Фан Клуб: Баерн Минхен

.

  • .

    Гласови: 7 87,5%
  • .

    Гласови: 1 12,5%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
P

PoisonLady

Гостин
Се согласувам со вас дека не смееме ни да помислиме да чуваме 0:0. Негогаш дури и си помислувам дека можеби е подобро првите 15 минути резултатот да биде 1:1, за да нема такво нешто. Оти којзнае што се не се врти во онаа луда (но добра) глава на нашиот Лазе Вангаловски.:)
Се солгласувам...подобро 1-1 (барем гол во гости да дадеме)...Лазе Вангаловски бе :pos2::pos2::pos2: кај му го најдовте имево?:uvo:
 
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
Ovoj natprevar ce treba da izigrame na nivo i da ne padnema nitu 1min na kondiciski/fizicki plan .Vnimatelno sum gi sledel man...poslednite 2,3 natprevari koga igraa so Skols,Gigs,Nevil 2 pol... ovja tri igraci ti se tapa no za vo sreda ne veruvam da igra nekoj od niv osfen Nevil 1sostav.
Sporet poslednite informacii Roben i vBajten ce moza da startuvaa od 1min no vGaal i se e mozno.Sporet mene Contento podobro da igra otkolku Badi Valensia moze mnogu lesno da go projde mnogu e brz.


Srecen praznik vcera zabraev da vi cestitam :nesvest:
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.105
Поени од реакции
5.828
Nikogas nema da navivam za druga ekipa osven BAYERN MUNCHEN.
Nikogas nema da navivam za druga reprezentacija osven za DEUTSCHLAND.
Nikogas nema da priznaam druga rasa osven belata.
Nikogas nema da postuvam drug narod osven MAKEDONSKIOT I GERMANSKIOT.

HITELER isprati V1 i V2 vo london sega red e na MINHEN da isprati raketi vo mrezata na MAN UTD taka da BAVARCI DRZETE SE ZAEDNO I ODIME VOFINEALE.



ZIG HEIL
ZIG HEIL
ZIG HEIL!!!!

:pos2:

Sieg Fail!

Btw, ја знаеш онаа "There were 10 German bombers in the air..."? Претпоставувам знаеш како оди понатаму. :helou:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Ќе игра Робен и Ван Бујтен, верувајте. А за Руни ова се глупости дека може да се врати за една недела, нема шанси.

Мислам дека Ван Гал ќе се задржи на 4-3-3 формацијата, која ако игра Робен ќе биде напаѓачка.

Еден интересен факт вели дека кога сме играле со Бадштубер како бек, и Бујтен и Мичо во средина, не сме загубиле натпревар.

Така да се надевам на оваа формација:

-Butt-
-Lahm-Buyten-Micho-Badi-
-Altintop-Bommel-Schweini-
-Robben-Olic-Ribery-

или

-Butt-
-Lahm-Buyten-Micho-Badi-
-Schweini-Bommel-Pranjic
-Robben-Olic-Ribery-

Агресивна игра во средина, а подоцна ако има потреба да нападнеме ќе го внесеме Гомеж на местото на Алтинтоп и Прањиќ. Али мислам дека Милер ќе стартува пред Робен и дека тој ќе влезе во второто полувреме.
 
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
[quote='Боби[Мкд]Така да се надевам на оваа формација:

-Butt-
-Lahm-Buyten-Micho-Badi-
-Altintop-Bommel-Schweini-
-Robben-Olic-Ribery-

или

-Butt-
-Lahm-Buyten-Micho-Badi-
-Schweini-Bommel-Pranjic
-Robben-Olic-Ribery-​
[/quote]

Dvata formacii se mnogu dobri no podobro bi bilo so Altintop da igrame sporet mene zatoasto posilen e i ima silen sut toa ce ni treba mnogu :i rezervete nise super :Contento,Timoscuk,Altintop/Pranjic,Gomez,Klose...

Za Runi nema sanse da igra toa e 100% sigurno samo digaa prasina da ne uplasa
 
M

Mario Gómez

Гостин
Робен и Бујтен денес одржале лесни тренинзи со топката, и положиле фитнес тест по што сигурно ќе отпатуваат утре во Манчестер.

Одлуката дали ќе играат или ќе бидат на клупа ќе се донесе по последниот тренинг во среда.

Инаку жабар ќе го суди натпреварот, Никола Ризоли, кој има само 8 натпревари досега во ЛШ.:nesvest::kesa:
 

Lord Brandon

I came-I saw-I conquered!
Член од
15 февруари 2010
Мислења
63
Поени од реакции
2
Боби[Мкд];3453994 напиша:
Робен и Бујтен денес одржале лесни тренинзи со топката, и положиле фитнес тест по што сигурно ќе отпатуваат утре во Манчестер.

Одлуката дали ќе играат или ќе бидат на клупа ќе се донесе по последниот тренинг во среда.

Инаку жабар ќе го суди натпреварот, Никола Ризоли, кој има само 8 натпревари досега во ЛШ.:nesvest::kesa:
Охохохохо..... можам да претпоставам кон кој ќе биде насочено тоа жабарско неискуство..... Баерн против сите во среда !:nerv:
 
I

InF3cTeD

Гостин
абе кој сака нека суди,наше е да си ја играме нашата игра и да не дозволиме премногу да бидат на наша половина,одбраната мора да биде на ниво како со Шалке и резултатот ќе си дојде сам по себе,важно да не ја изгубиме битката на средина на терен,ако изгубиме таму готови сме,а дали Руни ќе игра или не мене не ми е важно,ако игра уште поубаво,ќе се гледа одличен фудбал.....како и да е одвај чекам да дојде среда :bayern:
 
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
Боби[Мкд];3453994 напиша:
Инаку жабар ќе го суди натпреварот, Никола Ризоли, кој има само 8 натпревари досега во ЛШ.:nesvest::kesa:
Neznam kako moze da sudi no nasa rabota e da si a igrame nasata igra
 
Н

'Никола'

Гостин
Точно така, ако го играме нашето, кој сака нека суди, нема да смени многу. Башка и психологијата е на наша страна, со самодоверба влегуваме, немаме досега изгубено на ОТ. Добро е, добро е.:wink:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
По мене многу важни ќе се воведните минути од двете полувремиња,особено првото.Никако не смее да ни се случи како во Минхен при прв напад да примиме гол.Тоа може да биде фатално,зошто ќе им даде полет.Мора да ја држиме топката уште од почетокот,или бар да притискаме константно,сооглед дека они ќе нападнат од првата секунда.Мора да остане концентрацијата 100%,бидејќи и да дадеме први гол,нема ништо да е готово.Па макар било и 85 минута.Никако не смее да се опуштат во нитуеден случај,и тоа е клучот.

Еве ги Ѕверовите....СО СРЕЌА!!!!!!:














 
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
Ajde so sreca decki uste 1den
Roben na slika e mnogu smiren isto taka i Ribery sigurno ce imaa so da ni/im kaza:salut:
bayern.de ima nekoj izjave na vBajten i na Roben
vBajten-imal bolki no vo vecerasniot trening ce vidime dal ce moze da igra sporet se ova 75% ce igra
Roben-dal kratka izjave .Zadovolen sum sto sum se vratil
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Затишје пред бура а?

Колку тензична атмосфера владее - остеив само што кликнав во нашиот Фан Клуб :smir: А тек во Среда вечер во Ајриш како ќе биде :tv:

Чек-листа пред натпреварот за сите навивачи на Баерн:

- лексилиум во Среда сабајле и уште еден кај 5-6 саат
- :пивово неограничени количини цел ден, осбоено вечерта после 7, истото важи и за кикирики
- темелно измиени раце за сите ноктогрицкачи


:fcb: gimli: :fcb:
 
Н

'Никола'

Гостин
Затишје пред бура а?

Колку тензична атмосфера владее - остеив само што кликнав во нашиот Фан Клуб :smir: А тек во Среда вечер во Ајриш како ќе биде :tv:

Чек-листа пред натпреварот за сите навивачи на Баерн:

- лексилиум во Среда сабајле и уште еден кај 5-6 саат
- :пивово неограничени количини цел ден, осбоено вечерта после 7, истото важи и за кикирики
- темелно измиени раце за сите ноктогрицкачи


:fcb: gimli: :fcb:
И да те надополнам, најважното : Вие со слабо срце да не ни помислувате да го гледате натпреварот, јас ќе ви го раскажам после.:pos2:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839


Кул Шизици..........


Само опуштено утре,ладнокрвно,со еден збор на германски начин,па да ја чекираме картата за полуфинале.

9 години оваа екипа чека,пак да се врати тронот,9 години се гради оваа екипа од славната генерација на Ефенберг и титулата 2001.

Мислам дека времето дојде,повторно да ја покажеме нашата сила!

Околу новостите пред утакмица,Робен дефинитивно ќе игра,а и Ван Бајтен,такашто на терен ќе го извадиме најсилниот состав.Со малце среќа утре ќе биде мераци!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom