Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
Ај ако може некој нека ги стави головите.., :helou:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.540
Поени од реакции
4.068
Одлична претстава од мајсторите на Барса, од 7-8 удари 5 влегоа во гол, секоја чест за играчите.
Уште од првата минута се навести дека ќе имаме одлична утакмица по пречката на Анри а асистенциите на Бускетс и Чави беа феноменални, головите уште поубави.:nesvest:

П.С Имаше чист пенал над Ибра.:baeh:
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
recisi gledavme repriza od lanskiot natprevar so se igrase na nou kamp
samo mi e krivo za bezvezalnite dva gola so gi primivme ali aj nema vrska,odbranata uste malku ke treba da se uigra oti imase mnogu greski no dobro e i vaka
anri nekako epten spor mi bese dali taka mi se cinese ili svarno bese spor
 

BrokenWings47

Yesterday
Член од
5 мај 2009
Мислења
150
Поени од реакции
0
recisi gledavme repriza od lanskiot natprevar so se igrase na nou kamp
samo mi e krivo za bezvezalnite dva gola so gi primivme ali aj nema vrska,odbranata uste malku ke treba da se uigra oti imase mnogu greski no dobro e i vaka
anri nekako epten spor mi bese dali taka mi se cinese ili svarno bese spor

Anri i Busquets, Stvarno me iznenadija, Busquets po nekolku nesigurni dodavanja i kako nezainteresiran beshe za Defanzivata, ne se dvizheshe voopshto, + greshkata za prviot gol, Kako mu asistirashe na Aguero, i posle Chigrinsky bil spor, pa sho da ti prae ?
Anri, neznam zoshto ama nekako kako da nemozheshe da se snajde, kako da ne znaeshe shto pravi, mislam deka dovolni mu se 60-tina minuti igra a potoa da vleze Keita ili Iniesta.
 

Пики

amazing happens
Член од
10 март 2007
Мислења
1.923
Поени од реакции
37
ауф ама пукна стативата коа шутна Дани од слободниот :vozbud:
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Ајде нека ни е честита првата петарда сезонава...

Натпреварот не можев да го гледам ( од оправдани причини ), но од она што го гледам на хајлајтсот гледам дека сме имале добра игра и фала богу на крај добар резултат. Единствено нешто што не ми се допадна е начинот на кој сме го примиле вториот гол. Но знаеме дека така беше и лани на почетокот на сезоната и дека Пеп ќе направи се за тоа да не се повтори.:smir:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Ај нека ни е честито победата и првата петарда во новата сезона(ќе ги има многу:))

Играта не беше на највисоко ниво ама се извадивме со одличната реализација и како што се навикнавме на Барселона во прво полувреме го полниме голот на противникот во второ се одмараме за другиот натпревар.
Ибра 3/3 прави само нека продолжи така,боље да дава на секоја утакмица гол отколку да даде 2-3 гола на утакмица па после да го нема 4-5.Средината неприкосновена,одбраната не беше на ниво не знам што им беше,Чигрински имаше неколку кикса ама ќе се поправи.Важно е што освоивме 3 бода.
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
До четвтиот гол играта беше иста како лани. После тоа некако олабавија дечките.

Немаат уште доволно кондиција за да изиграат 90 минути со исто темпо, а и ни фалеа Туре и Абидал кои многу ни ја стабилизираат играта.

Мислам дека на тоа мисли и Пеп кога вика дека треба да се подобри играта.

Криво ми е само што Иниеста е далеку од ланската форма ама ќе биде и тоа. Ќе беше лошо ако тимот ни зависеше од него, а вака има време да се врати во форма без да брза и да ризикува повреди.
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
Ај честито нека ни е победата :smir:

Sreken sum sto ziveam vo vremeto na Messi, CR, Ronaldo, Ronaldinho, Roberto Karlos, Henry, Fabregas, Torres, Gerard... vo erata na najdobrite golmani, van der sar, casillas, oliver kan (porano), valdes...

Site se ovie golemi iminja, koi kje ostanat zasekogas vo nas i iminja koi ke gi pametime dolgo, posebno nepovtorliviot messi...
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.553
Поени од реакции
14.317
Гоче немој со вакви испади, изгледаш како дете кое не знае да чита. Де стварно објасни ми што има гужва во таа ситуација ?

Се што Кристијано направи последните денови, направи по сопствена заслуга. Играше добро, а тимот од неговите игри извлече профит“- изјави Кака.
Доволно е мислам..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom