар ред и Барса ќе си земе три бода без проблем.
И мене отсекогаш ме плашеле натпреварите против Атлетико. Каде и да се играло, дома или гости отсекогаш пружале огормен отпор и многу тешко сме ги победувале. Ама со оглед дека годинава не им тргна баш фантастично мислам дека ќе биде далеку полесно да ги победиме отколку претходните години :)
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
За Атлетико ли се замарате?Редовни пациенти ни се последните 2 години,порано поштено не мелее и дома и гости ама последниве 2 години примаат по 4 гола на натпревар(просек),очекувам со петарда да ги испратиме.
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
Па нормално, со оглед на тоа каков фудбал играат (офанзивен) нашето мото е:
Победа или ништо друго :smir:
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Со Атлетико од секогаш сме играле добри натпревари со многу голови затоа што А.М. е една од ретките екипи која игра отворено, без страв, против Барса. Затоа и примаат по 5-6 гола на натпревар :toe:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.681
Поени од реакции
6.114
Би требало да немате проблеми со атл.мадрид играат отворено и тоа ви дава шанса да ги напуните ке ја играм 1 нормално мој тип 3-0
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.681
Поени од реакции
6.114
Коа играат барса - атл.м во недела така и ке ја има валда на тв по што е нешто ко дерби?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom