Фан Клуб: Баерн Минхен

.

  • .

    Гласови: 7 87,5%
  • .

    Гласови: 1 12,5%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
P

PoisonLady

Гостин
О Чомбе патетико тешка, кое црно криење на топка, сигурно второ полувреме си глеал Бандини. Никој не ни се замара со мечов, ти најде да мудруваш тука, и ако Реал беше поразен ќе јадеше гомна на кило (не дека сега не јадеш) а кога твојот Манчестер ќе изгуби во пријателски одма се правдаш дека тоа било само пријателска, и резултатот и играта не се битни.

И не сме на пенали јаки, Касиљас е јак само, докажа дека моментално е број еден.

Иначе фанови на Баерн, добар натпревар, сличен како оној со Интер во финалето, со многу тактичко надмудрување на средината од теренот. Ван Гал се реши да испробува нови сили, Мурињо се реши да го уигрува играчите кој претежно наредната сезона ќе играат прв состав, па од тука и не можевме да очекуваме и двата тима да играат со 100% заангажираност. Се надевам ќе се сретнеме во ЛШ, па ќе можеме повторно да си ги одмериме силите...
Он не' совлада уствари вечерва.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Итно но не некои аматери да ми донесат!!! ...Ама видовте без Мартин што се случува со одбраната??? Видовте ли?
Иначе,Ван Гал повеќе пати летово изјави дека сакал да игра со Лам,Брено,Бадштубер сакатиот и Контенто у прва постава...хахахахах можам да замислам што би се случувало тогаш.Впрочем,видовте вечерва...
НЕ примивме гол оти средината е неверојатна, супер чуваат топка и притискаат. Инаку само Лам внесува малце сигурност во одбраната, која е аматерска реално гледано.

Клосе се враќа во normal(OFF-world cup) стадиум, малце уште го држи формата ама за две недели топка не ќе може да фати. :pos::pos:

Милер се трудеше како крило, ама тешко му беше без Лам позади. Прањиќ беше одличен. Другите аматери нит ги коментирам.

Ејј, Бадштубер е нашиот изведувач на пенали, :pos::pos:

i need to get drunk!
 
P

PoisonLady

Гостин
Боби[Мкд];3720369 напиша:
НЕ примивме гол оти средината е неверојатна, супер чуваат топка и притискаат. Инаку само Лам внесува малце сигурност во одбраната, која е аматерска реално гледано.

Клосе се враќа во normal(OFF-world cup) стадиум, малце уште го држи формата ама за две недели топка не ќе може да фати. :pos::pos:

Милер се трудеше како крило, ама тешко му беше без Лам позади. Прањиќ беше одличен. Другите аматери нит ги коментирам.

Ејј, Бадштубер е нашиот изведувач на пенали, :pos::pos:

i need to get drunk!
Епа Боби,немој да си ми ги фалел Контенто и ОСОБЕНО Бадштубер.Немој зашто ќе те колам!!!
Лелееее,пехарот не го освоивме...:nerv:
И особено ми е криво што пак Мурињо не' победи ама онака ку*вински
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
О Чомбе патетико тешка, кое црно криење на топка, сигурно второ полувреме си глеал Бандини. Никој не ни се замара со мечов, ти најде да мудруваш тука, и ако Реал беше поразен ќе јадеше гомна на кило (не дека сега не јадеш) а кога твојот Манчестер ќе изгуби во пријателски одма се правдаш дека тоа било само пријателска, и резултатот и играта не се битни.

И не сме на пенали јаки, Касиљас е јак само, докажа дека моментално е број еден.

Иначе фанови на Баерн, добар натпревар, сличен како оној со Интер во финалето, со многу тактичко надмудрување на средината од теренот. Ван Гал се реши да испробува нови сили, Мурињо се реши да го уигрува играчите кој претежно наредната сезона ќе играат прв состав, па од тука и не можевме да очекуваме и двата тима да играат со 100% заангажираност. Се надевам ќе се сретнеме во ЛШ, па ќе можеме повторно да си ги одмериме силите...
Што е тоа Бандини? Нешто што си го гледаш со мама тато и бато?

Стварно изиграа подобро Тапа мадрид во второ, дури три контри направија бидејќи во прво не го поминаа центарот!

Точно е дека беше пријателска, ако не беше сигурен сум дека Баерн ќе победеше:toe:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Епа Боби,немој да си ми ги фалел Контенто и ОСОБЕНО Бадштубер.Немој зашто ќе те колам!!!
Лелееее,пехарот не го освоивме...:nerv:
Не ми е зашо изгубивме да ти се мочам во пехарот. Игравме супер, и креиравме шанси.


Ама Ван Гал ме нервира и со неговиот емпириски метод да става глупи дечишта во игра за кои прв пат слушам, кои губат од Вакер Бургхаузен II во трета лига. :mad: Плус и тоа што викаш, задоволни се од Бадштубер и Бујтен, па уше демихелис кога ќе се врати и заедно ќе го формираат бермудскиот триаголниг и после ќе не ебе Ајнтрахт Франкфурт и кој ќе стигне.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
93
Поени од реакции
5
Епа Боби,немој да си ми ги фалел Контенто и ОСОБЕНО Бадштубер.Немој зашто ќе те колам!!!
Лелееее,пехарот не го освоивме...:nerv:
И особено ми е криво што пак Мурињо не' победи ама онака ку*вински
Немој да ги мразиш само затоа што му го зедоа местото на Демикелис. И јас исто како Ван Гал би ги играл пропрво нив отколку Демикелис.:toe:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.441
Поени од реакции
13.857
Што е тоа Бандини? Нешто што си го гледаш со мама тато и бато?

Стварно изиграа подобро Тапа мадрид во второ, дури три контри направија бидејќи во прво не го поминаа центарот!

Точно е дека беше пријателска, ако не беше сигурен сум дека Баерн ќе победеше:toe:
И баба и дедо, и чичо и стрина, и комшиите, заедно си гледаме ние.

Бар направија контри, и изгледни шанси за гол, а Баерн ништо не направија во второ полувреме, ама ти тоа не можеше да го видиш, џабе ти е, иди на очно брат, готов си.

Точно е дека го мразиш Реал, и самиот не знам зошто а верувам и ти не знаеш, ама да јадеш гомна во секој втор пост за нив, не е убаво бе браааааат !
 
Н

'Никола'

Гостин
Иначе, вака. Контенто е ѕвер. И јас сум задоволен што ќе игра прва постава.
За Бади му треба уште калемење, ама како централен, како бек никако. Можи сезонава да ја игра од клупа, и да го менува со вБајтен, Мичо уште оваа да ја изигра прва постава, за понатаму ќе видиме.
 
P

PoisonLady

Гостин
Немој да ги мразиш само затоа што му го зедоа местото на Демикелис. И јас исто како Ван Гал би ги играл пропрво нив отколку Демикелис.:toe:
Кој му го земал местото на Мартин?? Овие?? Бади и Конте? ахахахахахахахахахахаххахаха ти некој гаден цртан си гледал очигледно.Ама ако бе,ако толку Ван Гал сака да игра со овие слепциве-нека игра.Ама коа за 3 кола ќе добие отказ ќе го видам тогаш.
Иначе Боби,и мене тоа многу ме нервира (што Ван Гал ми игра со некои дечурлана за кои никад не сум слушнала).:nerv:
Е сега,едно КРАТКО СООПШТЕНИЕ:
Следниот петок (20.08.2010) стартува новата Бундес-сезона со мечот Баерн-Волфсбург.Тоа значи дека и ние ко фан-клуб официјално ќе стартуваме со фан-собирите.Местото и времето ќе ви бидат соопштени во текот на следнава недела.

--- надополнето ---

Иначе, вака. Контенто е ѕвер. И јас сум задоволен што ќе игра прва постава.
За Бади му треба уште калемење, ама како централен, како бек никако. Можи сезонава да ја игра од клупа, и да го менува со вБајтен, Мичо уште оваа да ја изигра прва постава, за понатаму ќе видиме.
...E ќе видиме дали ќе игра прва постава.
А кога сме кај Ван Бајтен,за денес не можете да му замерите за ништо.Па барем денес беше на ниво многу повисоко од нивоата на Контенто и оној скапанион Бадштубер кој не треба ни од клупа да влегува.Он треба да си оди ДОМА!!!

--- надополнето ---

И баба и дедо, и чичо и стрина, и комшиите, заедно си гледаме ние.

Бар направија контри, и изгледни шанси за гол, а Баерн ништо не направија во второ полувреме, ама ти тоа не можеше да го видиш, џабе ти е, иди на очно брат, готов си.

Точно е дека го мразиш Реал, и самиот не знам зошто а верувам и ти не знаеш, ама да јадеш гомна во секој втор пост за нив, не е убаво бе браааааат !
Ај бе вие двајца не се карајте.Еве јас признавам дека Реал врска немаа во прво полувреме но во второто се подобрија.Имаа и јаки шанси (пак ќе потенцирам) бладогарение на нашиот Бадштубер кој беше ко мува без глава.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Абе и вие премногу изедовте за него.Што да прај човекот кога пред него се испрај св.Икер.
 
P

PoisonLady

Гостин
Ами кој би играл лев бек, Бадштубер? Не ми се верува. Баш Контенто беше причината што не купивме бек во преодниов рок. За тој да игра.
Преодниот рок сеуште не е завршен па така очекувам во 5 до 12 Баерн да купи некоја надеж од Узбекистан и со него да игра на лева бековска позиција.
 
Н

'Никола'

Гостин
Преодниот рок сеуште не е завршен па така очекувам во 5 до 12 Баерн да купи некоја надеж од Узбекистан и со него да игра на лева бековска позиција.
:) И тоа држи место.
А иначе, Соса и Брафхајд, па и Отл, не знам зошто воопшто ги задржаа во тим, па уште и да играат. Не ми е јасно.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Ами кој би играл лев бек, Бадштубер? Не ми се верува. Баш Контенто беше причината што не купивме бек во преодниов рок. За тој да игра.
Прво едно екстремно шиткање на играчи треба да се деси...

Брафхајд, Тимошчук, Соса дебилот раус!

После да се отвори место за Контрао, бареем тој.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom