Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 мај 2008
Мислења
139
Поени од реакции
2
Овие подобро да не се појавуваат на Кампот. Сега имаат и мотивација нашите пошто со 2-2 ништо не е решено. Инаку Венгер кој патитечен будала е, ќе изгние Фабрегас на теренот без да прави ништо ама сака да прави пресврт:pos2: Инаку мило ми е за копилето, се повреди веднаш по пеналот.
што збориш бе се читаш ли и ја гледаше ли утакмицата???

3ТЕ ИЗМЕНИ БЕА НАПРАВЕНИ КАКО ДА ГО ИЗВАДИ ???
(или да не има ново правило 4 измени шознам)
 

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
Ако до сега не верував дека можеме да им удриме петарда, сега сум цврсто убеден дека на Кампот ќе има голеада. Арсенал едноставно не е тим којшто може да парира на тим каков што има Барселона. Неможат против нас.

Првиот гол беше грешка на Бускетс. Моментот кој најмногу ме изнервира на натпреварот.



Wtf?

Немаше пенал, им го подарија.

Сеа незнам дали може да се апелира да се поништи црвениот картон.

Требаше Пеп одма после вториот гол да го извади Бускетс и да го стави Јаја, дефинитивно немаше да припарат кон нашиот гол.
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
Ајде момци добро е,и овој резултат е добар,и повеќе од добар со 2 постигнати гола среде Лондон,иако испуштивме победа,не е лошо,на кампот ќе бидеме без Пике и Пујол,али ако играме како на овој меч,каде тотално ги надигравме,нема зашто они да се појават на кампот,зашто знаат што ги чека:vozbud:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.609
Поени од реакции
43.252
Тоа е фудбалот..Бевте подобро тоа е факт,но сепак успеаа некако да извлечат реми..Се вратија од 90% изгубен натпревар и сега имаат и они шанси бидејќи се може да се случи на Ноу Камп..За мене тоа шо беше најважно се оствари,да има интересен меч..Ете искрено кажувам,за нив бев/сум.. Како и да е,со среќа нека ви е и на вас во реваншот и нека тепа подобриот..

Спортски поздрав!
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Лелелелеле како ме изнервира судијата еј.Кај виде пенал?Ај пенал па и црвен за тоа ОМГ.Дај му жут сељак еден челелелел упропасти се.:pusk:
Ајде ајде не е лош резултат, дома ќе ги убиете.:smir:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Резултатот е добар сам по себе, но неможам да сватам како прокоцкаа водство од 0-2 и тоа за само 30 минути. Требаше да ги прегазиме а не да им дозволиме да израмнат. Али што е тука е, идеме на Ноу Камп со задоволителен резултат.
Е сега, од една страна е лошо што ќе бидеме без столбовите Пиќе и Пујол, едниов ќе биде заменет од Милито али другиов ?? Марќез..лошо, лошо. Од друга страна пак добро е што можда ќе биде опоравен Иниеста па со него ќе добиеме на уште поголем посед, повеќе шанси, повеќе брзина.

За утакмицава што да се каже, се виде кој е кој, среде емирати 70% посед прво и 65% второ полувреме, 11 удари во голот, среќа имаа и тоа...праени се у ..
Алмунија ѕвер, да немаше ваква вечер ќе примеше минимум 5 комада, али тоа е тоа, се глеаме на кампот.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Остајте што немаше пенал...туку црвен картон...па тоа не е можно!!

А даворе видов некаде мрчиш за тоа дека се ни се враќа...за тебе само...:pos2::pos2:
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
220
Поени од реакции
9
cestitki za igrata, ne posrate na domasen teren:smir: ke bide interesno na kampot! pokazate deka ste superiorni so topka i deka nikoj ne moze da vi a zeme, ama pokazate i slabosti... se nadevam na uste poubav revans:smir: i da ve pominime :smir:
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.760
Поени од реакции
9.925
што збориш бе се читаш ли и ја гледаше ли утакмицата???

3ТЕ ИЗМЕНИ БЕА НАПРАВЕНИ КАКО ДА ГО ИЗВАДИ ???
(или да не има ново правило 4 измени шознам)
И што? И Барса беше без играч, и така Фабрегас не можеше ама баш ништо да направи пошто одеше како Кембел да му го бапнал одпозади. Тоа што остана во игра можеше само да му ја влоши повредата. Си гледал некогаш натпревар кога тренерот прави 3 измени и некој играч се повредува и не може да продолжи? Е тогаш најчесто го вадат тој играч од игра без оглед на тоа што се со играч помалку после тоа (а во случајов ќе беа 10 спрема 10).
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Бидејќи не го гледав, но изгледа во второто полувреме се потврдило она што го мислеам веќе подолго време, а тоа е дека Барса е опасна само ако се плашиш од нив, ако ги оставиш да нападнат, а ако им покажеш заби и ги нападнеш, се губат сосема, ги нема никаде.
Спортски поздрав.:smir:
 
R

Rigel Kent

Гостин
Dominantna igra na Barsa , ednostavno gi rasturivme. Pep izgleda ne e umesen vo vrsenje izmeni:nenene:.Nemase penal , iznudi penal i se povredi Fabregas -pravda .

Na Nou Kamp gi gazime :pipi:
 
Член од
3 ноември 2007
Мислења
189
Поени од реакции
58
И 2-2 е супер резултат, нема што да се грижи барса, на ноукамп тешко дека арсенал може да направи нешто повеќе од 2-3 примени голови:)
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
стварно незнам како можеа да изгубат волку поволен резултат :wink: али ајде на реваншот нема да играат пиќе и пујол ама тука ќе бидат Абидал,Маркез,Милито па и Туре може да се смета, а исто и Иниеста, за нив пак Фабрегас не игра,Аршавин,Галас :)
 
B

boki10messi

Гостин
Масимо Бусака да го ебат црнци во гз. Толку сега можам да кажам. Се надевам утре ќе пишам нешто. Поздрав
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Во фан клуб:Арсенал,од преголема возбуда,пишуваат дека пресврт направиле.:pos2:

Не се свесни колку ќе го јадат на Ноу Камп.

Не е битно што нема да играат Пике и Пујол,кога нема да можат да дојдат до одбрана од средниот ред.
Уште Иниеста да биде спремен,со Туре,нема кај да бегаат.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom