Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Још један у Понедељак...
аа (плачам) а појќе сакав во Интер да оди

Кристијан ЧиФу за Бељети, Жили +12м евра сепак не е официјално, ќе се знае во Понеделник.
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
A до каде е Абидал...? искрено сакав да дојде анри, за овој рајкард да ја смени формацијата која не ја смени 2 сезони(и тоа е една од причините за неуспехот сезонава)...
а бад те веј Пујол си го повреди лигаментите и прогнозите се дека ке отсуствува до почеток на Октомври(нај густ распоред тогаш), пак почнува сезонава со повреди...не е на арнооо

а за киву јас мислам дека е доббра е понудата и така жили и белети немаше многу да играат а веке има замени за нив, а и така ке се продадеа летово (за мала сума на пари, највише 15мил за двајцата, дека и двајцата имаат 30+ год)
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Пујол ќе отсуствува 3 месеци, точно. А пазарот продолжува за Абидал. Колку што сум прочитал по нетов, има пристојна разлика во бараната и понудената цена, ама мислам дека на крај Ерик ќе му прави друштво на Тиери на Ноу Камп :)
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Па и да не беше Анри сепак не очекувајте премногу од него. Мислам нема одма да се снајде во Шпанија, но да не кобам со среќа само позитивно да гледаме. Пујол сепак мислам ќе супее порано да се опорави па не е чоек животно е Ето кога успеа пред прогн. да се врати Пујол кој умира за Барса нема да се опорави.
АБдал :) мене не ми се допаѓа но и сам рече дека уште одма би потпишал за Барса, сега остамува уште савиола(Џуве, Атлетико....) Олегер(Маџари, Шкендија, Тетекс :)), Мота(досега неам слушнато никој да е заинтересиран за него), за деко исто споменаја дека ќе бега ако има добра понуда ...најверојатно Интер!!!:vozbud: и мислам со Шустер следната година на кормилото на Реал нема шо да му се плашиме мене појќе ме плашат Севиља и Валенсија,и Атлетико како што почнал да се засилува


Поздрав.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
СЕКОЈА ЧЕСТ ЗА БАРСЕЛОНА!!!!!
Ја сум за Баерн како што може да видитие,ама од шпанско најомилени ми се Барселона и со овој трансфер мислам дека барса ќе растура.Можете да ги замислите МЕСИ,РОНАЛДИЊО,ЕТО,АНРИ-ЛУДИЛО!
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Eве

:) сеа мака ми е да прам во фотошоп со дрес од барса ама брат чим го дават на еуроспорт тогаш 99 посто е сигурно. Да беше веста од гол или од трајбл и јас не вервав...btw на трајбл пиши дека Анри тајно преговара со Интер


еве линк од веста и од страната на еуроспорт
La Liga - Barca to complete Henry swoop


http://eurosport.yahoo.com/22062007/58/la-liga-barca-complete-henry-swoop.html
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
место кој ќе игра анри??
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Ќе грее клупа :)

Сезоната е долга, играчите се повредуваат и излегуваат од форма.
Не се секирај... на Бернабе ќе е во први 11.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Па и јас прочитав на многу странски сајтвои за веста со Анри и 99 посто е сигурно како што се и шпекулираше пред летово.
Мислам дека моментално што се однесува до напад и средина го имате најдобриот состав на планетава.Одбраната мора да се среди,а Киву ќе биде добар потег!!!!!!!!:helou:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Serpico напиша:
Ќе грее клупа :)

Сезоната е долга, играчите се повредуваат и излегуваат од форма.
Не се секирај... на Бернабе ќе е во први 11.
Зашо да грее клупа?????
Па Ето и Анри ќе идат у напад стандардно.Со Меси и Роналдињо по крилата.Па централно Чави со Иниеста/Деко.Одбраната е малце проблем ама ќе ја средат до крајот на трансфер периодот.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Се шегував пријателе... Иван е нервозен, бидејќи е навивач на Реал :)
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Serpico напиша:
Се шегував пријателе... Иван е нервозен, бидејќи е навивач на Реал :)
ОК Друже!
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
сите знат дека за барса иам респект...ама дур не видам слика...ноп не вервам :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom