Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

$KOSTA$

Каталонец !!!
Член од
18 април 2007
Мислења
220
Поени од реакции
4
Маркез тапа.....
Втор натпревар поради негова грешка примаме гол, незнам зошто Пеп воопшто и го внесе во игра.
Али што е тука е , се случуваат и такви работи.
Сега најважно е да подиме кај гостувањето во Русија и да го осигураме првото место во групата.:wink:
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
ako se redat neresenite rezultati,najvazno e da ne se redat porazi
a za markes se gleda deka e daleku i toa mnogu daleku od negovata lanska forma,kolku so me drzi memorijata primame dva gola zaradi negova greska no sto e tuka e
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
a naa rojkata u as sport mi vika 1 : 0 barselona gube.. odam u nano gleame tepa, a bese 85 min, vikam glava secam ako ne ni dadat gol... i taka bese ni tresnaa (si tresname)... se izvinuam ako podreciv, ama posle tolku nerealiziranost morase kazna, um za drugpat a i ova ke mu bide motivacija za da mu se izdisat na kazan poz
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Ете го голот за тие што не го виделе . . .
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Среќа што не можев да го гледам натпреварот, како што читам по коментарите имало нервози :)
Очигледно Маркез ја губи формата и не е како порано, ама и понекогаш се има лоша среќа, за Туре, се надевам дека седи на клупа за да да биде одморен со Рубин, ако е заради друго ....
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Неможев да пишам порано... не го гледав натпреварот, али секако е ова изненадувачки резултат за мене. Али што е тука е, ме радува што и играчите и Пеп се оптимисти, додека ја играме нашата игра и додека играчите имаат мотивација да направат историја со овој тим, нема потреба да се секираме. Останавме први на табелата и тоа е доволно.

Инаку Пујол има изјава на Спорт.ес дека против Рубин светот ќе ја види вистинската Барселона. Останува да видиме:smir:
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
hjuz bese na tribinite za da go gleda ture no nemase srekja zatoa sto ture ne igrase
a inaku ne daj boze na barsa da i tekne da go prodade ture oti deckoto e svarno dobar
neznam samo so vidoa vo maskerano koga maskerano e vike vo barsa
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Па како што најавуваат играчите и Пеп ќе мора да им веруваме.:vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom