Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Добар пробив на Меси и добра завршница на Иниеста ... 4-0
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
мота за 5-0...гол збогување од мота, кој деновите треба да ја напушти Барса
 

666satana666

I love angels
Член од
25 август 2007
Мислења
28
Поени од реакции
0
abe rekov jas deka i 5 ke ima!
saka da se dokazi deteto nejki da si odi od Barca, koj saka da si odi, ama aj dosta mu e!
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.501
Поени од реакции
5.483
браво за МЕСИ га вртеше цела одбрана на ИНТЕР
АНРИ закон е какви топки им даваше особено на ЕТО со пета
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Крај! 5-0! Петарда, колку да се навести што следува во Примера :)
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Ај една анализа да удрам:pipi:

WOOOOOOOOOOOOW!!!!

Навистина не знам од каде да почнам...
Ајде вака одиме од резултатот, кој уствари и не значи многу. Ова го велам бидејќи ако сакаше Барселона можеше да ни стави и 10 гола. ДА ДА 10 гола, звучи многу нели? Па зборуваме за Интер, актуелен првак на Италија. После ќе кажам збор два и за интер. Значи според мене една од најубавите утакмици кои сум ги гледал. Просто ова беше сон на секој фудбалски фанатик... игра, акции, дриблинзи, голови. Барса конечно почна да наликува на онаа Барселона која ја знаеме. Барса каде се се случува во дел од секундата, Барса во која секој играч може сам да го реши натпреварот. ИСКРЕНО не бев изненаден од Туре, но сепак како изигра... секоја чест. Ме мрзи сега да го барам постот кога ви го опишував како следиот Виеира а вие го тврдевте спротивното. ПРЕКРАСНО издание на туре, царуваше со средината, не го помина нити еден фудбалер на Интер, а плус имаше една асистенција и ЛУДНИЦА гол. Просто му ја скина мрежата на Толдо од 30тина метри. Другите голови не беа нешто посебно, но сепак Барселона не форсираше, играше за навивачите играше за око.
Навистина не верувам дека со вакво издание секоја недела дека
ќе постои тим кој би бил БЛИСКУ до Барселона. Младинците
потпомогнати од искуството ќе стигнат далеку, многу далеку...
Туре, Меси, Бојан Кркич, Дос Сантош тоа се звезди на кои ќе се
потпира Барселона во следните 10тина години, играчи кои ќе го претставуваат костурот на овој тим. Па дури и по некоја случајност Манчини да застани на кормилото на каталонскиот клуб, не верувам дека ќе успее да го упропасти ова.:pos:

Валдез, Пујол, Милито, Абидал, Замброта, Туре, Иниеста и фантастичната четворка: Роналдињо, Меси, Анри, Ето...СТРАВ И ТРЕПЕТ ЗА ЦЕЛА ЕВРОПА. Едноставно, фантастично, тим за респект, тим од кој сите ќе се плашат, тим кој ќе ја покори Европа!!!




Ајде нешто и за Интер, т.е. само еден збор би го опишал ова: КАТАСТРОФА!
Не знам што е потажно, тоа што имаме играчи во прв тим кои не заслужуваат да бидат ни во резерви(Цезар, Адриано...), дали
тоа што нема никаква хармонија во тимот, или пак катастрофа кадарот што го имаме: 10 одбрамбени играчи а 5 од среден ред, и 6 НАПАЃАЧИ! Или пак се е до нашиот ГЕНИЕ, тренерот МАНЧИНИ. Пак изненади со својата тактика и постави целосно погрешна формација, која во текот на натпреварот уште толку ја упропастуваше. На 4-0 го става 4тиот голман, за да примиме уште некој гол плус, нормално па да има на што да се вади кај Морати... И така само маки и маки...(се додека го имаме на клупата, а нема да биди за долго бидејќи ова ќе продолжи и во домашното првенство, па кога тогаш ќе има откази:pipi:)


Ј:)vAn
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.501
Поени од реакции
5.483
ПЕТ инекции за Црвенио Крст (дресовите) :pos2:
а на Бурдисо малку му беше ќотекот во мечот со Валенса па сега сака и овде да го јаде
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Оооо Петарда а? Браво Барса. Ама плус ко се работи за Интер кефот е уште поголем.
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
да играат вака секат ќе биде добро али изглеа не се доволно мотивирани против тимови како расинг
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Закаснато :)
Алал да ви е за петардата!!!
 

Никола_МКД

Corazón blanco
Член од
18 март 2007
Мислења
1.213
Поени од реакции
22
so ako pet mu dadoja na sestio tim na inter. tie so eto ne mozeja rasing da gi tepat, pa bez nego dva meseci sea...
 

Jukka

chili
Член од
16 мај 2007
Мислења
537
Поени од реакции
2
da 2 meseci nema da igra se povredi ..... sega mesi i anri ke dobivaat sansa ....a za utakmicata so inter svaka im cas
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Овој Ето, аман веќе.... Не може на ред да дојде човекот, таман поигра малце, пак се повреди....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom