Фан Клуб: Баерн Минхен

.

  • .

    Гласови: 7 87,5%
  • .

    Гласови: 1 12,5%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
M

Mario Gómez

Гостин
Gomez + Breno да ги дадеме, има журка да организирам.

Таман е.

-Bommel-Schweini-
-Kros-
-Robben-Ribery-
-Dzeko-

:drk::drk::drk::drk::drk::drk::drk::drk:


 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Прочитајте на bayernmkd.co.cc

Прво никој од Волфсбург не потврдува дека се тоа точно 40 милиони евра,туку дека се работи за голема сума на пари.Значи не мора да е стрикно толку.Може и за помалце да се договорат.Реално вреди до кај 35 милиони евра.
Друга работа е што ова ако е така,ондак тогаш ќе оди Клосе кај нив може и со Тимо и плус одредена сума,што е одлично!

Плус мене ми личи на нешто друго.......Не мора да значи дека Рибери ќе си оди!


Значи во случај и Рибс да остане офанзивата ни изгледа вака:
  • Робен
  • Рибери
  • Кроос
  • Милер
  • Гомез
  • Олиќ
  • Клосе
Прва лига - може да сонуваат екипи за ова. Сакаш 4-4-2 со истурени крила, сакаш 4-2-3-1... Доволно длабока клупа, прва класа играчи, добри резерви за пу пу (Алтинтоп, Прањо евентуално може да заменат ако веќе мора).

Кај има место тука за Џеко? :toe: Само би предизвикал немир во тимот. А ако Рибс си оди, во 4-4-2 варијанта може Џеко напред и едно поефтино крило (Елиа на пример за 10-15мил). Само каде со Кроос во таа варијанта Господ знае...

Најсреќен би бил сега да кажат дека го продолжиле со Рибс договорот па на раат да се погрижат за дефанзивата.
 

Lord Brandon

I came-I saw-I conquered!
Член од
15 февруари 2010
Мислења
63
Поени од реакции
2
Екипо, гледам Лион фанаа 5 жолти картони со Бордо последнава утакмица - ќе има ли некој суспендиран за со Баерн или ќе го јадат стапот за реваншот?
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
21.02 In case of repeated cautions, a player is suspended for the next competition match:

a) after two cautions in two different qualifying matches, as well as after the fourth caution during the qualifying phase;
b) from the first match in the group stage, after three cautions in three different matches, as well as following any subsequent odd-numbered caution (fifth, seventh, ninth, etc.).


Кај нив само Гову и Лисандро имаат по 3. Во превод - никој не е загрозен кај нив :nesum:
ЕДИТ: пардон - Гоналон имал 2 жолти - значи на следниот паузира.
Ама мислам дека имаат повредени. Само има време до реваншот. Не им посакувам повреди нека биде фер...
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Ејјј аманте више со ова трансфериве и желбите(тоа на БТР:pos2:)
Дај нека поминат барем уште 2-3 недели да видиме со Бундес,ЛШ па и купчево како ќе поминеме па ќе видиме.

Нашите желби се едно а управата што има на ум никој не знае.Ко ќе дојде време за тоа се ќе се дознае иако често знаат во тајност да договараат трансфери:toe:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Се зависи од успехот годинава.Досега постигнавме доста,но ништо сеуште немаме освоено.На чекор сме до трофеите но мора да останеме реални и на земја.Тоа е сега најважно.Екипата да се сконцентрира на последните најважни натпревари сезоната.После тоа ќе видиме што ќе биде со трансферите.Најважно е да освоиме се што се може сезонава,и да го комплетираме успехот!
 
I

InF3cTeD

Гостин
Се зависи од успехот годинава.Досега постигнавме доста,но ништо сеуште немаме освоено.На чекор сме до трофеите но мора да останеме реални и на земја.Тоа е сега најважно.Екипата да се сконцентрира на последните најважни натпревари сезоната.После тоа ќе видиме што ќе биде со трансферите.Најважно е да освоиме се што се може сезонава,и да го комплетираме успехот!
Точно,постигнавме голем успех сезонава но за успехот да биде комплетен мора да се одработи и финишот,оти ако не се одиграат неколкуте натпревари кои преостанаа до крајот во одлично издание како до сега целиот тој успех пропаѓа во вода.Затоа chill out малце,нека се заврши се убаво па тогаш да дискутираме за трансфери....дајте полабаво малце,сеуште е рано за тие муабети
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Ако сега не сме олабавени какви би биле во финалето на купот или последно коло Бундес ако не е решено или евентуално финалето во ЛШ...

gimli: gimli: gimli:

Breathe in... breathe out... Breathe in... breathe out...

Ќе се дуплирам сека со пост ама јбг многу важно интервју е ова и според мене многу паметно постапува управата.
__________________________________________________________________________

Дел до интервјуто од http://www.bild.de/BILD/sport/fussball/bundesliga/vereine/bayern/2010/04/14/karl-heinz-rummenigge/der-bayern-boss-im-interview.html

BILD: Suchen Sie schon einen neuen Trainer, Herr Rummenigge?
Karl-Heinz Rummenigge: „Warum?“

BILD: Weil Louis van Gaal sagt, dass er im Falle des Triple-Gewinns geht. Er könne dann beim FC Bayern nichts mehr verbessern.
Rummenigge: „Haben Sie nicht das Schmunzeln gesehen, als er diesen Satz sagte? Das sehe ich als Koketterie. Die beste Antwort hat der Trainer jetzt im Gespräch mit Toni Kroos gegeben. Louis sagte ihm: ‚Bayern München ist der beste Klub, bei dem ich jemals gearbeitet habe.‘ Ich glaube, er ist sehr zufrieden und weiß, was er an Bayern hat. Und wir sind auch sehr zufrieden mit ihm.“

BILD: Sie haben die aktuelle Elf schon mit den Champions-League-Helden von 2001 verglichen...
Rummenigge: „Es gibt einen großen Unterschied: Die Champions-League ist 2010 schwerer zu gewinnen als 2001. Damals haben Barcelona, Inter, Chelsea keine Rolle gespielt. Aber unser heutiges Team hat die gleiche Leidenschaft wie damals, sich zu quälen.“

BILD: Dazu gehört auch, Spieler zu halten und neue zu kaufen. Wie ist der Stand bei Franck Ribéry?
Rummenigge: „Wir werden Gespräche führen. Unser klares Ziel ist immer noch, den Vertrag zu verlängern. Aber wenn wir das nicht hinkriegen, heißt das nicht automatisch, dass wir Franck in diesem Sommer verkaufen werden. Wir wollen im nächsten Jahr eine Mannschaft haben, die national ihre Ziele erreicht und international wieder ein Stückchen höher kommt. Wir haben das Ziel, künftig nicht demütig nach Barcelona zu fahren, sondern mit einer gewissen Chance auf Augenhöhe. Dafür ist Franck notwendig.“

BILD: Also bleibt er auf jeden Fall mindestens bis Vertragsende 2011?
Rummenigge: „Ich gehe im Moment davon aus.“

BILD: Wolfsburgs Edin Dzeko war in München. Wie weit sind Sie mit seiner Verpflichtung?
Rummenigge: „Bei uns war der nicht. Ich finde, Dzeko ist ein sehr guter Spieler, aber wir werden da in diesem Jahr nicht tätig werden. Im offensiven Bereich haben wir kein Problem. Mit Kroos haben wir dort einen Schuss mehr Qualität und eine taktische Variante mehr.“

BILD: Braucht Bayern 19-Tore-Dzeko wirklich nicht?
Rummenigge: „40 Millionen Ablöse sind eine Hausnummer. Dazu kommt noch Gehalt. Es liest sich ja so schön: 50 Millionen in der Champions League eingenommen. Wir haben aber auch hohe Kosten. Und man muss dort investieren, wo man Probleme hat.“
- Барате ли нов тренер?
- КХР: Зошто?

- Затоа што лВГ рече дека во случај на тројна круна ќе си оди зошто нема да има место за подобрување во екипата?
- КХР: Нели видовте како се смееше кога го кажа ова? Тоа беше само кокетирање. Тренерот го даде најдобриот одговор сега во разговорот со Тони Кроос. Луси рече: „Баерн е најдобриот клуб кој сум го тренирал“. Сметам дека е многу задоволен тука. И ние сме многу задоволни од неговата работа.

- Веќе има споредби меѓу хероите од ЛШ сезона 2001 и тимот денес...
- КХР: Има една голема голема разлика: тогаш беше нешто полесно да се освои ЛШ. Тогаш никаде ги немаше Барса, Интер или Челзи. Но тимот денес го има истиот менталитет и воља за победа како тимот тогаш.

- Како е ситуацијата со Рибери?
- КХР: Ќе водиме преговори и нашата крајна цел е позната : продолжување на договорот со Франк. Но ако тоа не успее веднаш тоа не значи дека автоматски летово ќе го продадеме Франк. Догодина сакаме да имаме тим кој е за нијанса подобар од оној годинава. Сакаме кога догодина би патувале за Барселона да патуваме со реални шанси за победа - за тоа играчи како Рибери се неопходни.

- Значи може да се рече дека Франк останува баредм до крајот на договорот 2011?
- КХР: Како што стојат работите во моментов - да.

- Един Џеко беше во Минхен. Течат ли преговори со него?
- КХР: Кај нас сигурно не бил. Џеко е одличен играч но навистина немаме намера да инвестираме во офанзивата. Напред еднаставно немаме проблеми. Тука веќе го добивме Крос како засилување и тактичка варијанта плус.

- Навистина на Баерн не му треба играч кој има постигнато 19 голови сезонава?
- КХР: 40 милиони не се шала. Додајте ја тука и неговата плата. Убаво - 50 милиони имаме од ЛШ како заработка но имаме и високи трошоци. Ќе инвестираме таму каде што имаме проблеми.

На крај уште кажува дека не е сигурно што ќе биде со Клосе и дека ќе се преговара со Рома но не значи дека автоматски Тони ќе сме го дале. Тој и КХР сеуште биле скоро секојдневно во контакт.

Се на се мене ме радува интевјуто. Паметно постапуваме. Ни требаат се на се 3 играчи на вистински позиции и сме екстра екипа.
 
I

InF3cTeD

Гостин
па тоа се зборува цело време,немаме потреба од Џековци,ни треба да се појачаме во дефанзива каде што ни е и најслабата точка сезонава.Офанзивата со враќањето на Крос ќе биде бомба,останува дефанзивната линија да се среди и ќе имаме одличен тим за другата сезона.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Ништо од Џеко значи...:( Гомез ќе игра и другата година.

Инаку прв избор и најголема желба на клубот е Али Сисоко, така тврди билд, ако неможе тој ќе одат кон Доменико Кристито од Парма, а за централни дефанзивци се шпекулира за Бонучи и Педро Геромел.:toe:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Реално ако праиме муабет стварно нема потреба од Џеко.Луксуз е тоа за нас при овој напад кој го имаме.Само може раздор да се направи.Паметно од управа.

Драго ми е што конечно сватија дека оваа екипа последните години навистина беше одалечена од европскиот врв,и добро е што сега се обидуваат да не искачат токму на врвот.

Тоа може да се случи и оваа година ако освоиме ЛШ,меѓутоа и да се случи тоа,мора да се појачаме во одбраната.

Доменико Кришито е екстра,го бараат знам доста екипа,ама е италијанска школа на одбрана,и ќе биде одлично засилување.Игра лев бек.

Педро Геромел е исто феноменален,го бараше и Реал и Барса знам лани.Сепак ја сум поише за италијански дефанзивец.Може Бонучи,или сепак нешти позвучно.Даниел Агер од Ливерпул или Бруно Алвеш од Порто.
 

ме ─╤╦︻ спука

╲╲╲╲╲╲CS,WE7,CR9 ╱╱╱╱╱╱
Член од
13 април 2010
Мислења
143
Поени од реакции
2
Реално ако праиме муабет стварно нема потреба од Џеко.Луксуз е тоа за нас при овој напад кој го имаме.Само може раздор да се направи.Паметно од управа.

Драго ми е што конечно сватија дека оваа екипа последните години навистина беше одалечена од европскиот врв,и добро е што сега се обидуваат да не искачат токму на врвот.

Тоа може да се случи и оваа година ако освоиме ЛШ,меѓутоа и да се случи тоа,мора да се појачаме во одбраната.

Доменико Кришито е екстра,го бараат знам доста екипа,ама е италијанска школа на одбрана,и ќе биде одлично засилување.Игра лев бек.

Педро Геромел е исто феноменален,го бараше и Реал и Барса знам лани.Сепак ја сум поише за италијански дефанзивец.Може Бонучи,или сепак нешти позвучно.Даниел Агер од Ливерпул или Бруно Алвеш од Порто.
ke ima golema bitka za geko koj da go zeme ,zemete nekoj kako riberi go otkrivte deteto od maroko zemete uste eden marokanec da se razbiraat so riberi podobro
 
Н

'Никола'

Гостин
ke ima golema bitka za geko koj da go zeme ,zemete nekoj kako riberi go otkrivte deteto od maroko zemete uste eden marokanec da se razbiraat so riberi podobro
Прочитај го погоре интервјуто, ќе видиш дека Џеко не е во плановите на Баерн.:wink:
Исто многу ме израдува тоа што свесни се дека нема потреба од засилувања во нападод и за џабе трошење пари таму, туку дека одбраната треба да се поправи и да се закрпат дупките кои ги имаме сезонава.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
ke ima golema bitka za geko koj da go zeme ,zemete nekoj kako riberi go otkrivte deteto od maroko zemete uste eden marokanec da se razbiraat so riberi podobro
Од Етиопија е не е од Мароко Рибс. Хаиле Гебресиласие е доабр слушам ќе сме го земале од ФК Адис Абеба. Добар е тој има кондиција, само со топка е слаб.. и онака е многу слаб иначе топ е... Само многу ќе му бараат али тоа е...
 
I

InF3cTeD

Гостин
Од Етиопија е не е од Мароко Рибс. Хаиле Гебресиласие е доабр слушам ќе сме го земале од ФК Адис Абеба. Добар е тој има кондиција, само со топка е слаб.. и онака е многу слаб иначе топ е... Само многу ќе му бараат али тоа е...
:pos2::pos2::pop:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom