Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Ако е за Барса знам се али за другите клубови тешко. :)
Интервјуто е за натпреварот со Арсенал. ако си заинтересиран кажи, ќе ти ги пратам на пп прашањата.
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Интервјуто е за натпреварот со Арсенал. ако си заинтересиран кажи, ќе ти ги пратам на пп прашањата.
Дај ги прво прашањата, па после ќе видам дали ќе помогнам :D
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
dobra vest
abidal go odrzal prviot trening so ostanatiot del od igracite i ke patuva za arsenal

znaci nikako nemozime da go imame kompleten timot,sega ni fale samo iniesta
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Интервјуто е за натпреварот со Арсенал. ако си заинтересиран кажи, ќе ти ги пратам на пп прашањата.
Фантоме....La Vista може да ти помогне многу :)
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Точно е тоа што го кажа
Меѓутоа само да те поправам дека Арсенал и Барселона играат допадлив и офанзивен фудбал во сите 90 минути од натпреварот ,во таква ситуација Арсенал има шанса за надигрување со противникот ,а во таква игра на надигрување има и големи шанси да добие натпревар
За разлика од утакмиците со пичкарски екипи како Челзи и Манчестер кои мирно седеа на своја половина се бранеа и од контри ги решија ...
Добар натпревар во Среда и нека победи подобриот :)
Па држи и ова вода ама па и на БАрса од друга страна и одговара отворен фудбал со надигрување, а не затворени екипи со постојан пресинг и одбрана:) Како и да е и ја се надевам на добар фудбал па ако Арсенал е подобар нека оди заслужено понатаму.
 
B

boki10messi

Гостин
ЛЕЛЕЕЕЕЕ. ШО ИМ Е НА ТИЕ ОД КАНАЛ 5 НЕ ЗНАМ.... ПРОСТАЦИ НЕВИДЕНИ
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Абидал е во составот кој ќе патува во Лондон:vozbud:

Goalkeepers Valdés and Pinto; Defenders Alves, Puyol, Milito, Marquez, Piqué, Abidal and Maxwell; Midfielders Xavi, Sergio Busquets, Keita, Toure and Jonathan dos Santos; and Forwards Ibrahimovic, Messi, Henry, Pedro, Bojan, and Jeffren.
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Не ми се верува да почне како стартер мислам дека Максвел ќе добие шанса.:smir:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
Не ми се верува да почне како стартер мислам дека Максвел ќе добие шанса.:smir:
И да не добие шанса Максвел ја искористи најдобро шансатадодека Абидал беше отсутен. Го замени одлично така да и Максвел да игра нема да биде проблем:):smir:
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Во секој случај нема да почне Абидал, го немаше 2 месеца, па не верувам дека ќе добие шанса сега.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom