Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 март 2010
Мислења
375
Поени од реакции
11
Епа во Струмица изгледа ја има,ама во Скопје ни на една кабловска ја нема HRT2,и заради тие дебилите од канал 5:tapp::tapp:,ќе треба да ја гледам во кладилница или на интернет
Kaj mene e ubo ako ne ja dava K5 ili Hrt2 ke ja dade Star(turskana) ako ne si imame super sport(imaat 2-3 kanali samo za sport) od Digitalb na kablovksa gi imat taka sto nema kaj da mi izbega :) hehe
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
И јас фаќам СуперСпорт и Бугарската така да обезбеден сум си.:D
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
abe vie ubavo ke si gledate,a jas so nema kaj da gledam so praam
izgleda ke odam u kladilnicite da gledam
mameto nivno na kanal 5
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
abe vie ubavo ke si gledate,a jas so nema kaj da gledam so praam
izgleda ke odam u kladilnicite da gledam
mameto nivno na kanal 5
На интернет. БНие со друштво одиме кај некој кај кого не е поминат лимитот и таму ќе ја гледаме.

П.С. Луѓе ајде идете Блауграна е почната веќе 33 минути :)
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Касне сигналот за Блауграна како и секогаш :(

Инаку треба на време да си обезбедеме стримови за натпреварот со Арсенал оние кои што немаме друго решение.
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
Коа долна работа е тоа што ќе а пренесуваат интер - цска а не Арсенал - Барса :tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Пред натпреварот со Мајорка реков дека без разлика на нивната игра дома, сепак се Мајорка, просечен тим што и се покажа особено во второто полувреме.

Против Арсенал не би било лошо и нерешено, но со постигнат гол или уште подобро 2 во нивната мрежа. Многу важни ќе бидат на овој дуел Пике, Кеита, Златан заради воздушните дуели пред 2та гола.
Арсенал игра одличен фудбал, но против силните тими сезонава во Премиер поминаа многу лошо, така што очекувам поволен резултат.
 
Член од
18 март 2010
Мислења
375
Поени од реакции
11
jas mislam deka od emirati ke se vratime so 1-2 ili eventualno 1-3 :smir:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
ВО првиот натпревар со Арсенал ќе биде многу тешко,бидејќи тие ќе се обидат да ја искористат шансата што играат дома и знаат дека на Камп Ноу речиси е невозможно да победат :)

Треба да играме претпазливо...и со реми би биле задоволни.
Анри подобро ќе биде да не игра таму.
Ќе бидеме без Иниеста во средниот ред,но Кеита е добар борец,трча многу се бори за секоја топка,се приклучува во нападот така да не верувам да се осети толку неиграњето на Андрес.

Don Fabio Capello:
“I had never seen anything like him on a football pitch. He was doing things other players wouldn’t even think of doing, let alone actually perform.”
“Every era has its superstar. It was Pele in his day, then Maradona. Perhaps the coming era will be Messi’s.”
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Поздрав дечки,

ќе ми треба еден фан на Барса, за интервју (пишано) што ќе го правам за на насловна на Кајгана. Некој што се разбира во фудбал нормално, некој што знае што да напише и некој волен за соработка. За пријава само цитирајте ме и пишете. :)
 

BakoMevmedoski

Немирен
Член од
30 септември 2009
Мислења
525
Поени од реакции
55
Дефинитивно ЛаВиста, Серпико или СтарДуст, еден од oвие одбериси :).

Бтв : Кога играме, Вторник или Среда ?
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Steta sto Iniesta ne igra protiv ARsenal :toe:
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Поздрав дечки,

ќе ми треба еден фан на Барса, за интервју (пишано) што ќе го правам за на насловна на Кајгана. Некој што се разбира во фудбал нормално, некој што знае што да напише и некој волен за соработка. За пријава само цитирајте ме и пишете. :)
Ако е за Барса знам се али за другите клубови тешко. :)
 

gunner_mkd

>МиСтЕр ТиПсТеР
Член од
12 септември 2009
Мислења
1.483
Поени од реакции
83
Пред натпреварот со Мајорка реков дека без разлика на нивната игра дома, сепак се Мајорка, просечен тим што и се покажа особено во второто полувреме.

Против Арсенал не би било лошо и нерешено, но со постигнат гол или уште подобро 2 во нивната мрежа. Многу важни ќе бидат на овој дуел Пике, Кеита, Златан заради воздушните дуели пред 2та гола.
Арсенал игра одличен фудбал, но против силните тими сезонава во Премиер поминаа многу лошо, така што очекувам поволен резултат.
Точно е тоа што го кажа
Меѓутоа само да те поправам дека Арсенал и Барселона играат допадлив и офанзивен фудбал во сите 90 минути од натпреварот ,во таква ситуација Арсенал има шанса за надигрување со противникот ,а во таква игра на надигрување има и големи шанси да добие натпревар
За разлика од утакмиците со пичкарски екипи како Челзи и Манчестер кои мирно седеа на своја половина се бранеа и од контри ги решија ...
Добар натпревар во Среда и нека победи подобриот :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom