Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Леле стварно која мува без глава беше во првите натпревари Мартинез. :pos:
Натпреварот со Хановер,да да ,натпреварот со Хановер беше преокрет од маче во ѕвер.Таа полумаказица кога ја рокна или ножички се,немам поима.:D

The next big thing!
:D

http://kanalsport.dk/indslag/se-maalene-da-danmarks-u19-drenge-slog-tyskland

Ги исплескал и на германциве.Две парчиња(како што викаат битолчанине:D ) и една асистенција.
--- надополнето: 5 јуни 2013 во 00:20 ---
А зошто ми го поставуваш тоа прашање? Имам зборувано нешто лошо за Ван Бујтен и Пизаро? :cautious:
Не бе ,само те прашав.:cautious:

"I had a lot of inquiries. But I feel very good in Munich. And the Bavarians have said that they are very happy with me and that would be happy if I remain for a year
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Мислиш ќе го продолжи, зашто официјално не видов никаде сеуште тоа да го направил. :)



Франкфурт го барале Чан на позајмица.Добра екипа се ,ама имаат премногу играчи во средината.Не ми се верува да успее да влезе во стартниот тим,освен ако не го играат централен бек или некоја друга позиција.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893


Франкфурт го барале Чан на позајмица.Добра екипа се ,ама имаат премногу играчи во средината.Не ми се верува да успее да влезе во стартниот тим,освен ако не го играат централен бек или некоја друга позиција.
Баш седевме со друштво после финалето во ДФБ Купот и гледавме прославата на АРД мислам дека беше и ја најдоа Даниела да ја интервјуираат.

Нормално репортеров праша и за договорите а вБајтен се насмеа и рече дека „работите изгледаат добро“ околу продолжување на договорот.

Значи претпоставувам дека ќе продолжат и тој и Пизаро договорите ама изгледа не е сеуште готово...
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Пизаро и ДВБ сеуште не ги продолжиле договорите ма да се е до Баерн ако сакаат одма и двајцата ќе ги продужат.

Иначе Франкфурт го бараат Чан али доколку си оди Schwegler таман ќе биде замена за него. Топ би било ова да се деси ако поминат квалификациското коло ќе игра и во ЛЕ
--- надополнето: 5 јуни 2013 во 12:08 ---
Иначе Левандовски изјавил дека сака да си оди уште ова лето и тоа во својот "Wunschverein" што очигледно е Баерн па ќе видиме што ќе се деси
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
How I found a Champions League winner's medal, and its true owner
http://sportsillustrated.cnn.com/soccer/news/20130604/champions-league-lost-medal-jerome-boateng/
--- надополнето: 5 јуни 2013 во 16:13 ---
Хахаха :pos:

michael essien@MichaelEssien
@JB17Official congratulations man you deserve it well done..!!!
Jerome Boateng@JB17Official
@MichaelEssien Thank u man big rgds to the best Defense midfielder i know
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.657
Поени од реакции
14.519
^

Далеку е Македонија од фудбал, далеку како Милан од ЛШ
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839


Mario Gómez

Имаш поздрав од мене и Марио....Топ е,времето е убаво на Ибица....

Секој ден има терапевт кој му помага,и во комункација со Милер Волфрат ја санираат повредата.

И Пеп те поздравува.:pos:
 
B

Borg_Drone

Гостин
Натпреварот со Хановер,да да ,натпреварот со Хановер беше преокрет од маче во ѕвер.Таа полумаказица кога ја рокна или ножички се,немам поима.:D

The next big thing!
:D
Реков јас ќе доаѓа идната сезона кај нас.Тоа му беше последен натпревар со Баерн два.А се споменуваше и Гвардиола како негов иден тренер.Овој е средина, и тоа доста талентиран играч.Ама па за средина имаме премногу играчи, не знам како мисли да го уфрли кај нас оваа сезона, едино да го прати на позајмица во Леверкузен како што направија со Крос.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Реков јас ќе доаѓа идната сезона кај нас.Тоа му беше последен натпревар со Баерн два.А се споменуваше и Гвардиола како негов иден тренер.Овој е средина, и тоа доста талентиран играч.Ама па за средина имаме премногу играчи, не знам како мисли да го уфрли кај нас оваа сезона, едино да го прати на позајмица во Леверкузен како што направија со Крос.
Ke resi Baern sto kako posle letnite pripremi..Ako se odlucat da go pozajmat,pola liga ke go baraat.

..

Se spekulira deka Erik Ten Hag ke bide noviot predvodnik na vtoriot tim..
 
Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678
Ве скапав барање, вие во Челзи сте се преселиле. :D
 
M

Mario Gómez

Гостин
Абе шо пишите на теми на нискоразредни малски клубови?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom