Фан Клуб: Баерн Минхен

.

  • .

    Гласови: 7 87,5%
  • .

    Гласови: 1 12,5%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Mozebi Runi ima poveke golovi dadeno od Robben no definitivno robben e momentalno igracot sto e najblisku do Messi rekti se igracite so mozat da postignat vakvi golovi od centar do gol sam
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Одамна не сум видел ваква добра тактичка игра на Баерн,особено во одбраната.Одбраната беше на стварно високо ниво,и тоа многу ме радува.Одлична одигран натпревар.Заслужена и тешко заработена победа,но вредеше!!!

Берлин доаѓаме!!!!!!

Ако пише Бобан дека не треба да купиме ДМ добива од мене црвенко...хехе

Ван Бомел беше најголемото дрво у целата екипа.Ако со тој мислите да земе ЛШ,гадно сме се зезнале.Еден дуел не доби........

Не дека Алаба ќе игра на таа позиција, а Бобан????
 
Член од
10 март 2010
Мислења
248
Поени од реакции
34
ARJEN ROBBEN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:bayern::bayern::bayern::bayern::bayern:
ole ole ole oleeeeee :) FINALEEEEEEEE :) А СО КОЈ Е ФИНАЛЕТО ?? :Несигурен:




:bayern::bayern::bayern::bayern::bayern::bayern::bayern: РОББЕН:bayern::bayern::bayern::bayern::bayern::bayern::bayern:


heheheh so Bremen
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.287
Поени од реакции
10.488
ajde 4estito plasman vo finale i da go osvojte....odnosno dvojna kruna da osvojte vo germanija......a po moznost i CL
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
ФИНАЛЕ!!!!!!!!!!!

Нема запирање,одиме натаму и во ЛШ!!!!!:vozbud::vozbud::vozbud:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Одамна не сум видел ваква добра тактичка игра на Баерн,особено во одбраната.Одбраната беше на стварно високо ниво,и тоа многу ме радува.Одлична одигран натпревар.Заслужена и тешко заработена победа,но вредеше!!!

Берлин доаѓаме!!!!!!

Ако пише Бобан дека не треба да купиме ДМ добива од мене црвенко...хехе

Ван Бомел беше најголемото дрво у целата екипа.Ако со тој мислите да земе ЛШ,гадно сме се зезнале.Еден дуел не доби........

Не дека Алаба ќе игра на таа позиција, а Бобан????
Поима си неам, не ја гледав, сум заспал у дневна гледајќи го Милан! оти беше многу интересен натпреварот! Утре ќе одам негде хајлајтс да гледам оти нетов ме скина.
 
Член од
10 март 2010
Мислења
248
Поени од реакции
34
Contento mn slabo izigra imase nekolku greska so mozese tesko da ne kosta ali robben bese ZVER kako i sekogas i ribery bese soliden dobro izigra imase nekolku dobri potezii :)) se na sve super bevme mozeve i vo regularno vreme da ja resime
 
Н

'Никола'

Гостин
Ајде нека ни е честито заслуженото финале. Аууу колку само сакав да му ја видам фацата на Магат кога свирна крај судијава, зоштооо ми се исклучи???:icon_conf:icon_conf
За Робен немам зборови, едноставно човекот е роден за да решава утакмици. Одма чим излезат хајлајтс, одма овде да го видам голот.
Иначе цел тим денеска преубаво изиграа.. не можам да пишувам возбуден сум...после анализа
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Добро за морал беше ова! Ама лошо за кондиција... psy:

На крај интервјуто со Швајни му вика новинаров дали е пореден и овој као па не грч само ме фати... ама и во десна и во лева нога. Новинаров: а Робен како не го фати грч и он одигра 120мин и пак имаше сила за голот и Швајни: остај го него не трча он колку мене само на кратки патеки знае :pos2:

Ќе има ова последици, и гаран со грчеви и модрици ќе се утре сите... сега е време да се покажат и докторите и терепевтите :smir:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Боби[Мкд];3424710 напиша:
Поима си неам, не ја гледав, сум заспал у дневна гледајќи го Милан! оти беше многу интересен натпреварот! Утре ќе одам негде хајлајтс да гледам оти нетов ме скина.

Tребало да гледаш....

Маестрално одиграа тактички и дефанзивно...

Ама твојов Ван Бомел за греота,ја незнам топка дали фати на продужетоците.Да не збориме претходно дека ради него,и неговата саката дефанзива,можевме да го јадеме од контри.Среќа тука беше Бадштубер да покриме.

Бадштубер е откритие на годината.Екстра изигра.

Контенто за 10ка,иако имаше еден мал кикс прво полувреме.

Швајни 20ка

Клосе мноооогу салбо!!! и Милер исто.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Хммм... за Контенто и Швајни не се слагам баш. За борбеноста 20ка двајцата да ама имаа неколку грешки на средина кои во други околности можеа скапо да не чинат. Контенто два пати си ги „испегла“ грешките што е за пофалба од една страна ама од друга ќе биде и во ситуации кога нема да има поправен...

Во секој случај Контенто пред Алаба во секое време.
 
M

Mario Gómez

Гостин
И мене ми е криво што не гледав, немаше теоретска шанса. Ни на тв ни на нет!

Инаку колку што пратев коментари од странски форуми, одлично сме изиграле, ќе докоментирам утре, умрен сум за спиење. поз
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Добро за морал беше ова! Ама лошо за кондиција... psy:

На крај интервјуто со Швајни му вика новинаров дали е пореден и овој као па не грч само ме фати... ама и во десна и во лева нога. Новинаров: а Робен како не го фати грч и он одигра 120мин и пак имаше сила за голот и Швајни: остај го него не трча он колку мене само на кратки патеки знае :pos2:

Ќе има ова последици, и гаран со грчеви и модрици ќе се утре сите... сега е време да се покажат и докторите и терепевтите :smir:

Е сеа ќе треба масирања,одмарања од тренинг,дружба со женските.....

Ќе биде одлично ова за моралот,стварно ме изненадија.Не попуштија,максимално играа до крај и се исплатеше!
 
Н

'Никола'

Гостин
Добро за морал беше ова! Ама лошо за кондиција... psy:

На крај интервјуто со Швајни му вика новинаров дали е пореден и овој као па не грч само ме фати... ама и во десна и во лева нога. Новинаров: а Робен како не го фати грч и он одигра 120мин и пак имаше сила за голот и Швајни: остај го него не трча он колку мене само на кратки патеки знае :pos2:

Ќе има ова последици, и гаран со грчеви и модрици ќе се утре сите... сега е време да се покажат и докторите и терепевтите :smir:
Секако дека ќе бидат уморени, ама сепак врвни спортисти се, не би требало да има некои последици.:toe: Ќе им бапнат по едно чајче сеа и нема да имаат галје.:)
Значи, не знам, нема утакмица, а да нема вакви циркузи со нашиов тим бе. Кога го дадовме, во 118 минута? Ти како што кажа, дека навивачите на Баерн живеат слатко ама кратко, се потврдува тоа на секоја утакмица. И како што иди работава, се повеќе вакви следат изгледа.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom