Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

Пики

amazing happens
Член од
10 март 2007
Мислења
1.923
Поени од реакции
37
Ајде бе неќеше никако да влезе во 2-во полувреме ,но затоа влезе 4 пати во првото заслужено си победивме и покажавме супер игра.:super:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.439
абе Анри е малер колку само добро игра штета што неможе гол да даде
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Јаја Туре најдобар трансфер годинава....едноставно царува во средината, он да не е (како минатата сезона) немаше кој да ги спречува налетите на противниците...али не само тоа, не паничи, не избрзува со потези, изгледа многу самоуверен, праи одлични потези и то.
Уште Рони фали, али ова е додатна инспирација за него да докаже кој е кој во фудбалот...почна Роналдињо со мини тренинзи и се очекува да биде 100% со Штудгард во вторник.

и морам да кажам, ова беше најдобра партија на Анри во дресот на Барса...едно убаво 5-6шанси имаше, и едно 3-4супер потези...уште меч-два и бомбардерот се враќа во форма.
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Аааауууу, Анри жив ме изеде! :)

Леле како ќе се радувам на неговиот прв гол во Примера :)

Инаку, газиме! Меси ѕвер нормално, Јаја Туре не го коментирав воопшто, само ќе кажам дека е огромен талент, не само што е новиот Виера туку тој и ќе биде подобар од Виера, во тоа сум сигурен!

На Ноу Камп газиме!!! Едвај чекам Реал да дојдат на Ноу Камп, да им здрвиме 5-6 гола, хеттрик на Меси нормално, и по некое голче на Анри, Ето и Роналдињо :vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
WOW
Каква вечер. Мојте клубој дадоја 8 гола :)
ЌЕ падни титула сезонава

Ај анри ќе се распали другите ко ќе паднат :)
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
so ubavo gledavme prvo baern-kotbus pa barca-zaragosa so drugarce(on e za barca)

bitno se iznagleavme golcinja :wink:

super odigraa barca. cista 10ka. samo henry e ziv baksuz. prviot gol e tezok... da se skrsi mrazot mislam deka posle kje mu trgne.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Неколку постови напишани на 24-06-07 и натака... чекав да дојди овој ден, па да ве потсетам
Eте го и Виера Џуниор некни постирав ама само како шпекулација беше. Ете денес сигурно е. Значи сјачваме сјачваме... Ми мириса на CL трофеј :)
koj viera junior bre ??? do vcera ime ne mu znaevte vie od barca sega toj bil viera junior! aj ve molam ne se furajte mnogu!!!
инаку јаја туре е супер играч, барем го имам гледано додека играше во олимпијакос, а во монако го немам следено многу. btw брат на коло туре од арсенал и колку што се сеќавам лани и арсенал го бараше
Taка е Бобиче. Ја ги поштуем тетовчане, али да причекамо па да видимо како ќе се покаже Туре-во.
Кој Виера џуниор??? Тој шо беше лидер на ''Обала слоноваче'', тој шо правеше ршум на реппрез. ниво, пуздер шо правеше во Олимпијакос, цела европа шо го барааа ама му нудеа само пред-договори(пошто не беше полнолетен). тој шо го донесе Монако пак на старите патеки. Дрогба го молеше Мурињо да го земат во Челзи, талент поголем и од Виера има које Јаја туре еден од топ 10 играчи под 21 год. тој шо може да игра каде сакаш во среден ред а добро се снаоѓа и во одбрана. Доста тие е или сеа ќе плукаш а после ќе се курчиш по јак овај кај беше досега.


Ако пратеше првенствата под 17, 19 и 21 година ќе знаеше. Така да многу бурек не ми јади ако не си стручен. Можиш така да велиш за играчи од рангот на Пато кој го исфорсираа а 2 утакмици има изиграно во животот дека се слаби и недокажани а не за Туре кој играше во сите младински репз. и цело време беа во врвот.:tapp:


Поздрав.
e ako de! ce vidimo kako ce vi igra vasiot "viera junior". jas znam deka igra dobro ali tocno kaza serpico ce vidime kako ce igra vo dresot na barca! vo olimpiakos bese nezamenliv a vo monaco igrase mn poslabo od toa sto prikazuvase vo grcka! pa preostanuva da vidime so ke napravi vo barca! i nemoj da mi zboris ti za fudbal zosto polovina od vas navivaat za barca odkoga dojdoa ronaldinho, eto, messi i takvi slicni sranja!

PATO ????
За тоа кој од кога навива јас од ко памтам за фудбал се сеќавам само на Фиорентина(генерацијата Толдо, Руи КОста, Батистута)
И за барса(Гвардиола:zver:, Луис Енрике...и тако даље) . А дури после дојде сега мојата најголема љубов ИНТЕР.
така да ју ноу ват ај мин.

Фала, пријатно:pipi:
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.784
Поени од реакции
4.023
LELEEEEEEE SEA JA VIDOV TEMAVA.YEEEEEEEEEEEEEE....EPA SEGA VIE KAKO NAJGOLEMI FANOVI NA BARSA KE MI PRAKATE SLIKI OD RONALDINHO...NELI?GO SAKAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAM!!!!!!!!PREKRASEN EEEEE!!!!!!:back:EPA FALA NA SITE STO KE OSTAVAT NEGOVI SLIKI. BARSELONA FOREVER:wink:
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
LELEEEEEEE SEA JA VIDOV TEMAVA.YEEEEEEEEEEEEEE....EPA SEGA VIE KAKO NAJGOLEMI FANOVI NA BARSA KE MI PRAKATE SLIKI OD RONALDINHO...NELI?GO SAKAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAM!!!!!!!!PREKRASEN EEEEE!!!!!!:back:EPA FALA NA SITE STO KE OSTAVAT NEGOVI SLIKI. BARSELONA FOREVER:wink:
Девојче земи да сакаш некој друг АМАН. Вака може кога ќе однесеш некој дома кај тебе да ти речат родителите: што бара коњот со тебе.
А дека игра човекот, ДА!!!
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Еднаш и јас да се сложам со тебе Коки ... Роналдињо и убав ... баш го погоди епитетот ... како коњ е целиот. :podsmev: А за игра да ... Барса, Барса, Барса!
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
Во живо е малце подобар одошто пред камера :) али ако си го сака девојчето има и зашто :):)

мни мни мнииии..... :vozbud:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
2.164
Поени од реакции
134
Леле Барселона изигра феноменално.
Одбраната беше на одлично ниво , а за чудо Олегер прв пат изигра солидно.
Во средниот ред немам Зборови за Туре,едноставно нели ЦАР е.
Меси ѕверот ги будалеше во нападот уште Роналдињо да се врати и готово.И да се надеваме дека реал ќе направи кикс вечерва
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom