Фан Клуб: Баерн Минхен

.

  • .

    Гласови: 7 87,5%
  • .

    Гласови: 1 12,5%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Lord Brandon

I came-I saw-I conquered!
Член од
15 февруари 2010
Мислења
63
Поени од реакции
2
ма бегај знаеш што ќе речам, тоа не се екипи.... обично веза немаат а а баерн дојде гинат ко луди
Хахаха ајде ајде пукај:pishtoldz:violent1: 4, 5 или 6 комада ќе влезат :):costumed1 или ?:vozbud:
 

*ToTo*

Зависник од форумот :)
Член од
15 март 2010
Мислења
131
Поени од реакции
8
Хахаха ајде ајде пукај:pishtoldz:violent1: 4, 5 или 6 комада ќе влезат :):costumed1 или ?:vozbud:
1 3 конечна.Мислам дека нема да дадат повеќе од 3 гола а за тепање ќе тепаат,ова е само мое мислење. :helou:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Значи за утре:

--------------Бутињо
Фичо--вБајтен--Бади--Контенто
--------вБомел--Швајни
Робен--------------------Прањич
------------------Милер
-----------Клосе

Тимо за вБомел
Олиќ за Робен (Милер во средина, Олиќ напред)

Мора и да се штедиме и да соберат малку праска останативе. Би сакал утре без многу напор, без повреди, смирено... без примен гол и возбудувања... онака тапа утакмица сакам да е а да тепаме :wink:


Читам изјава на Тимо: „Тоа што излезе во медиумите беше само измислица. Сакам да се изборам за место во овој тим... бла бла бла бла“ ме мрзи да преведувам (од тз е) сакал да остане сега... мене ме радува - сеуште сум убеден дека е добар играч и дека е луксуз да можеш Тимо да го имаш на клупа.
 
Н

'Никола'

Гостин
Читам изјава на Тимо: „Тоа што излезе во медиумите беше само измислица. Сакам да се изборам за место во овој тим... бла бла бла бла“ ме мрзи да преведувам (од тз е) сакал да остане сега... мене ме радува - сеуште сум убеден дека е добар играч и дека е луксуз да можеш Тимо да го имаш на клупа.
Тоа ме радува, така сакам, борци во нашиот тим, а не плачковци. И јас мислам дека нема да си замине Тимо, ептен најпромашена инвестиција ќе испаднеше така, не се до толку закочени Хенес и компанија.

Едит : Значи еве сите да прочитате, утре се собираме за натпреварот со Франкфурт. Кој е желен за дружење, гледање утакмица, пиење пиво, и после неколку пива јадење гомна за Манчестер (јебига нив им се падна парето:)), е добредојден. Гарантиран супер провод, од искуство кажувам, нема промашај на нашите собири. Значи утре 15:15 часот пред Irish Pub, на кеј се збираме. Сите сте добредојдени.
 

Alex_DarklorD

Der Kaiser
Член од
1 октомври 2008
Мислења
298
Поени од реакции
8
е до сеа го гледав форумот на ман фан клубот.... значи фалби коа ќе видам за 99та, притисокот ми се качуе. Одиме на победа и двете утакмици, нема кај да бегаат!
 
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
Ako spomnuvaa 99ta ja ce im spomnen 2001 koga bayern prviot natprevar na Olt Traford tepasa 0-1 pa posle doma 2-1 e ova tie pobeda gosti i doma

A za natprevarot protiv Frankfurt nema da bide lesno Demikelis,Mario,Ribery,Olic se povredeni
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Многу повеќе ни одговара што не сме фаворити на тој натпревар.Браво и за управата на Баерн,што во медиумите веднаш ја префрлија топката на другата страна.Така само ќе биде уште подобро за фудбалерите,кога знаат дека очите не се вперени во нив,туку во Манчестер.Исто како ситуацијата со Реал.

Во таков случај,може само подобро за нас да излезе.

Околу натпреваров денеска,екстремно е важно да го добиеме.Ќе биде одлично ако Шалке киксне на пример,бидејќи тоа ќе ни овозможи да се опуштиме барем малце,кога ќе дојде таа недела со утакмиците против Манчестер.Ако направиме 3-4 бода предност денес,тогаш и да кикснеме не е страшно!

Во спротивно,ако денес кикснеме,може да се искомплицира цела сезона!

Oва е шансата денес:

Леверкузен игра во гости против Дортмунд.

Шалке исто во гости против Хамбург
 
I

InF3cTeD

Гостин
Овоа коло ни е шансата да се одлепиме колку толку на врвот со победа,Леверкузен има гостување со Дортмунд а Шалке против Хамбург.a следното коло играат меѓусебно Леверкузен-Шалке а ние против Штутгарт на домашен...одлична можност за одлепување на врвот и полека да чекориме кон титулата,само важно е денеска да се добие Франкфурт.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
Да ви кажам нешто ново!:)P
Денес ми е 4вртиот месец откако сум за Баерн:)

Од 20 декемврииИи:P:Намигнува:
 
Н

'Никола'

Гостин
Ретко го користам зборот "мора", ама денес МОРА да тепа Баерн. Така ќе си ја олесни работата за титулата. Во цел овој претежок распоред, единствено олеснително е што и противнициве имаат во овој период потешки натпревари, некои играат меѓу себе, и тоа колку толку помага.

Да ви кажам нешто ново!:)P
Денес ми е 4вртиот месец откако сум за Баерн:)

Од 20 декемврииИи:P:Намигнува:
Ајде честито јубилеј, да ти се множат, па титули да славиме.:) Тоа значи дека денес сигурно партал ги правиме Франкфурт.
 

*ToTo*

Зависник од форумот :)
Член од
15 март 2010
Мислења
131
Поени од реакции
8
Клосе 0 1 ај тргна возот.:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom