Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
п.с.
Збогум Ла Порта,ти благодариме за се,а уште и Цеск ако го донесеш...леле,леле,леле!
 
B

boki10messi

Гостин
Перес: "Нјамаме намерение да купуваме Лео, но ште вземем двама или трима нови футболисти"
:tv:


Inace, za Laporta, kazav pred 2-3 strani, takov pretsedatel tesko da imame. Bese poveke od obicen pretsedatel. Taa ljubov kon klubot, toa navivanje, site negovi izjavi......

Za Cesc, ne treba da se davaat mnogu pari za igrac od nasata skola, ama mislam deka Laporta ke go donese kako podarok, po bilo koja cena.
Za ova e kriv Gaspart, mislam on bese pretsedatel koga go dadoa Fabregas na Arsenal.


P.S. Podobro da gledaat da go zacuvaat Toure, ama kako so pisuva ElMundoDeportivo, mozno e Yaya da bide del od transferot za Cesc.:toe:

--- надополнето ---



Lesi se vrati kuci.

**NEKA NI E CESTITO VTOROTO ZASILUVANJE**
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.539
Поени од реакции
5.768
Па вие ептен сте биле упатени во трансфериве ? Еве само ке го цитирам, каде според вас „вашиот играч“ изјави :„ Мојата иднина е во рацете на Венгер“..... Сега ке го цитирам и Венгер: „Фабрегас е во мојот план за во тимот на наредната сезона“.....


За подетални информации и двете интервјуа, повелете на гости....www.arsenal.com
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.277
Поени од реакции
323
Лапорта:cry::cry::place:али со надеж дека новиот че биди барем 50% од него. А Цеск се знае дека че дојди, само сеа на мсн ја договараат цената Лапорта и Венгер.

П.С. Лапорта че ја смени својата мсн адреса од laporta_barca@hotmail.com во laporta_catalunya@hotmail.com после истекот на мандатот. Ми рече да ви кажам да го адните на новиот:vozbud:
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
На крај Арсенал ќе излезе со поголем профит. И Јаја најверојатно ќе е дел од трансверот :(
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Жал ми е за Ла Порта, но Цеск е тука.
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Ќе прекоментирам за најдобриот претседател во историјата на овој клуб...
Лапорта го презеде тимот во 2003та година. Иако не беше фаворит на изборите, тој во своето второ кандидирање успеа да ја добие подршката. Клубот беше во огромна криза, а Лапорта го ветуваше Бекам како играч кој ќе го доведе. Но работата со Бекс нипшто не испадна, па како ,,утешна" награда го доведе Рони. Го назначи Франк Рајкард за тренер, и со тоа практично започна револуцијата на Барселона. По Рони следуваа уште многу трансвери како што се Деко, Ето, итн. По ерата на Рајкард во Барса, Лапорта имаше уште една тешка мисија, да одлучи кој ќе биде новиот тренер кој ќе може да ја оправи самата атмосвера во клубот. Се шпекулираа многу звучни имиња како што е и Мурињо, но Лапорта одлучи доверението да го даде на бившиот играч на Барса, и тогашниот тренер на Б тимот Пеп. Со ова го направи најзначајниот чекор и со тоа Пеп ја врати атмосверата на највисоко ниво и претходната сезона освоија 6 историски титули. Сите знаеме дека Лапорта има голем удел во револуцијата на Барса, и фала му за се што направи. Да се надеваме дека после неколку години пак ќе ни биде претседател. Visca el Barca, Visca el Catalunya, Visca LAPORTA.
 
Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
Еве ви документарна емисија за Пеп. Трае не повеке од 30минути...ги содржи сите негови интервјуа од доагањето па до денес.
Мене ми беше интересна..од 3 клипа е ке ви го дадам едниот другите два ке ги најдете таму од десната страна :D

Pep's word :)


 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
браво за laporta и за цеск се со направи лапорта нема да биде заборавено
.... и добреде дојде цеск
 
Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
ако си оди Туре недај боже да се повреди Бускец, ке го смукаме после..деструктивец кај ке бараме...Кеита едино ако игра на таа позиција али чисто сумњам дека ке се снајде добро на таа позиција, или евентуално Маркез, но тој е стар веке не е тоа што беше така да тоа ке биде единствениот минус во тимот
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Ќе мора Пиќе зверот да игра на таа позиција, што ќе го прави инзворедно верувајте. Ама зошто мора да си оди Туре, зошто :(
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom