Фан Клуб: Баерн Минхен

.

  • .

    Гласови: 7 87,5%
  • .

    Гласови: 1 12,5%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
I

InF3cTeD

Гостин
дајте бе некој добар стрим овој од atdhe.net ми скапа од запирање на сликава само коментатор слушам.

п.с. КЛОЗЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ :vozbud::bayern:
 

Жути*

Kévin Constant за победа !
Член од
20 јули 2009
Мислења
794
Поени од реакции
275
Момци што е работава со Рибери што константно се повредува што неможе да сврзе 2-3 утакмици во низа , што е причината ?
 
M

Mario Gómez

Гостин
Момци што е работава со Рибери што константно се повредува што неможе да сврзе 2-3 утакмици во низа , што е причината ?
Ѓоа е повреден, тоа клубот намерно не го игра во лесни натпревари за да помислат клубовите дека е injury prone и да не сакаат да го купат.

Инаку играта е катастрофа, не пикнаа во шише едно 20 минути а после ништо посебно не напрајвме. Одбраната дрва, им се тресат нозете.
 

Жути*

Kévin Constant за победа !
Член од
20 јули 2009
Мислења
794
Поени од реакции
275
Боби[Мкд];3412338 напиша:
Ѓоа е повреден, тоа клубот намерно не го игра во лесни натпревари за да помислат клубовите дека е injury prone и да не сакаат да го купат.

Инаку играта е катастрофа, не пикнаа во шише едно 20 минути а после ништо посебно не напрајвме. Одбраната дрва, им се тресат нозете.
Страшно ако тераат со таа филозофија, али се мислам дека е со стаклени ноџиња годинава Рибери.

Ма одбраната не ви е до толку лоша тој по лево црнчугана е дрвце го шекнаа полувремево, треба да го врати Пјанич лев бек а место црнчугата да влезе некој друг и да ја заземе позицијата на Пјанич.
 

*ToTo*

Зависник од форумот :)
Член од
15 март 2010
Мислења
131
Поени од реакции
8
Боби[Мкд];3412338 напиша:
Ѓоа е повреден, тоа клубот намерно не го игра во лесни натпревари за да помислат клубовите дека е injury prone и да не сакаат да го купат.

Инаку играта е катастрофа, не пикнаа во шише едно 20 минути а после ништо посебно не напрајвме. Одбраната дрва, им се тресат нозете.
Добро е барем водат,сеа во второ на почеток уште еден гол и готово. :)
Клосе даде гол не памтам кога последен пат дал гол ај нека се врати во форма . :smir:
 
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
Alaba ne e za bek nemoze toj taa pozicia da igra Kontento e 100puta podobar drugo nema so da kazem so shfajni igrame ne ni ide sredinata a ostaj bes nego protiv man...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.990
Леле леле она бекчено лево .... :kesa:
Нема искуство малиов бе, кој к*р го форсира 90 мин. башка Франкфурт у шише ги ставија Баерн утакмицава, 100 шанси им начекав ...

Дур го пишуев постов, пак бекот греши, тиња тиња, каков гол им м'цнаа, ебење у пм.
 
I

InF3cTeD

Гостин
еве како се губи бодови и титула за 2 минути

АЛАБА :tapp::tapp:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.990
Двата гола одат на душа на Алаба, но и шансата на Тимошчук пред едно 15 мин едноставно мораше да биде казнета. Со оглед дека Баерн немаа шанси овој меч по голот, тоа мораше да биде реализирано. :toe:
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Da ti e**m van galot gomno tvrdoglavo mi go forsira alaba kako lev bek a deteto ne e bek aj minatata utakmica contento samo sto se vrati od povreda ama sea trebase da si igra Contento prva porazot na dusa na van gal ne e niso krivo deteto 17 godini ima i igra na pozicija so ne e svojstvena za nego
 
M

Mario Gómez

Гостин
Заслужено за Фракнфурт, тоа ќе кажам, реков уште на полувреме не пикна во шише вториот тим на Ајнтрахт со двајца македонци. Честитки за Франфурт, а Алаба се надам во состав нема да го видам во наредните 5 години. Воедно сите дрва беа.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
КАТАСТРОФА!!!!!!!!

Ван Гал треба да се извини за овој аматеризам......Ова е невидено до сега!!!Ради копиљ ќе ја изгубиме титулата.СРАМОТА!!!!


Не ми се верува ејјјј.....Како е можно.Абе детето не е ни за топки да собира,а не па лев бек да игра.

Ама нека му е на Ван Гал,сам си го бараше.Наместо да го стаи Тимо централен,а Бадштубер да иде лево,вака сеа ради него титула може да изгубиме!
 
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
еве како се губи бодови и титула за 2 минути

АЛАБА :tapp::tapp:
Ne be druze ja koga vikaf necini Alaba bek posle natprevarot so fiorentina site me kritikuvaja evego Alaba:vozbud:
Nesum nervozen ic zatoa sto da ne go jadefme denes vGaal:kesa: ce go staese i protiv man...
Zasluzene izgubifme
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Алаба ОДМА во аматери.......ОДМА!!!!!

Не е он крив.......Коа ќе му дадеш на детенце да ти игра лев бек,само ако си ретардиран нема да сватиш што може да се случи.Крајно аматерски од Ван Гал.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom