Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
И што сакаш да кажеш со ова!

пс: Знам каде ве боли....но ете што да му правиш на овој Лапорта!
Ништо не сакам да кажам бе бог да чува. Ја најдов сликава и ја ставив тука затоа што е Лапорта на неа..
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
Лапорта е еден од најдобрите управители на спортски клуб воопшто,кога дојде Барса беше во незавидна положба како на играчки така и на финансиски план,а Лапорта успеа сето тоа добро да го менаџира и да го направи клубот силен како никогаш порано.....иако заминува,навистина во неговиот случај требаше да се размисли за промена на уставот на клубот и да му се овозможи подолг престој на функцијата во клубот......се надевам идните претседатели ќе најдат скромност да се посоветуваат со овој човек за иднината на клубот....
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
Nakratko

Birthday wishlist: Cesc Fabregas

C'mon Laporta :)))
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Има право Лапорта да се кандидира после 4 години ?:)
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Има право Лапорта да се кандидира после 4 години ?:)
Да има но не верувам дека ќе се врати пак,особено ако биде успешен во политичкиот живот во што не се сомневам дека ќе има успех,едноставно каталонците го обожаваат!
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.183
Поени од реакции
1.059
Јас верувам дека Лапорта ќе се врати кога тогаш, на претседателската функција во Барса. ВЕРУВАЈТЕ.
 
B

boki10messi

Гостин
Ќе прекоментирам за најдобриот претседател во историјата на овој клуб...
Лапорта го презеде тимот во 2003та година. Иако не беше фаворит на изборите, тој во своето второ кандидирање успеа да ја добие подршката. Клубот беше во огромна криза, а Лапорта го ветуваше Бекам како играч кој ќе го доведе. Но работата со Бекс нипшто не испадна, па како ,,утешна" награда го доведе Рони. Го назначи Франк Рајкард за тренер, и со тоа практично започна револуцијата на Барселона. По Рони следуваа уште многу трансвери како што се Деко, Ето, итн. По ерата на Рајкард во Барса, Лапорта имаше уште една тешка мисија, да одлучи кој ќе биде новиот тренер кој ќе може да ја оправи самата атмосвера во клубот. Се шпекулираа многу звучни имиња како што е и Мурињо, но Лапорта одлучи доверението да го даде на бившиот играч на Барса, и тогашниот тренер на Б тимот Пеп. Со ова го направи најзначајниот чекор и со тоа Пеп ја врати атмосверата на највисоко ниво и претходната сезона освоија 6 историски титули. Сите знаеме дека Лапорта има голем удел во револуцијата на Барса, и фала му за се што направи. Да се надеваме дека после неколку години пак ќе ни биде претседател. Visca el Barca, Visca el Catalunya, Visca LAPORTA.
Laporta togas imase drugi planovi. Toj sakase trener da bide Johan Cruyff, a negov pomosnik Pep. No kako sto se sepulirase, Cruyff po telefonski razgovor mu rekol na Laporta deka Pep e dovolno sozrean da bide trener.:smir:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Еве една изјава на Лапорта:

Ibrahimovic swap deal denied


Joan Laporta also flatly denied any truth in a rumoured swap deal involving Manchester City’s Brazilian star Robinho and Barca’s Ibrahimovic. He told reporters: “That’s a witty approach but we’ve already said that Ibra is not for sale”.

--- надополнето ---

Но како ќе биде после смената на преседателот? :)
 
B

boki10messi

Гостин
Iniesta i Villa se strasni zaedno. A zad niv Xavi.. Uhh. Spanija vodi 2-0.

--- надополнето ---

P.S. Izgleda i Pedro ke vleguva vo igra.:kez:

Iniesta out <-> Pedro in
kakvi samo aplauzi od publikata za don Andres:cuc:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Виља,Фабрегас и Педро стрелци за Шпанија :tv:
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
ќе му се фатат.....Цеск мора да премине во Барса,се надевам дека добра атмосфера ќе има во репрезентацијата и не ќе може да одолее да направи трансфер....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom