Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
Single, x-1 a fanav, 2600 denara, za 500ki :smir:
 
Член од
14 март 2009
Мислења
119
Поени од реакции
1
no comment !! ednostavno igrat povise od fudbal.. P E R F E C T
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691

1 down, 5 to go.
:) Реално, со 3 титули, од кои една ќе е Ла Лига, сум задоволен.

Нека се множат, браво мајстори.

* 4:52 :))

** Бавна игра, нели Стардаст? :)
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Барса нема друга опција ако не го земе Чигрински ќе си останеме со прст во уста, незнам Пеп што толку запнал по тој Чигрински 30 Милиони дава за него а не знае како ќе се снајде во голем клуб како што е Барса, ајде ако го доведеме белким ќе се снајде и ќе игра супер.
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
Cestito nek e trofejot ne bev vo moznost da go gledam mecot ali spored ova na kratko sto moze da se vidi strasni sme bile ke ima gazenje i ova god.
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815

1 down, 5 to go.
:) Реално, со 3 титули, од кои една ќе е Ла Лига, сум задоволен.

Нека се множат, браво мајстори.

* 4:52 :))

** Бавна игра, нели Стардаст? :)
Не реков јас бавна. Реков побавна од лани, ама може и тоа да не се случи ако Ибра продолжи со вакви пасови. Очигледно е побрз од тоа што мислев.

Билбао незнаеа на кај да трчаат Ибра и Анри кога си додаваа со пети.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Не реков јас бавна. Реков побавна од лани, ама може и тоа да не се случи ако Ибра продолжи со вакви пасови. Очигледно е побрз од тоа што мислев.

Билбао незнаеа на кај да трчаат Ибра и Анри кога си додаваа со пети.

Pa Ibra ni dava pogolema kreativnost vo napadot...a toa ke bide strasno za protivnicite... i Henry i Messi i Ibra znaat da ja zadrzat topkata,dobri dribleri se!
 
P

pepito*

Гостин
Супер утакмица!
За Максвел имам 10,ама сеуште мислам дека Абидал ќе биде тој што ќе добива повеќе шанси-само затоа што игра подефанзивно
Исто така многу ми се допадна како играше Кеита
Чави беше перфектен,како и на секоја друга утакмица
Ибра сакав да постигне гол,ама тоа е

Како функционираат Меси--Ибра---Анри!Ел нуево трио фантастико!
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.424
Поени од реакции
22.036
Честитки за освоениот куп..
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Нека ни е честито првата титула. Во петок одиме по втората.

Инаку не го гледав натпреварот, али гледав хајлајтс и видов дека Меси одиграл добар натпревар.
Ме интересира само како играше Ибра? Дали имаше шанси, дали играше тимски, дали се позиционираше добро на теренот, дали вршеше притисок врз одбраната на Билбао.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Нека ни е честито првата титула. Во петок одиме по втората.

Инаку не го гледав натпреварот, али гледав хајлајтс и видов дека Меси одиграл добар натпревар.
Ме интересира само како играше Ибра? Дали имаше шанси, дали играше тимски, дали се позиционираше добро на теренот, дали вршеше притисок врз одбраната на Билбао.
Да, Да, Да и Да:smir: Ме изненади ја мислев ке игра ко бербатов во манчестер онака ко флегма ама се растрча Ибра почна да ги брка дефанзивните играчи веројатно понесен од публиката, имаше одлична шанса кога перфектно ја смири топката од меси на гради и шутираше на волеј ама баскиецот одбрани, за првиот гол на меси он му асистираше :helou:
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
Нека ни е честито првата титула. Во петок одиме по втората.

Инаку не го гледав натпреварот, али гледав хајлајтс и видов дека Меси одиграл добар натпревар.
Ме интересира само како играше Ибра? Дали имаше шанси, дали играше тимски, дали се позиционираше добро на теренот, дали вршеше притисок врз одбраната на Билбао.
за тоа дали Ибра имал шанси за погодок би можел да речам 3-4-5 шанси,за позиционирање беше добар но мислам дека му треба уште 1 до 2 утакмици за да биде најдобар :) a за тимска игра ноу коментс .. се на се добра утакмица на Ибра,само уште може да се пдообри :smir:
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Добро е што имал добар натпревар. Само прашање на време е кога ќе го постигне првиот погодок:smir:
 
I

IBIZA SOUND

Гостин

1 down, 5 to go.
:) Реално, со 3 титули, од кои една ќе е Ла Лига, сум задоволен.

Нека се множат, браво мајстори.

* 4:52 :))

** Бавна игра, нели Стардаст? :)
kako na trening

P.S. inaku kolku so zabelezav maksvel nosi dres so broj 19, a lani koj ja noseshe taa brojka ne mi teknuva
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom