Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ех сами сме си криви...но да не заборавиме имаме многу добар резултат за реваншот...2 постигнати гола на гости.

Пред натпреварот задоволни ќе бевме и со 1-1...браво за нашите момци.

ИБРАА...најмногу ме радува што им ги затна муцките!
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Arsenal? Who the fuck is Arsenal?

Ги згазивме сред Лондон, незнаеја кај им е главата. Си ја извршивме замислата, постигнавме гол на гости и не изгубивме. Лошо е што нема да ги имаме Пике и Пујол, али и тие ќе го немаат Цеск можда и Аршавин.

Се на се натпреварот беше ебење и не сакам да слушнам збор од навивач на Арсенал за тоа дека може да парира нивниот тим на ваквата игра на Барса. Остајте го на страна резултатот, глејте што се дешаваше по терен:vozbud::vozbud::barca:
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
276
Поени од реакции
14
Se cuvstvuvam kako da sme izgubile 3-0...Ne mi se veruva...trebase da gi dotolcime ama se nadevam na pamet vo glava sledniot pat. Ke bide zaebano na Nou Camp nema so, bez Pique i Puyol, oni bez Fabregas ama ajde ako igrame kako denes nema da ima problemi, se nadevam Epten sum DOWN
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.760
Поени од реакции
9.925
Овие подобро да не се појавуваат на Кампот. Сега имаат и мотивација нашите пошто со 2-2 ништо не е решено. Инаку Венгер кој патитечен будала е, ќе изгние Фабрегас на теренот без да прави ништо ама сака да прави пресврт:pos2: Инаку мило ми е за копилето, се повреди веднаш по пеналот.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
И да...Анри веќе не сакам да го видам да игра на важни натпревари...едноставно веќе неможе...
Секоја чест за тоа што го направи за Барса но веќе не може!
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
И немојте да серете за Ибра... Класа е, колку сака нека промашува, класа играч е.

Давор кажа поназад дека не видел толку слаб играч како него. Слаб играч со 20 гола во сите конкуренции во прва сезона во клуб од Шпанија. Послабо амин:pipi:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Свакако ќе го испуша Арсенал на Ноу Камп :tv:
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
вистинска штета е што се испушти победа вечерва,мислам дека Пеп направи голема грешка со вадењето на Ибра кој беше најопасен по голот на Арсенал вечерва:toe:Ибра изигра еден од ретките одлични натпревари-мораше да го продолжи мечот,секако дека имаше сили за до самиот крај
 
V

Viktoranius

Гостин
Se cuvstvuvam kako da sme izgubile 3-0...Ne mi se veruva...trebase da gi dotolcime ama se nadevam na pamet vo glava sledniot pat. Ke bide zaebano na Nou Camp nema so, bez Pique i Puyol, oni bez Fabregas ama ajde ako igrame kako denes nema da ima problemi, se nadevam Epten sum DOWN
И јас брат. Ги згазивме во секој сегмент во играта, и пак израмнија од ништо. Имаме поволен резултат, во подобра позиција сме, ама можевме веќе да бидеме пласирани. Има да ги истуриме на кампот.
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Доста поволен резултат за нас,иако изигравме 2-2,Ибрахимович е ѕвер среќа шо се врати во форма,Анри изглеа го стаи само аплауз да му дадат(и по некој свиреж),Пике и така и така,а на ПУЈОЛ МАЈКАТА КУРВИНСКА У ПИЧКА ДА МУ ЈА ЕБАМ!
п.с.
Заебано ќе биде без одбрана,ама 100% сум сигурен дека проаѓаме
:barca::barca::barca:
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Ако до сега не верував дека можеме да им удриме петарда, сега сум цврсто убеден дека на Кампот ќе има голеада. Арсенал едноставно не е тим којшто може да парира на тим каков што има Барселона. Неможат против нас.

Првиот гол беше грешка на Бускетс. Моментот кој најмногу ме изнервира на натпреварот.

Доста поволен резултат за нас,иако изигравме 2-2,Ибрахимович е ѕвер среќа шо се врати во форма,Анри изглеа го стаи само аплауз да му дадат(и по некој свиреж),Пике и така и така,а на ПУЈОЛ МАЈКАТА КУРВИНСКА У ПИЧКА ДА МУ ЈА ЕБАМ!
п.с.
Заебано ќе биде без одбрана,ама 100% сум сигурен дека проаѓаме
:barca::barca::barca:
Wtf?

Немаше пенал, им го подарија.

Сеа незнам дали може да се апелира да се поништи црвениот картон.
 

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
Добар резултат, одлична игра! Криво ми е што не победивме...требаше 5 да им дадеме, чисто дека се фураа дека неможеме 5 да им дадеме. Имавме шанси но не ги искористивме. Нема што да бараат на Камп Ноу, ќе треба да нападнат, а тоа Барселона го посакува.

И нека пукнат душманите на ИБРА!!!
 

Sir Dalton

Ću te patošem!
Член од
30 март 2010
Мислења
54
Поени од реакции
4
Abe znaci stom pocne Barca da cuva rezultat odma go jade stapot. Pep me nakurci epten so izmenive, gi vadi i Ibra i Messi... ke cuva rezultat, i so naprai? Ibra go izvadi samo za da vleze Henry da mu aplaudiraat... bolje Pedro da go izvadese. Imaat posed 70% i on gi vadi lugjeto sto znaat da zadrzat topka. Pa koj, Puyol li ke ja cuva topkata? I rezultatot bese ocekuvan, primanje 2 gola. So 2-0 ke bese se reseno, vaka ako vleze na srekja nekoja na Nou Camp ke bide loso. A i ona penalot kujznae dali bese penal, usta pa i crven izede Puyol. U PM epten me iznerviraa i Kanal5 a i Pep... ke ubijam coek!
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Првите 30 мин викторија игравте ги скинавте во секој поглед.
Останува само уште да си ја довршите работата на Ноу Камп,чим во Лондон извршија таков пресинг можам да замислам што ке направат дома.
Си реков убаво во темата на ЛШ откако испадна Реал не гледам тим кој ќе ја сопре Барса.
Поздрав:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom