Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 јули 2009
Мислења
142
Поени од реакции
64
:D:D:D Знаеш зашто споредував??
Затоа што Барса без Меси е гола вода како и Арсенал без Фабрегас.
И немај гајле знам дека Меси има нов договор (кој сум сигурен дека ќе го испочитува до пензија освен ако не се реши на 38 год да игра една сезона во Аргетина) по кој тој и самиот изјави дека има се во Барса, ја сака Барса, игра фудбал затоа што го сака фудбалот и затоа што тоа знае да го прави најдобро.Споредував и затоа што сакав да видите колку нема логика постот на Гоче.

A што се однесува до клепоманот Никола24 само едно нека ми одговори: Кој е прв во Шпанија??

(Aко одговорот ти е Барсенлона) што к** се замараш/те со тимови од други лиги ???

А кое место е арсенал во англија и ке има ли шанси барем до 4 да стигне на крај со тие пилиња во тимот.
 

$KOSTA$

Каталонец !!!
Член од
18 април 2007
Мислења
220
Поени од реакции
4
:D:D:D Знаеш зашто споредував??
Затоа што Барса без Меси е гола вода како и Арсенал без Фабрегас.
И немај гајле знам дека Меси има нов договор (кој сум сигурен дека ќе го испочитува до пензија освен ако не се реши на 38 год да игра една сезона во Аргетина) по кој тој и самиот изјави дека има се во Барса, ја сака Барса, игра фудбал затоа што го сака фудбалот и затоа што тоа знае да го прави најдобро.Споредував и затоа што сакав да видите колку нема логика постот на Гоче.

A што се однесува до клепоманот Никола24 само едно нека ми одговори: Кој е прв во Шпанија??

(Aко одговорот ти е Барсенлона) што к** се замараш/те со тимови од други лиги ???
Ако Арсенал има само еден играч кој ја држи сам играта ОК , ама дека Барса без меси е гола вода:uvo::uvo: .......поштеди не од таквите коментари плс....
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Аааах се лечат комплекси на велико:tapp:
Па тек шо ќе биде кога Фабре ќе дојде у Барса. Кој ќе ве поднесува да гличите тука цело време:nesum:
 

$KOSTA$

Каталонец !!!
Член од
18 април 2007
Мислења
220
Поени од реакции
4
Тогаш сите ќе се фанови на БАРСА...:pos2::pos2::pos2:
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
Јас незнам шо се замарате и они знаат дека Фабрегас ќе се врати само нејќат да признаат :smir:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
:D:D:D Знаеш зашто споредував??
Затоа што Барса без Меси е гола вода како и Арсенал без Фабрегас.
И немај гајле знам дека Меси има нов договор (кој сум сигурен дека ќе го испочитува до пензија освен ако не се реши на 38 год да игра една сезона во Аргетина) по кој тој и самиот изјави дека има се во Барса, ја сака Барса, игра фудбал затоа што го сака фудбалот и затоа што тоа знае да го прави најдобро.Споредував и затоа што сакав да видите колку нема логика постот на Гоче.

A што се однесува до клепоманот Никола24 само едно нека ми одговори: Кој е прв во Шпанија??

(Aко одговорот ти е Барсенлона) што к** се замараш/те со тимови од други лиги ???
Тефи смири живци ќе ви га дадемо Хлеба.:tv:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Fabregas sepak ke se vrati tamu od kade sto pocna a bidete sigurni toa maksimum moze da bide po 2 godini!
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
toa e najmnogu dve godini
sekade pisuva deka za narednoto leto se ke storat za da se vrate vo barsa
a i fabregas ne veruvam deka ke saka da sede vo tim koj so nema sampionski ambicii
 
P

pepito*

Гостин
Се посигурно е дека Робињо иде кај нас во јануари,на позајмица до јуни со можност целосно да се откупи
сакам еден голман до година-по можност Адлер:vozbud:

В година би требало да си замине Анри,Пинто и можеби Хенрике нема да го вратиме од позајмица
Можеме и без Фабре,тука се Џони и Тиаго кои сигурно ќе добиваат повеќе шанси в година,како и Муниеса,Фонтас,Хефрен и Гаи
Што се однесува до Касерес,Јуве може да си го задржи

Тимот од следната година

-----------------------------Валдес--------------------------------
----------------------------(новиот)--------------------------------
-------------------Пујол---------------Пике------------------------
-----------(Чиги,Маркес,Фонтас)--(Милито,Муниеса)---------------
---Дани-----------------------------------------------Абидал-------
--(Пујол)----------------------------------------(Максвел,Муниеса)
----------------------------Јаја Туре-------------------------------
----------------------(Кеита,Бускетс)-------------------------------
-------------Чави---------------------------Иниеста----------------
-----------(Кеита,Џони,Тиаго)----------(Кеита,Џони,Тиаго)----------
---------Меси-------------------------------------------Робињо----
------(Педро,Хефрен)---------------------------------(Бојан,Гаи)----
-----------------------------Ибрахимович----------------------------
--------------------------(Кеирисон,Бојан)---------------------------
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Освен ако нема некоја посериозна повреда до јануари на некој од крилните напаѓачи, нема потреба од Робињо во Барса. :toe::helou:
 
P

pepito*

Гостин
Освен ако нема некоја посериозна повреда до јануари на некој од крилните напаѓачи, нема потреба од Робињо во Барса. :toe::helou:
Анри годинава игра без мотивација,стар е,многу често се повредува-Педро не е дораснат за да биде прва постава,а навистина гревота е Иниеста да го разделиме од Чави
На Робињо му го зедоа местото во Ман Сити,па не верувам да одбие да си замине од таму и да дојде кај нас:uvo:

Мое мислење
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Анри годинава игра без мотивација,стар е,многу често се повредува-Педро не е дораснат за да биде прва постава,а навистина гревота е Иниеста да го разделиме од Чави
На Робињо му го зедоа местото во Ман Сити,па не верувам да одбие да си замине од таму и да дојде кај нас:uvo:

Мое мислење
Робињо е повреден затоа не игра.И боље Мата да го доведеме отколку Робињо кој игра само за пари.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Анри годинава игра без мотивација,стар е,многу често се повредува-Педро не е дораснат за да биде прва постава,а навистина гревота е Иниеста да го разделиме од Чави
На Робињо му го зедоа местото во Ман Сити,па не верувам да одбие да си замине од таму и да дојде кај нас:uvo:

Мое мислење
Во овој момент Робињо не е ништо подобар од Анри па дури и од Бојан и Педро, така да ако веќе се решиме за играч кој би требало да го замени Анри и да игра прва постава, има многу други понадежни и подобри дечки од Робињо ( Луис Суарез од Ајакс на пр.) :toe:

П.С. Ич не сум убеден во квалитетите на Робињо, знае да блесне во некој натпревар и после на 5 натпревари нигде да го нема, све ми изгледа дека ке остане уште еден пропаднат "нов Пеле".
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Робињо е еден обичен платеник не ни треба.Педро е ѕвер и мислам дека одлично ке го замени Анри.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom