Фан Клуб: Баерн Минхен

.

  • .

    Гласови: 7 87,5%
  • .

    Гласови: 1 12,5%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
I

InF3cTeD

Гостин
кажав,како шо нема играно одамна,сеа има партал да направи :vozbud:
 
Н

'Никола'

Гостин
Изјава од Швајни :
"Лион ја поминаа цела недела подготвувајќи се за реваншот, и тоа нас не прави уште повеќе детерминирани да ги победиме".
That's a spirit.

И значи би сакал со овој состав да излезиме :
................Бут.......................
Лам...Мичо/вБајтен...Бади...Контенто
............вБомел......Швајни...........
.................Алтинтоп................
Робен.............................Милер
...............Гомез/Олиќ.................
 
P

PoisonLady

Гостин
Боби[Мкд];3510355 напиша:
Лел не ни во екипата, Герлиц може да стартува, ако не Ван Бомел ќе игра штопер, Контенто добил удар ама ќе игра, Клосе се грипосал и исто така е неизвесен.

Најлошо што може да видиме на терен.

-Бут-
-Лам-Бади-Алаба-Контенто-
-Робен-Бомел-Швајни-Милер-
-Олиќ-Гомез-

Ама сепак мислам дека ќе се среди со Бујтен и Мичо, барем едниот ќе успее.

Како и да е, ние го имаме the flying dutchman! :P

А Крис дали ќе се игра?
Он е неизвесен за настап.Барем според досегашните информации
 
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
Боби[Мкд];3510355 напиша:
А Крис дали ќе се игра?
Kric oficialno ce igra taka da so 1Kris nema nisto da napraa nasive ne gi sprecile Ferdinant/Vidic pa ostaj samo Kris mora da postigneme gol
Okolu nasata odbrana da bidete sigurni deka vBojten/Demikelis eden od ovja dvajca ce igraaa i ne zborite gluposti Alaba,Lell... (zabrajtegi)
 

ilija^veles

Nick Sloter
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.050
Поени од реакции
41
Утре ВГ ќе ни приреди една претстава специјално, ќе се вика кинење живци :) како што и обично тоа го прави :)

Лион се заебани, утре ќе нападнат уште во првата минута, за тоа се кладам, така играат на домашнен терен, ама имаме предност од 1 гол и мора да ја зголемат. Не смеат да дозволат да примиме гол, тоа е приоритет, и не смееме да играме дефанзивна игра. Тука главна улога би требало да биде Робен, и него ќе се обидат да го затворат, и мислам дека со поставување на Олич на лева страна или евентуално Милер кој би требало да има поголем простор да го загрози голот на Лорис. Во дефанзива треба да се затворат Пјанич и Делгадо, Калсторм игра лево и тука е Лам, нема кај да бега :) ,и со нивно покривање нема да има опасност за Бут.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Па поднаучен од досегашните дуели со Манчестер и Фиорентина, едно дијазепамче утре не би дошло лошо.
 
Член од
1 декември 2008
Мислења
1.043
Поени од реакции
182
Ван Бомел ќе игра? За првата кажаа дека е суспендиран, ама и со Менхенгладбах не играше.
Утре ќе биде тешко. Многу поразлична ќе биде играта на Лион од пред една недела. Сосема друга екипа се дома.
 
P

PoisonLady

Гостин
Ван Бомел ќе игра? За првата кажаа дека е суспендиран, ама и со Менхенгладбах не играше.
Утре ќе биде тешко. Многу поразлична ќе биде играта на Лион од пред една недела. Сосема друга екипа се дома.
Не е најавено негово отсуство што значи дека најверојатно ќе игра.
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
van bommel i so menhengladbah bese suspendiran zasto minatata nedela go dobi 10 zolt karton taka da utre igra 100%
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
20 hours to go... :vozbud:

Стандардно - Ајриш сите да се нацртате! Од 19:30 ќе има Баварци таму па кој кога сака нека доаѓа :smir:


БАААААААААААААААААААЕЕЕЕРН !!!
 
Н

'Никола'

Гостин
Леле, ајде нека иди тоа натпреварот, 'склети ме фаќаат.:) Со кој сака состав нека излези Вангаловски, само нека остават 120% на терен, па нема да му се секирам. Но, поучен од минатото, утре не чека уште еден епски натпревар проследен со инфаркти.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Нормално. Да го решиме на почетокот со брз гол is out of the question... ќе ги тужам Баерн ако ја решат брзо - не пишуваше така во договорот навивачки што го потпишавме.

Без пресврт или гол во 90та не бива... :baeh:

Очекувам да гледаме тешко копање по терен, ринтање до бесвест, борба ко во арена гладијаторска и нормално пласман на Баааааааааааерн!!! cheers:
 
Н

'Никола'

Гостин
Нормално. Да го решиме на почетокот со брз гол is out of the question... ќе ги тужам Баерн ако ја решат брзо - не пишуваше така во договорот навивачки што го потпишавме.

Без пресврт или гол во 90та не бива... :baeh:

Очекувам да гледаме тешко копање по терен, ринтање до бесвест, борба ко во арена гладијаторска и нормално пласман на Баааааааааааерн!!! cheers:
Хахаха и јас исто. Не смеат да бегаат од договорот. Ќе треба да ни платат оштета после.:pos2: Кај си ти иначе што те немаше деновиве?

А добро, Контенто кога се повреди??
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
хаха прво турбо учев за испитот па ги искористив деновите после испитото да не се приберам дома и да наполнам батерии зш пак ќе ми стават нешто за полагање :headbang:

инаку некои информации тазе? бајтен и михо? контенто?
 
Н

'Никола'

Гостин
хаха прво турбо учев за испитот па ги искористив деновите после испитото да не се приберам дома и да наполнам батерии зш пак ќе ми стават нешто за полагање :headbang:

инаку некои информации тазе? бајтен и михо? контенто?
Оди на тема ЛШ. Не знам дали е официјално само.:toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom