Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 октомври 2008
Мислења
276
Поени од реакции
14
hjuz bese na tribinite za da go gleda ture no nemase srekja zatoa sto ture ne igrase
a inaku ne daj boze na barsa da i tekne da go prodade ture oti deckoto e svarno dobar
neznam samo so vidoa vo maskerano koga maskerano e vike vo barsa
Jas kako so razbrav Hughes bil da go gleda toa desnoto krilo na Osasuna neznam kako se vikase. A i podobro taka, neka ne go cepka Toure.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
pa kade sto citav jas bil za da go gleda desnoto krilo na osasuna i ture,taka pisese
inaku barsa protiv kazan ke igra na -7 stepeni,malku ne odgovara temperturata no mora da se pobede kazanot

ај да ја живнам малку темава

http://www.24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=e642f3cd-c952-4eb2-9b90-6f39286bbb12&ln=3&typeBack=default
дефинитивно најглупата и најголемата грешка ке биде ова,а штом се пишува волку многу туре ако не зимава на лето си оде сигурно
П.С. незнам зошто и чави и иниеста не ги продадат
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
pa kade sto citav jas bil za da go gleda desnoto krilo na osasuna i ture,taka pisese
inaku barsa protiv kazan ke igra na -7 stepeni,malku ne odgovara temperturata no mora da se pobede kazanot

ај да ја живнам малку темава

http://www.24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=e642f3cd-c952-4eb2-9b90-6f39286bbb12&ln=3&typeBack=default
дефинитивно најглупата и најголемата грешка ке биде ова,а штом се пишува волку многу туре ако не зимава на лето си оде сигурно
П.С. незнам зошто и чави и иниеста не ги продадат
Катастрофа ќе биде ако се оствари ова :(. Туре е одличен играч и одлично е вклопен во играта на Барса, не знам зошто би го продавале.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Не ми се верува Пеп и раководството да сакаат да го продадат Туре, можеби ке се продава ако самиот покаже желба за заминување во Сити за поголема кешарича, и искрено јас не гледам негова соодветна замена доколку замине. Маскерано ни до пола не му е !!! :smir:
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
276
Поени од реакции
14
Не ми се верува Пеп и раководството да сакаат да го продадат Туре, можеби ке се продава ако самиот покаже желба за заминување во Сити за поголема кешарича, и искрено јас не гледам негова соодветна замена доколку замине. Маскерано ни до пола не му е !!! :smir:
Greska slicna na taa koga RM si go prodadoa Makelele. Ali mene me zagrizuva Pep, dali go cuva za ponatamu stvarno neznam so e rabotata. Koj kur go forsira Buskets, pa ke igra on koa ke otidat na ACN. Jas ke se otkazam od Barca ako go prodadat YAYA, zimi se.
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Ајде утре да одиме на победа!
Очекувам една петарда,само незнам како со времево:
Состав:
---------------Валдес----------------
--Пујол---Маркез---Пике---Абидал--

-Чави-------Јаја Туре-------Иниеста-

Меси-----------Ибра-----------Анри
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
barsa go odrzala prviot trening vo kazan i bilo mnogu tesko bidejci imalo sneg a i terenot bil dosta ne ramen
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Утре во Казан ќе биде опасно да се игра на минус, Меси вика: не сум играл никогаш на толку ладно време, така да ќе биде опасно, само фали уште снег да падне до "колена" па да си се вратиме дома без бодчиња :toe:.
Како и да е....одиме на победа како и секогаш, па што биде нека биде, само да ни останат здрави и прави играчите.:smir:

Иначе видете го Абидал, е ладно е ладно е !!!

 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Леле ќе смрзнат овие таму, само да издржат и да успеат да победат, ама ако биде вака на минус Х степени, ќе биде тешко.
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Ќе биде многу тешко против казанот, тие се навикнати на такви услови а тие нашите не се . .
Само не дај боже да падне снег, како и да одиме на победа и да си го зацврстиме пласанот понатаму..
Очекувам да излеземе со овој состав
Валдес
Маркез
Пујол
Пике
Абидал
Јаја Туре
Чави
Иниеста
Анри
Меси
Ибра
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Сега гледав временска прогноза за Казан.
Пишува дека во среда (денес) температурата ќе се спушти до -6 степени, но дека ќе биде ведро небото, значи не би требало да има снег.
Како и да е ќе биде камен ладно :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom