Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Наредна пријателска со Чивас, вечерва во 1 часот после полноќ. Очекувам победа.
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Штотуку заврши натпреварот, Барселона 5:2 Чивас.
Стрелци: Чави, Хлеб, Ето х2, Касерес.

Имам само еден збор да кажам за Касерес,:zver::vozbud:
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
И сега дефинитивно мислам дека Ето не смее да биде продаден. Многу добро се снаоѓа пред голот, и најдобро знае да постигне гол... комплетен напаѓач. Сега останува на Лапорта да си размисли добро и да види дали треба да се продава или не. Исто така денеска официјално се претставени броевите на играчите за наредната сезона. Повеќето носат исти броеви како минатата сезона, но битно е дека Меси е новата десетка, Бојан ќе носи 11 а Милито 18. Еве ја целата листа
 

Roddick

dr_funk
Член од
30 септември 2007
Мислења
71
Поени од реакции
1
Тоа знамето на страната на Барселона во второто полувреме Македонското беше или само мене така ми се причини?
Инаку страшна игра, добри голови и само така нека продолжат оваа сезона на сите да им даваме по 5-6 голови.:je:
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Нареден натпревар против Њу Јорк Ред Булс... исто како и на претходните, очекувам победа. По тој натпревар се играат квалификациите за ЛШ на Камп Ноу:vozbud:
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Се знаеше дека ѓуптинот(Ronaldinho) ќе замине од Барса тоа ќе биде големо слабнување на тимот но тие трансфери што ги имаа Барса со играјачите Хлеб и Алвес се надевам дека Барса ке може оваа сезона да дојде до освојување на Лига на Шампиони и да го освои Шпанското Првенство поздрав од мене www.Goal.com овде можете да ги гледате сите нови играчи кои што играт во клубовите:je::je:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
поздрав од мене www.Goal.com овде можете да ги гледате сите нови играчи кои што играт во клубовите
Сполај ти. Леј кај си ја ископал странава еј. браво еј фала мн..е јака страна фала многу:smir::smir::smir::smir::smir::smir::smir::smir::smir::smir::smir::smir::smir::smir::smir::smir::smir:
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Се знаеше дека ѓуптинот(Ronaldinho) ќе замине од Барса тоа ќе биде големо слабнување на тимот но тие трансфери што ги имаа Барса со играјачите Хлеб и Алвес се надевам дека Барса ке може оваа сезона да дојде до освојување на Лига на Шампиони и да го освои Шпанското Првенство поздрав од мене www.Goal.com овде можете да ги гледате сите нови играчи кои што играт во клубовите:je::je:
Ајде бе...што збориш бе? Леееее, само што ја видов странава, ми светна нешто. Добра страна, како не сме знаеле и ние до сега...ццццц! А незнаев за ниеден трансфер до сега, што Роналдињо си замина од Барса? :pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom