Фан Клуб: Баерн Минхен

.

  • .

    Гласови: 7 87,5%
  • .

    Гласови: 1 12,5%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Видов - нема врска Билд си пополнуваат простор на страните и си шпекулираат... бркај работа...
 
M

Mario Gómez

Гостин
Се надевам дека Ван Гал нема да ја направи истата грешка по стоти пат, тогаш стварно би бил глуп тактичар. Не разбира дека со слаба одбрана мораш да имаш <65% од поседот на топката за да не примиш гол, а тој ќе оди со Гомез и Олиќ напред, и со Милер и Робен по страните, тоа би било самоубиство. Затоа те молам Вангаловски дај му шанса на Алтинтоп, стај тројца у средина. И Контенто како лев бек, оти Бади нема да му помогне на Милер воопшто. Не е тој Рибери сам да напаѓа без бековска помош.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Би сакал (ако здравје се сите здрави) ова да го видам:

---------------Бут
Лам--вБајтен--Михо--Диего
--Хамит--вБомел--Швајни
Робен------------------Милер
--------------Олиќ

Или ако повеќе ви одговара може да се прикаже и како 4-4-2 (Хамит и Робен крила, Милер напред со Олиќ) битно идејата позади овие играчи е истата - да се игра попретпазливо малку.

Робен фактички би добил една послободна улога - лево, по средина, десно... нека ја следи играта и нека пробува „да ја чита“. Хамит е тука да покрива на таа страна заедно со Лам кога Робен ќе оди на ексукрзија на некој друг дел од теренот. Милер секако ќе го влече по средина не е право крило тој па Контенто е задолжен за нафрлувања по таа страна (Бади СТВАРНО нема логика да го игра лево - ќе нема кој да нафрли од таму). Милер секогаш помага и назад па тука нема да има проблем во дефанзива. вБомел се враќа тоа е многу важен момент.


Ооооодиме во Мадрид о-ооо-о Ооооодиме во Мадрид о-ооо-о Ооооодиме во Мадрид о-ооо-о :red_sharks: :red_sharks: :red_sharks: :red_sharks: :red_sharks: :red_sharks: :red_sharks: :red_sharks: :red_sharks: :red_sharks:
 
M

Mario Gómez

Гостин
Супер ќе биде да ја продолжиме традицијата, имаме постигнато гол на сите натпревари во вториот дел од сезоната. :)
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Примате интераши у ајриш бе ? :tv::tv:

Дојди само на твој ризик... муахахахаха gimli: :baeh: (шала :smir:)


Добредојдени се бе сите на кои им се гледа со нас :helou: Надвор во Ајриш сме и не може да не утне човек хехе...

Малку тесно ни беше на таа со Јуве, реваншот со Манчестер и оваа пред една недела ама не е проблем - јас и уште 3-4ица и така и така цело време стоиме... не ми даваат нерви да седам за вакви натпревари :jaj:
 
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
Die voraussichtlichen Aufstellungen:

Olympique Lyon: Lloris - Reveillere, Cris, Boumsong, Cissokho - Makoun, Gonalons - Govou, Delgado, Michel Bastos - Lisandro Lopez

FC Bayern München: Butt - Lahm, van Buyten, Badstuber, Contento - Robben, van Bommel, Schweinsteiger, Olic - Müller, Gomez


Mzniot sostav:wink:
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Die voraussichtlichen Aufstellungen:

Olympique Lyon: Lloris - Reveillere, Cris, Boumsong, Cissokho - Makoun, Gonalons - Govou, Delgado, Michel Bastos - Lisandro Lopez

FC Bayern München: Butt - Lahm, van Buyten, Badstuber, Contento - Robben, van Bommel, Schweinsteiger, Olic - Müller, Gomez


Mzniot sostav:wink:
Дај Боже да ни е тој составот.Сепак мислам дека дур не истрчаат на терен ништо нема да се знае околу составот:toe:

Јанѕа ме јаде уште од сабајле немам други зборови што да ви кажам,чекаме уште 6:40:00 h
 
I

InF3cTeD

Гостин
дојде денот а...??и кој ќе чека до вечер сеа,пак ли ќе збеснувам додека дојде почетокот,неможам веќе,за вечер мора да си спремам јака дијагноза оти без тоа отидов,нема ги издржам срцевите напади :tapp:
 
P

PewDiePie

Гостин
Нека ви е со среќа,па да го видиме Баерн во финале конечно. :helou:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
Aбе со Фиорентина Роббен ја реши ли ? ја реши, со Манчестер ја реши ли ? ја реши, со Лион првата ја реши ли ? ја реши ... :D сега пак ке ја реши ли ? КЕ ја реши :)



Не можам да дочекам веке да видам кој ке оде во финалее !!!:
:bayern::bayern::bayern::bayern::bayern::bayern::bayern::bayern::bayern::bayern::bayern::bayern::bayern::bayern::bayern:
 
B

Beck's

Гостин
idam vecer da ve gledam so drustvo:) se nadevam na ekstra natprevar,i normalno ko sto kazav,posakuvam da se plasirate vo golemoto finale,pa se nadevam ke se vidime u Bernabeu:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom