Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Ddime напиша:
Во првите сезони за Барса што ги играше, упатуваше силни удари кон пртивничките голови...кој неретко завршуваа во мрежите
dobro de ako imal dobar udar neznaci deka moze vo napad da igra!!! i karlos ima silen sut pa pak ne igra vo napad, kako i poveke drugi!
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
епа затоа серпико рече дека добро се снаоѓа и во напад(не како што ти мислиш стрикно Шпиц да игра) него во офанзивата на тимот, кога пола тим се во напад
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
И Ето и Роналдињо остануваат. Сите шо јадеа бурек не знам шо ќе било, ќе се распаднеле ова она, нека не се брукаат.:)

повеќе
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Ddime напиша:
епа затоа серпико рече дека добро се снаоѓа и во напад(не како што ти мислиш стрикно Шпиц да игра) него во офанзивата на тимот, кога пола тим се во напад
ok ne sum ve svatil dobro!
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Ddime напиша:
-Ако дојде Киву маркез 100% си иде...сигурно не сака на клупа да седи
-За Гудјонсен Болтон веке понуди 10мил евра...а како што рече дека повеке тимови го сакаат него цената ке биде поголема
-за Жили монако дава 5мил, но барса бара 7(истата сума која Барса ја плати на монако)
-Ако мота иде во Милан сигурно за него ке се извадат 5-7мил
-СИлвињо останува, ке биде замена за Абидал (дека замина ЏИО)
-Езкеро ке остане ако сака да игра за Бтимот
-А со деко незнам што ке биде

А како може Барса да падне у долгови бе :pos: кузнае колку пари земале овие 3сезони откако дојде Лапорта(со тие трофеи што ги земаа, спонзори итн итн)
А брат знајш дека дури лани влегоа во плус? Знајш колкав долг наследи Лапорта...многу многууу.


друго не знам шо го тупат со Киву ко и сам рече дека нејќи да игра во Шпанија. Ете му се нудат Г. Милито повеќе овде...

И да ...мене појќе ме плаши атлетико од реал, пошто како се засилуваат последниве 2-3 сезони закон тим направиа а сеа плус од Торес пари шо ќе земат ете се шушка сеа демек сигурно било за Кварезма... а потпиша и Л. Гарсија. А шо велите, закон тим прават?
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Да добар тим прават но и нашиот не е за фрлање....:)
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
jove_bt напиша:
А брат знајш дека дури лани влегоа во плус? Знајш колкав долг наследи Лапорта...многу многууу.


друго не знам шо го тупат со Киву ко и сам рече дека нејќи да игра во Шпанија. Ете му се нудат Г. Милито повеќе овде...

И да ...мене појќе ме плаши атлетико од реал, пошто како се засилуваат последниве 2-3 сезони закон тим направиа а сеа плус од Торес пари шо ќе земат ете се шушка сеа демек сигурно било за Кварезма... а потпиша и Л. Гарсија. А шо велите, закон тим прават?
Koga nemal Atl Madrıd dobar tım.Ama dzabe ım e.Sekoja godina ımaat super tim ama ne postıgnuvale nisto posebno.

On topık.Eto ı Roni ostanuvaat.JEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
А ти сеа си за Барса ? :pos::pos::pos:


Атлетико кога имаше закон тим жареше и палеше во Шпанија - крај 80ти и 90ти.
Не е за нив темата да ви раскажувам само онака спомнав пошто гледам стравно оваа година со еден добар напаѓач ФОРЛАН ако оди ќе бидат еден од конкурентите на Барса, Валенсија ииии.....Гетафе :pos::pos::pos:
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
ЈоБе....јас мислам дека со доаѓањето на Лапорта беше све платено и со самото купување отидоа у + ...а и со се секирас ти за пари, они не глупи за џабе да купуваат играчи (скапи) кога веке имаат сипер тим...или нејќеш Киву да купат :pos::pos:...ако ако остајго ти Милито, Киву е зверот
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
jove_bt напиша:
А ти сеа си за Барса ? :pos::pos::pos:


Атлетико кога имаше закон тим жареше и палеше во Шпанија - крај 80ти и 90ти.
Не е за нив темата да ви раскажувам само онака спомнав пошто гледам стравно оваа година со еден добар напаѓач ФОРЛАН ако оди ќе бидат еден од конкурентите на Барса, Валенсија ииии.....Гетафе :pos::pos::pos:
1.Ne be ama gı mrzam Mılan.

2.Forlan valjda ne epodobar od F.Tores so go ımaa sıve ovıe godını
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Ноууу шпекулации се дека нејќам да оди Куву(јеа рајт)...

Не стварно ако оди Киву шо ќе прајме? Нема да има никој приближно конкурентен... МИлито милито и само милито така да си знај Лапорта не чини Киву :pos::pos::pos:


П.С.
Милан биле заинтересирани за Мота 6милиони даваат според трајблшит

ЕДИТ
Знаев дека ќе го речиш то за Форлан...

Сепак форлан иако е супер играч вреди 3 пати помалку од Торес кој се докажува докажуца ама никако да се докаже. Не го достигна својот потенцијал во Мадрид но се надевам деќе ќе го достигни во Ливерул.
Со парите шо ги зедоа од торес ќе купат двајца ОДЛИЧНИ(кварезма, гарсија) средина и пак имаат супер напаѓач така да види ти дали беше паметно или не шо го продадоа
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
сеа читам....Челниците на Интер во Рим се да преговараат за Киву...а агентот на Киву е во Барселона... некој тука лаже :pos: или пак Интер се во Рим да преговараат со Панучи, кузнае :pos::pos:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
jove_bt напиша:
Ноууу шпекулации се дека нејќам да оди Куву(јеа рајт)...

Не стварно ако оди Киву шо ќе прајме? Нема да има никој приближно конкурентен... МИлито милито и само милито така да си знај Лапорта не чини Киву :pos::pos::pos:


П.С.
Милан биле заинтересирани за Мота 6милиони даваат според трајблшит

ЕДИТ
Знаев дека ќе го речиш то за Форлан...

Сепак форлан иако е супер играч вреди 3 пати помалку од Торес кој се докажува докажуца ама никако да се докаже. Не го достигна својот потенцијал во Мадрид но се надевам деќе ќе го достигни во Ливерул.
Со парите шо ги зедоа од торес ќе купат двајца ОДЛИЧНИ(кварезма, гарсија) средина и пак имаат супер напаѓач така да види ти дали беше паметно или не шо го продадоа
Vo pravo sı.Za ekıpa kako Atl Madrıd toa vredı mnogu.

Abe mora da pısam neso on topık.
Barsa .Barsa Barsa Barsa Barsa kao buckovskı ke stanam Evropa evropa....
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Ddime напиша:
сеа читам....Челниците на Интер во Рим се да преговараат за Киву...а агентот на Киву е во Барселона... некој тука лаже :pos: или пак Интер се во Рим да преговараат со Панучи, кузнае :pos::pos:

Млад е Панучи за во Интер...преговараме со Паљука!!!!:pos:(озбилно имаше шпекулација деновиве ќе се убиев)


Он топиЦ

Roma keen on Barcelona winger Giuly

Ајт таму земајте и жили и пари па нека оди и тој Киву некаде веќе еднаш АМАН!!!
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
тоо на трибл...сеа јас ке направам страна, со фудбалски трансфери...и ке си пишувам и ке давам линкови тука, ииии :zlo:

инаку да бидам онтопик
ГО гледам Џовани Дос СантоШ(на калински Ш-то) салата прави на У-20 world cup
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom