Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Многу тешко ќе биде против Челзи бар едно 1-1 да извадиме ту бре Анри се повреди Пујол не ќе може да игра поради тој жолт картон што го направи Маркез се повреди но тука е младиот Касерес во последно време во одбраната е ѕвер заедно со Пиќе ќе се снајдат некако да го смират Дрогба а за составот вака некако би изгледал.
---Валдес---
----Пиќе----Касерес----
-----Абидал----Дани Алвеш-----
------Јаја Туре-----Чави-----Иниеста-----
------Боки-------Меси------Ето
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Не верувам дека Пеп ќе ризикува со Касерес мислам дека вака ќе биде составот
--------Валдес--------
Алвес--Абидал--Пике--Силвињо
Чави-------Туре----------Кеита
Меси--------Ето------------Иниеста
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Што се секирате бе .... составот може и без Анри. Секако Иниеста игра подобро од него на таа позиција, само што не е толку добар во постигнување на погодоци. Единствено нешто што ме загрижува е тоа што ќе биде ослабнат средниот ред без Иниеста, али ги имаме Чави и Туре, па така да не е многу проблем.
 
Член од
19 јули 2007
Мислења
551
Поени од реакции
2
Конечно сум пак назад на форумот,честитки за победата против реал, да се надеваме дека во среда ке тепаме и против челзи.
Позз
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Мислев дека повредата на Анри не е воопшто сериозна и дека тоа што го пишува по весниците и по интернет страниве е само трик на Пеп, но очигледно дека стварно се работи за повреда која што нема да му дозволи да заигра на Стенфорд Бриџ. Што се однесува до самиот состав највеќе ме плаши Касерес, дечкото нема изиграно утакмица едно 2 месеца, плус да не го утепа притисокот кој што си доаѓа сам по себе.
Во едни вакви деликатни околности вака некако би го склопил составот...

------------------------ Валдес -----------------------
-Дани--------Пиќе----------------Касерес----Абидал-
-------Чави--------------Јаја----------Кеита----------
------------------------- Меси -------------------------
--------------- Ето ------------------ Иниеста -----------

Меси би го ставил во центарот но малку по повлечено..
 

nenadte

nenadte
Член од
1 мај 2009
Мислења
20
Поени од реакции
1
Мислев дека повредата на Анри не е воопшто сериозна и дека тоа што го пишува по весниците и по интернет страниве е само трик на Пеп, но очигледно дека стварно се работи за повреда која што нема да му дозволи да заигра на Стенфорд Бриџ. Што се однесува до самиот состав највеќе ме плаши Касерес, дечкото нема изиграно утакмица едно 2 месеца, плус да не го утепа притисокот кој што си доаѓа сам по себе.
Во едни вакви деликатни околности вака некако би го склопил составот...

------------------------ Валдес -----------------------
-Дани--------Пиќе----------------Касерес----Абидал-
-------Чави--------------Јаја----------Кеита----------
------------------------- Меси -------------------------
--------------- Ето ------------------ Иниеста -----------

Меси би го ставил во центарот но малку по повлечено..
Ја мислим дека е подобро место Касерес на негово место да игра Абидал,а на левата бековска позиција да игра Силвињо дека Касерес не е доволно искусен и се надевам дека Пеп ке ги направи тие измени

Знае ли некој колку е сеириозна провредата на Анри и дали има шансе да игра против Челзи?
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Незнам зошто али мислам дека целата повреда на Анри е измислица... незнам зошто. Прво Анри не сакаше измена на натпреварот против Реал, а ако мислеа дека повредата е посериозна немаше да го остават да одигра 60 минути од натпреварот. Второ е тоа што за повредата пишува само на Спорт.ес и не на елмундодепортиво, a тие секогаш пишуваат први за таквите работи.

Инаку прочитав дека Пеп сакал одбраната да се состои од Алвес, Пике, Туре и Абидал, Кеита да игра на местото на Туре, Иниеста и Чави во средината и напред ако е се добро со Анри, би играле Анри, Ето и Меси, ако не Хлеб или евентуално Бојан - што не верувам да се случи такво нешто.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Уфф, Туре незнам како баш би се снашол како централен дефанзивец,одлично си ги врши дефанзивните задачи на средината од теренот ама вака.....незнам баш..... можеби би било подобро Абидал да се префрли таму а Силвињо да игра лево.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
А Пујол зашто не игра?Некако не мие составов за да го победите Челзи.
 
P

pepito*

Гостин
100% нема да игра Касерес ќе видете и сами
------------Валдес--------------
---------Пике----Абидал--------
Дани Алвес------------Силвињо
-------------Туре---------------
----Чави----------Иниеста------
---------------------------------
Меси------------------Хлеб-----
------------Ето-----------------
Туре ќе игра многу поназад :toe:
 

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
Barcelona Deny Henry Out Of Chelsea Encounter

Thierry Henry could play against Chelsea on Wednesday after the Blaugrana denied claims that he was out of action for a fortnight...

4 May 2009 13:42:18


Photo Gallery
Zoom


Lionel Messi and Thierry Henry celebrate Barcelona's crushing 4-0 win over Bayern Munich
Related Links

Teams

Players

Barcelona have refuted reports that Thierry Henry is out of action for two weeks and stated that not only is he in the squad to face Chelsea, but he could play.

The Frenchman was the subject of claims that the knock on his knee that he suffered during the Blaugrana's historic win against Real Madrid would sideline him for two weeks.

Sport ran the story as their main lead, but have since been forced to retract it and replace the news with confirmation that Henry is travelling to London.

Marca state that sources from within Barcelona have told them he is not out for two weeks and will be monitored ahead of the game at Stamford Bridge before undergoing a late fitness test.

It is a sudden turnaround from the earlier statement, because while he was kept quiet in the first leg against Chelsea, Henry showed what he can do against Madrid three days later.

After netting two goals in a superb display in the Bernabeu, Henry's absence would have been sorely felt by the Catalan outfit, and there was talk that Andres Iniesta would move up to the left side of attack.

Allied with an injury to Rafa Marquez and the suspension of Carles Puyol, coach Pep Guardiola would have had to shuffle his squad even more if Henry had certainly been out.

Lucas Brown, Goal.com

Како и што очекував, Анри ќе игра против Челзи:baeh:
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Уфф ми олесна златен Анри да се надевам дека ќе блесне против Челзи како што ги растури на Реал ме потсеќаше на Рони во 2005-2006 кога сам ги реши Реал а и Меси истото го направи и ако не сте приметиле Барса кога ќе примат погодок не се растажуват се мотивираат како ѕверови се али Касерес ќе игра место Пујол тоа си се знае одамна си има човек за таа позиција и Касерес не е лош но лош не лош ќе игра.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom