Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
И така. Барса не може без Иниеста, Чави и Меси....не, никако:baeh:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Одлично е што успеавме да постигнеме 3 гола во 1 полувреме од вкупно 4 удари во рамките на голот, а уште подобро е тоа што го направивме без моторите Чави, Иниеста и Меси, така да резултатот е за секое поздравување.
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Iskreno, postignaa 3 gola (za tretiot celata odbrana na Majorka zgresi), ama igrata ne e nisto posebno, se gleda deka nedostigaat poznatite dodavanja i akcii, taka da mozebi mozat bez trioto, ama bi bilo isklucitelno tesko
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
dobro e dobro e
iako igrata ne bese naj naj sepak se postignaa 4 gola
samo mora pod hitno da se raboti na odbranata zs ni e tapa,pike ovie 2 3 natprevari ne e nesto na nivoto na koe so trebe da bide
 
B

Beck's

Гостин
aj cestito pobeda pa da ni se mnozat:) igrata slaba denes,so isklucok na Ibra:) covekot sver,ja sakav toj da go izvede penalot ali jbg vazno e se vklopuva odlicno vo timot
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
aj cestito pobeda pa da ni se mnozat:) igrata slaba denes,so isklucok na Ibra:) covekot sver,ja sakav toj da go izvede penalot ali jbg vazno e se vklopuva odlicno vo timot
a jas samo uste ke potvrdam kako sto rekov i prethodno...Ibra sega vleguva vo forma...ke bide ludo protiv Inter siguren sum deka ke im dade gol!!
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Зашто мислите дека беше слаба игра?
Јес да одбрана е слаба и попушта на моменти,ама игравме добро оваа утакмица.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Честито нека ни е победава, одлично за Анри што постигна гол, добро ке му дојде за зголемување на самодовербата.
Иначе во глобала ич не сум задоволен што примаме ефтини голови, Пике и Чиги слабо се разбираат на теренот и за разлика од лани многу се опуштаме на крај од мечевите.

Што се однесува до самата игра, барем на повекето натпревари оваа сезона играта се разликува од лани.Иако концепциски играме исто како лани, иако имаме исто голем посед на секој натпревар, сепак ги нема брзите, прецизни и кратките додавања на поголем дел од мечевите, на секој дел од теренот, работи кои што ги излудуваа противниците како и константниот притисок што го создававме уште на противничката половина кога противниците излгедаа како муви без глави.

Ова го зборам баш заради вечерашниот натпревар т.е за последните неколку минути кога ги имаше на неколку пати баш тие брзи, кратки и прецизни додавање, додавања со кои се прават триаголници на мал простор и стално се создаваше вишок играч на теренот. Мене ми фалат баш тие работи за да можам да кажам дека сме како лани или подобри.

П.С. Да не ме разбере некој погрешно, и сега имаме кратки, брзи и прецизни додавање, но лани тоа се правеше константно во најголемиот дел од мечевите и едноставно тоа изгледаше бесно и убаво за око..
 
B

Beck's

Гостин
Зашто мислите дека беше слаба игра?
Јес да одбрана е слаба и попушта на моменти,ама игравме добро оваа утакмица.
Henry podfrli,Keita isto,Pique vo drustvo so Cigrinskiy isto taka.Go nemase toa sto Pep go barase na klipot koj go postavi ti,edinstveno kako sto kazav Ibra izigra na nivo,i da Pedro isto kako i Yaya Toure
 

BakoMevmedoski

Немирен
Член од
30 септември 2009
Мислења
525
Поени од реакции
55
Честитки за победата, но сепак не сум многу задоволен играта беше некако тешка неможеме да ја држеме топката во нозе ни 1 минута.

Пујол најслаб вечерва.:nesum:
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
ne pamtam ture da igrae loso na nekoj mec,sekogas e dobar i koga barsa gube i koga pobeduva
samo odbranata mora da raboti povike,cigrinski i pike se gubat koga igraat zaedno
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Нека ни е честито победа...браво за Анри и ај нека излеземе од морево нерешени резултати
:barca::barca::barca::barca::barca:
:barca::barca::barca::barca::barca:
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Нека ни е честито новата победа оваа сезона, играта беше добра само одбраната малце попушти..
Анри одигра ѕверски во прво полувреме истото се укажува и за Педро и за Ибра а најмило ми е за Ибра кој што секој натпревар се повеќе и повеќе се вклопува во тимот и имаше супер асистенција со пета.:vozbud:
Се гледа дека во Педро има голем потенцијал очекувам за 2-3 сезони да биде репрезентативец на Шпанија пред се е одличен голгетер.:smir:
И незнам што друго да коментирам игравме одлично, нека ни е честито победата и да продолжиме со ваква игра.:toe:
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Odbranata mora da se konsolidira,vo prvoto poluvreme Chigrinsky odigra slabo, a Pique bese katastrofa, Puyol poleka go stigaat godinite. Mora da se napravi nesto za da ne trpime posledici zaradi greski vo odbranata.
Za ostanatiot del od igrata, gore dolu e OK, barem denes, so ogled na toa deka najgolem del igraa bez pola od prvotimcite.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom