Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
Нели знаете дека Балак и Шевченко беа најдобри кога отидоа во Челзи ?
:pos2::pos2::pos2:

П.С Дајте линкче за натпреварот. :smir:
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
Ги глеам набацените топки што не ги фаќаат Бојан, Гаи и Гудјонсен и си замислувам како ќе биде со Ибра таму...
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
Jaja може слободно да игра како плејмејкер во пола од Европските клубови. Игра како DM во Барса затоа што Ињеста и Чави се предобри за него.
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
eteee vodime
bojan krkic
kolku so mozam da vidam dobra igra na barsa iako igra so tret sostav
ne zaboravile da igraat:vozbud:
 
Член од
18 јануари 2008
Мислења
53
Поени од реакции
4
Што е ова од Јаја бе ??? Како Кака да го гледам. А и Педро ме изненадува. Касерес огромна грешка ако го продадеме, следниот Пујол.
Одлична игра ако се погледне со кој состав играме.
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
Можно е во второ полувреме да видиме други 11 играчи па затоа сега ќе кажам што мислам за овие од прво полувреме.

Хорхера - Кој?!? Два-три пати го видов.

Монтоја - Солидно за деби. Го држи Huddlestone мирен.

Касерас - Се труди да импресионира поради што не игра најдобро што може. Поставувањето и читањето на играта уште му се срање така што дефинитивно оди на позајмица.

Фонтс - Мислам дека досега нема играно ни тренирано со првиот тим. Не го приметував многу ама валјда тоа значи дека добро си ја врши работата.

Абидал - Ме изненади пријатно. Многу самоуверен настап, ги немаше несигурните додавања од претходните две години, немаше ни дилеми „да дриблам - да не дриблам“. Изгледа почуствува дека има вистинска конкуренција сега. Добро е да се види првотимец што игра толку добро во претсезоната, тоа значи дека ќе има добра сезона.

Туре - Ништо посебно... Сме виделе вакви ПЕРФЕКТНИ натпревари и другпат од него :vozbud:. Ќе мора да седне 11 играчи на гз и да ја скине мрежата од голот за да ме импресионира. Ова се научивме да го гледаме од него веќе. Исто така изгледа дека е во форма.

Санчез - знам дека може да игра ЛБ, РБ и ЦБ ама не знаев дека може да игра и ДМ. Иначе го виде некој да фати топка?

Гудјонсен - Просечно, како лани.

Педро - Брз е, ама освен брзина друго не видов многу. Не е толку млад да игра толку незрело.

Бојан - Оцвстел малце преку летото. Не е веќе ветрушка. Може да очекуваме повеќе од него оваа сезона.

Асулин - Нервозен е затоа што прв пат игра ама солиден беше. Мислам дека ќе биде подобар ако игра и второ полувреме.

Ај да глеаме сеа второ полувреме.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Честито Ибрахимович се надевам многу титули со него.
 
Член од
21 април 2008
Мислења
180
Поени од реакции
35
Pa ova ne e fer mi namalija brzina na net bas koga igra Barca a bas sakav da go gledam Gai kako ke igra ama za zal nema inace so sreka neka mu e na Ibrakadabra vo katalonskata gordost FCBARCELONA i sega ke ima koj da gi koristi odlicnite nafrluvanja na zverot Dani :vozbud:
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
Можно е во второ полувреме да видиме други 11 играчи па затоа сега ќе кажам што мислам за овие од прво полувреме.

Хорхера - Кој?!? Два-три пати го видов.

Монтоја - Солидно за деби. Го држи Huddlestone мирен.

Касерас - Се труди да импресионира поради што не игра најдобро што може. Поставувањето и читањето на играта уште му се срање така што дефинитивно оди на позајмица.

Фонтс - Мислам дека досега нема играно ни тренирано со првиот тим. Не го приметував многу ама валјда тоа значи дека добро си ја врши работата.

Абидал - Ме изненади пријатно. Многу самоуверен настап, ги немаше несигурните додавања од претходните две години, немаше ни дилеми „да дриблам - да не дриблам“. Изгледа почуствува дека има вистинска конкуренција сега. Добро е да се види првотимец што игра толку добро во претсезоната, тоа значи дека ќе има добра сезона.

Туре - Ништо посебно... Сме виделе вакви ПЕРФЕКТНИ натпревари и другпат од него :vozbud:. Ќе мора да седне 11 играчи на гз и да ја скине мрежата од голот за да ме импресионира. Ова се научивме да го гледаме од него веќе. Исто така изгледа дека е во форма.

Санчез - знам дека може да игра ЛБ, РБ и ЦБ ама не знаев дека може да игра и ДМ. Иначе го виде некој да фати топка?

Гудјонсен - Просечно, како лани.

Педро - Брз е, ама освен брзина друго не видов многу. Не е толку млад да игра толку незрело.

Бојан - Оцвстел малце преку летото. Не е веќе ветрушка. Може да очекуваме повеќе од него оваа сезона.

Асулин - Нервозен е затоа што прв пат игра ама солиден беше. Мислам дека ќе биде подобар ако игра и второ полувреме.

Ај да глеаме сеа второ полувреме.
Мислев да пишам пак за сите ама ќе скратам малце.

Пинто - Мило ми е што го задржавме. Добар е за замена. Подобро изигра од Хорхера.

Енрике - стабилен, неколку грешки, ама прв натпревар му е така да ќе биде подобар.

Мунисеа - Изгледаше како да го гледам Малдини во најдобрите години додека да го примиме голот. После малку се збуни и направи неколку избрзани потези. Најдобар ЦБ вечерва во секој случај.

Еспасандан (името?) - Одличен. Заврши голема работа. Само Мунисеа беше подобар од него во второ полувреме.

Кеита - Онака, како секогаш. Не е Туре, ама не е лош.

Сите други: Далмау,Руеда, Дос Сантос, Хефрен, Рочина и Ориол... :salut: Поздрав и гитла у Барса Б барем уште една сезона.

Иначе за утакмицава што да се каже... Тотенхем играа со прва постава ние искористивме 2 играчи од прва постава во прво полувреме и Кеита во второ полувреме и пак не можеа да не тепаат. Греотилаци. Тотенхем 1:1 Барса Б . И после ќе ми каже некој Премиер Лига била појака од Примера.

Осмиот тим во Премиер Лига неможе да го победи Барса Б тимот кој игра во 3 лига во Шпанија.
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
Да не објаснуам многу задоволен бев највеќе од Ориол и Муниеса во второ полувреме а отпрвен и од Хенриќе ама после малце коо да беше збунет сепак нели прва утакмица..а од прво полувреме играчите Кркич ми излгедаше како веќе созреан и сигурен напаѓач :) а исто добри беа и другите :)
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
ne gledav mnogu ama toa so go gledav igraa super igracite na barsa

P.S.ne poznavav nikoj od timot na barsa osven tie 2 3
P.P.S. igraese li toj enrike so bese na pozajmica nekade u germanija i dali ke go gledame ova godina vo dresot na barsa
 
Член од
4 ноември 2008
Мислења
1.330
Поени од реакции
80
ne gledav mnogu ama toa so go gledav igraa super igracite na barsa

P.S.ne poznavav nikoj od timot na barsa osven tie 2 3
P.P.S. igraese li toj enrike so bese na pozajmica nekade u germanija i dali ke go gledame ova godina vo dresot na barsa
Играше во 2ро полувреме ама не покажа баш нешто.Направи неколку кикса ама сепак прв натпревар за Барса му е и се надевам ќе биде подобар.
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Незнам зошто толку Пеп запнал да го даде на позајмица Хлеб на Интер, мора да му дадеме уште една шанса и оваа сезона ако не се покаже тогаш да го продадеме подобро еднаш засекогаш да го продадеме Гудјонсен одколку Хлеб еве ја таа информација дека Хлеб сака да остане во Барса

http://24fudbal.com.mk/Default.aspx?news=d5d1897b-6bc3-42d5-8cb0-dad7d0607d3e&ln=3&typeBack=default

Секоја чест за Хлеб тој сака од срце да игра за Барса и сака да се избори во првиот тим.
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Што е ова од Јаја бе ??? Како Кака да го гледам. А и Педро ме изненадува. Касерес огромна грешка ако го продадеме, следниот Пујол.
Одлична игра ако се погледне со кој состав играме.
уште еден како копилето АДВИСОР освоија се Барселона и ај право и онли се за Барселона :pos:Деца! момци се извинувам за офтопикот многу!:back:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom