Фан Клуб: Баерн Минхен

.

  • .

    Гласови: 7 87,5%
  • .

    Гласови: 1 12,5%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Ne samo Neuer treba i plus drugi ako sakame da go gledame Bayern povtorno kako sampion vo liga na sampioni.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Мертесакер и Озил јок:nenene:, Марин да!:vozbud::vozbud:

Инаку голот на Робен!:vozbud::vozbud::drk:

Лам,Робен и Милер да се одморат против Штудгард!

Инаку за Нојер мора да се потрудиме, има и други големи клубови заинтересирани за него, се шпекулира дека Манчестер го смета како замена за Ван Дер Сар.


Рибери остана со раката крената...:pos2::pos2:

Гал не го трга пенкалото од рака...:pos:
 

Lord Brandon

I came-I saw-I conquered!
Член од
15 февруари 2010
Мислења
63
Поени од реакции
2
Ај да ви кажам како стојат работите во Баерн моментално (демек :) ):
Ван Гал намерно го остава Рибери надвор од составот оти не сака да го продолжи договорот , а нема врска тоа оти бил повреден кур се тресе за тоа....
Робен со зорле го форсира и му дава секаква слобода - јесте да Робен е класа играч ама нема потреба толку да се себичи и да пуца од кај ќе му текне.... треба да му каже Ван Гал два три збора ама....
Алаба - мрш по старо железо....
Бут- легенда
Бадштубер - перфект
Лам - срце на терен
Ван Бомел - НЕ доби жолт картон вчера ? или ја сум грешка....
Контенто - свака част
Клосе - не е у форма.... а и не доби многу топки од тој шо требаше
Ако некој сака дискусија за ова - бујрум на кавга :baeh::pos2:

Lord Brandon напиша:
Ај да ви кажам како стојат работите во Баерн моментално (демек :) ):
Ван Гал намерно го остава Рибери надвор од составот оти не сака да го продолжи договорот , а нема врска тоа оти бил повреден кур се тресе за тоа....
Робен со зорле го форсира и му дава секаква слобода - јесте да Робен е класа играч ама нема потреба толку да се себичи и да пуца од кај ќе му текне.... треба да му каже Ван Гал два три збора ама....
Алаба - мрш по старо железо....
Бут- легенда
Бадштубер - перфект
Лам - срце на терен
Ван Бомел - НЕ доби жолт картон вчера ? или ја сум грешка....
Контенто - свака част
Клосе - не е у форма.... а и не доби многу топки од тој шо требаше
Ако некој сака дискусија за ова - бујрум на кавга :baeh::pos2:
За Алаба викам за со Фракфурт - вчера не играше...
 
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
Ван Гал намерно го остава Рибери надвор од составот оти не сака да го продолжи договорот , а нема врска тоа оти бил повреден кур се тресе за тоа....quote]
Ovde gresis eve ce ti kazem i zas
Posle natprevarot Frankfurt - Bayern Rumenige dal izjava
Bese iznerviran i upati kritiki kon Ribery zatoa sto mnogu cesto se zali na povreda i ne igra (Ako saka da odi neka si odi i neka kaze ako ne neka igra i da ne se prci)
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Marko Marin i Robben ke bidat odlicna dvojka na riberry ne sakam ni imeto veke da mu go spomnuvam,neka si odi i da ne go gledam poveke vo moj tim mameto negovo francusko debil.

Боби[Мкд];3425348 напиша:
Мертесакер и Озил јок:nenene:, Марин да!:vozbud::vozbud:

Zasto mislis deka Ozil NE ??
Pa detevo bese najdobriot igrac za vrska na evropskiot sampionat sto Germanija go osvoi i toa izvonredno vo finale so Anglija i pobeda od 4-0
Ozil bleskase.
 
Член од
10 март 2010
Мислења
248
Поени од реакции
34
abe decki Marin nema shansi da go dobieme on prva godina mu e vo bremen i nema da go pustat da zamine
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
abe decki Marin nema shansi da go dobieme on prva godina mu e vo bremen i nema da go pustat da zamine

Moze moze so ima veza za dobra para Werder ke go dade i oro ke igra...Bayern mora da najde nacin da go dovede Marin na Allianz Arena zatoa sto ne sum optimist za Riberry da ostane vo Bayern
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Ако Рибери си оди,ќе ни треба многу подобар и поискусен играч од Марин.За Марин најдобро ќе биде да остане во Вердер и да продолжи да игра стандардно.
Нас ќе ни треба екстра играч,докажан како Ван Перси на пример,или Афелај.....

Него остајте тие муабети,има време......Имаме сеуште тековна сезона,во која сме во игра на 3 фронта.

Наредната со Штутгарт мислам дека ќе ја доибеме без некој поголеми проблеми.Играчите се мотивирани,особено по вчерашниот успех,и ќе ја завршат работата.Важно е да прокнижиме 3 бода,сооглед дека Шалке и Леверкузен играат заедно,па ќе се одлепиме од нив.

Потоа следува дуелот на сезоната,кој според мене ако успешно го завршиме,може целосно да ни ја преокрене оваа сезона.Со пласман во полфуиналето ситуацијата драстично се менува во секој поглед.Рибери,пари,траснфери,слава........Се ќе биде поинаку ако го поминеме Манчестер.А мислам дека тоа е остварливо,ако стварно се посветиме на тоа!
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Ako Riberry ne dade se od sebe vo duelot so Man Utd,da se pominat Man Utd e SCIENCE FICTION,ne moze Bayern da se potpre samo na Robben mora i Riberry da dade se od sebe i daj boze ednas da vleze vo forma i Mario Gomez ovaa sezona tapa e covekot.
Od strana gledano na Man Utd Rooney igra vo zivotna forma pa taka da ako ne se svesti Riberry da pocne da igra kako sto treba i Gomez da si ja podobri realizacijata mozam da kazam samo deka i doma i u gosti ke se gostime so poraz.
 
Член од
10 март 2010
Мислења
248
Поени од реакции
34
Gomez ke igra protiv Manchester? mislam deka sega mu e shansata da se pokaze stvarno niso ne pokaza sezonava za 30 mio mozevme mn podobar igrac da zememe ali se nadevam deka ke se vrati vo forma koja sto ja imase minatata godina
 
M

Mario Gómez

Гостин
Што и да прават само играч од eredivisie или холанѓани веќе да не земат.:nenene:

Елија, Суарез, Афелај.:nenene:

Гуркуф, Мата, Силва. :)

зборуваме за замена на Рибери...:)

A Марин би бил одлично засилување за тренер кој практикува ротација, тоа секако не е Гал кој душа им вади на играчите. Не би сакал никако да дојде и да се уништи во Баерн, иако i rate him, после екстра штопер како приоритет со оглед на тоа дека Прањиќ и Алтинтоп 99% си одат...Заедно за нив ќе добиеме околу 13-15 милиони евра, таман за Марин да го зееме.
 
Член од
10 март 2010
Мислења
248
Поени од реакции
34
Јас го сакам Гуркуф :))) а мора нешто и во одбраната да се направи

Боби[Мкд];3426383 напиша:
Што и да прават само играч од eredivisie или холанѓани веќе да не земат.:nenene:.

a Robben ? :)) taka da nemoj protiv holandzanite heheh
 
I

InF3cTeD

Гостин
аман бе Бобан го отече со тој Марин,па Суарез од Ајакс е 1000000000 пати подобар од Марин,секоја сезона ја игра јако а сезонава има и еден тон голови дадено...марин та марин
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Da be i Huntelaar davase po 35 gola u sezona vo Holandija pa sea nemoze ni prva da fati nema veze toa. Ja mislam deka i ako ostane ribery a eve sea izjavil deka bayern e isto golem tim ko Barca i real togas i pokraj odbranata treba da zeeme uste edno krilo za da moze da rotirame koa ke se povredi nekoj a ne da igrame so Pranjic ko levo krilo.No sepak ako ostane ribery prvo treba ODBRANA da se kupi
 

Alex_DarklorD

Der Kaiser
Член од
1 октомври 2008
Мислења
298
Поени од реакции
8
Marko Marin i Robben ke bidat odlicna dvojka na riberry ne sakam ni imeto veke da mu go spomnuvam,neka si odi i da ne go gledam poveke vo moj tim mameto negovo francusko debil.



ептен благодарно мислење за човекот што 2 години не вадеше од живи срамови....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom