Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Дунга го ставил Алавес да игра на средината од теренот на натпреварот со Боливија, засега игра солидно и имаше јака бомба од 30 метри во левата статива.:pipi:
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Ете имаме зелено светло за Милито белќим ќе се врати до крајот на месецот како што беше најавено..:toe:
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
До крајот на месецот ?
Ќе се врати до почетокот на втората полусезона... јануари - февруари некаде... и незнам кај прочита дека има Милито зелено светло од докторите.
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
276
Поени од реакции
14
Jas stvarno neznam kaj ke mu najdat minuti za igranje na Millito, ic ne mi e jasno. Duri i da se prefrli Marquez ili Pique vi sredina za vreme na ACN pak ke imame mnogu centralni defanzivci. Mene mi e milo so on se vraka (inaku pisuvase za ova na poveke sajtovi) ama ova ke mu napravi problemi na Pep. Iako ne veruvam deka Millito ke zaigra godinava, sepak toa bea dve godini neigranje.
 

gooner

дежурен топџија
Член од
10 јуни 2008
Мислења
169
Поени од реакции
6
http://sportdenes.com/m%D0%B5djunarod%D0%B5n-fudbal/shpanija/tciki-b%D0%B5giristan-fabr%D0%B5gas-%D0%B5d%D0%B5n-d%D0%B5n-kj%D0%B5-s%D0%B5-vrati.html
zal mi e,ama i samite si znaete deka fabregas ke si se vrate vo barsa i toa se posigurno e deka ke bide letovo so ide.a ako ne voa leto posle dve godini sigurno
zal mi e,ama i samite si znaete deka messi ke si dojde vo Arsenal i toa se posigurno e deka ke bide letovo so ide.a ako ne voa leto posle dve godini sigurno.

Знаете кој кажа??
Ја кажав така,а Иван Гаѕидис(спортскиот директор на Арсенал) потврди во некое си интервју за спорт денес ,... исто како што кажал Чики Бегиристан во некое си интервју.

Дај ве молам смешни сте со вакви постови, па барем постирајте си ги ви вашата тема и ако може,...значи по можност кога ќе почне трансфер периодот,а не вака на сред (читај):ПОЛУСЕЗОНА !!!

Значи дојдовме до заклучок дека Меси доаѓа во Арснел на лето, а Фабрегас можеби во Барса, а ???:pos2: Смешки, Д ФАКИНГ СМЕШКИ!!!!!!!!!! .
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Абе... имаше потреба да ја префрлиш дискусијата од тема на Арсенал во нашата ? Или не сакате таму да дискутирате за нешто што не ви одговара?
 

gooner

дежурен топџија
Член од
10 јуни 2008
Мислења
169
Поени од реакции
6
ааа НЕ за 2 прашање, Да за првото зш постот се однесува на Гоче извини ако се наоѓаш и ти во постот зш сум пишал во множина ама нема врска се разбираме, разбираш.
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
276
Поени од реакции
14
zal mi e,ama i samite si znaete deka messi ke si dojde vo Arsenal i toa se posigurno e deka ke bide letovo so ide.a ako ne voa leto posle dve godini sigurno.

Знаете кој кажа??
Ја кажав така,а Иван Гаѕидис(спортскиот директор на Арсенал) потврди во некое си интервју за спорт денес ,... исто како што кажал Чики Бегиристан во некое си интервју.

Дај ве молам смешни сте со вакви постови, па барем постирајте си ги ви вашата тема и ако може,...значи по можност кога ќе почне трансфер периодот,а не вака на сред (читај):ПОЛУСЕЗОНА !!!

Значи дојдовме до заклучок дека Меси доаѓа во Арснел на лето, а Фабрегас можеби во Барса, а ???:pos2: Смешки, Д ФАКИНГ СМЕШКИ!!!!!!!!!! .
Znaci sega e Oficijalno: Arsenal gi ima najpateticnite fanovi vo celiot svet, brat daj osvestete se malku, timot vi e tapa. Zaso ne sfakjate deka ne moze so mali deca da osvoite tituli. A za fabregas toa e poznata prikazna, vie go kradete od nas, nie go KUPUVAME i toa ne za mali pari i + gazdata na arsenal ke se soglasi na toa, nie ne go fakame za vrat. Arsenal e najkleptomanskiot tim na planetata duri pogolemi kleptomani se od Man Utd.
Zatoa fanovi na arsenal uzivajte si i gledajte ubav fudbal barem toa go imate ako ne drugo, a za tituli koga ke porasnat deckite malku...ako ne gi prodadete do togas, gleam Clichy se sprema za na kaj real madrid.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
ne veruvam deka fabregas ke se soglasi da sedi uste edna godina vo tim koj sto nema sansi za nikakva titula osven karling kup:pos2:

jas rekov i pak ke recam
prvite 3 mesta se rezervirani za liverpool mancester i celzi,e sega arsenal neka se bore za 4 mesto oti city vo vrat disat
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
abe ostajte gi vakvite sto ispagjat kako muva vo staklo!:pos2:

Samo videte kako toj ja sporeduva situacijata na Fabregas so toa na Messi i ke sfatete deka nema vrska so futballot!
 

gooner

дежурен топџија
Член од
10 јуни 2008
Мислења
169
Поени од реакции
6
abe ostajte gi vakvite sto ispagjat kako muva vo staklo!:pos2:

Samo videte kako toj ja sporeduva situacijata na Fabregas so toa na Messi i ke sfatete deka nema vrska so futballot!
:D:D:D Знаеш зашто споредував??
Затоа што Барса без Меси е гола вода како и Арсенал без Фабрегас.
И немај гајле знам дека Меси има нов договор (кој сум сигурен дека ќе го испочитува до пензија освен ако не се реши на 38 год да игра една сезона во Аргетина) по кој тој и самиот изјави дека има се во Барса, ја сака Барса, игра фудбал затоа што го сака фудбалот и затоа што тоа знае да го прави најдобро.Споредував и затоа што сакав да видите колку нема логика постот на Гоче.

A што се однесува до клепоманот Никола24 само едно нека ми одговори: Кој е прв во Шпанија??

(Aко одговорот ти е Барсенлона) што к** се замараш/те со тимови од други лиги ???
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom