Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
Не е ништо чудно што и Чиги е во листата па тој за Шахтјор беше еден од клучните играчи а исе прашувам има ли и друг стопер што дава дијагонали како Чиги ??
 
P

pepito*

Гостин
bb[noone];3139729 напиша:
Не е ништо чудно што и Чиги е во листата па тој за Шахтјор беше еден од клучните играчи а исе прашувам има ли и друг стопер што дава дијагонали како Чиги ??
Не велам дека е лош во никој случај, туку само спомнувам дека имаме дури пет играчи кандидати само за одбрана
Дани,Чиги,Пујол,Пике,Абидал

Инаку стварно многу очекувам од Чиги, одлична техника, одличен со глава, многу лесно ја чита играта на противниците - со еден збор очекувам во иднина да бидат непогрешлив тандем со Пике
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
На спорт стои изјава од Пеп каде што вели дека нема да гледаме исто издание како она минатото коло. А исто така има најави дека вечер ќе изеземе со најсилниот состав. Ако ова е вистина, конечно ќе го видиме тимот кој ја покори Европа повторно заедно на натпревар. Ако е ова вистина, јас лично очекувам спектакл:vozbud::barca:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.541
Поени од реакции
4.078
Вечер очекувам пред се тврд и неизвесен натпревар, натпревар со не повеќе од 2,3 гола и нормално на крај да ги однесеме трите бода од Риазор. Иначе традицијата вика дека на гости против Ла Коруња имаме само три победи во последните 17 години.

И ајде веќе еднаш аман конечно да излеземе со најсилниот состав, ајде да ја видиме конечно најдобрата средина заедно во новата сезона :vozbud:.
Но....искрено не очекувам дека вечерва ќе го видиме тоа, некако мислам дека Пеп повторно ке излезе во средината со Кеита и затоа очекувам да го видиме овој состав на теренот од првата минута...

---------------------------Валдес--------------------------
-Алавес-------Пике------------------Пујол-----Абидал-
-----------Чави------------Туре----------Кеита-----------
--Меси-------------------------------------------Иниеста--
----------------------------Ибра-----------------------------
 
Член од
25 јули 2009
Мислења
142
Поени од реакции
64
Освен Busquets Барса излегува во составот што лани партал правеше насекаде значи со Депортиво ке играат:

Valdes-Dani Alves-Abidal-Puyol-Pique-Busquets-Xavi-Iniesta-Messi-Henry-Ibra

Go!!Go!!Gooo!!!
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Бускетс????????????????????
Ај у курац претерува Пеп,не знам што планира со Туре.
 

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
Ја разбирам дека треба Бускетс да добива што поголема минутажа али ова е претерано!!! Ако продолжи Пеп вака, ќе изгубиме фантастичен играч.....
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.541
Поени од реакции
4.078
Ми се свиѓа составот што ќе излезе, одлично што повторно ќе ги гледаме заедно Чави и Иниеста на средината, одличен напад, само минус за тоа што нема да игра Туре во стартниот тим.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.791
Поени од реакции
10.041
Значи преку к*р ми е од судиите во Шпанија. Реал мора да тепа и тоа е тоа. Им поништуваат голови на противниците, даваат пенали наместо жолт за Кристина...ќе пушти човек да ги гледа и ќе се разочара од животот.
 
B

Beck's

Гостин
zs mora sekogas da se nerviram so ovia pi.kite na zadrid,zs mora ex "najdobriot igrac na planetata" da padne ko pi.ka.I posle mu vika na Iniesta nemoj da glumis,peder neviden.A na sudiata sve najmilo da mu ebam,prvo penalot ne bese penal,vtoro Benzema pred topkata stigna do golmanot:nerv:

Aj be Barca pokazi uste ednas vecerva kako se igra i kako se pobeduva
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Значи преку к*р ми е од судиите во Шпанија. Реал мора да тепа и тоа е тоа. Им поништуваат голови на противниците, даваат пенали наместо жолт за Кристина...ќе пушти човек да ги гледа и ќе се разочара од животот.
Не ги гледај бе умрените,да им се изнаебам матер на сите у екипата што ги имаат.

Eдит:Како ќе победат со Валенсија,на Местаља наредно коло,кога нема кој да изглуми пенал?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom